Spiropali ‘thumbon’ opozitën: Nuk merret pushteti me kapsolla

April 14, 2019 19:15

Spiropali ‘thumbon’ opozitën: Nuk merret pushteti me kapsolla

Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin dhe njëherësh zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar për protestën e djeshme të opozitës së bashkuar.

Ajo tha se protesta e opozitës nuk tregoi asgjë më shumë nga ajo që të gjithë shqiptarët e dinin që në fillim. Zëdhënësja e qeverisë përgëzoi dhe iu uroi shërim të shpejtë efektivëve të policisë, të cilat sipas saj u goditën nga një çetë punonjësish të bashkive të djathta.

Gjithashtu ministrja Spiropali në fund kishte edhe një mesazh për opozitën e bashkuar teksa ripërsëriti se nuk merret pushteti duke hedhur kapsolle dhe ndezur zjarre.

Një gjë të mos e harrojë askush. Me kapsolle e me zjarre nuk merret pushteti, por vetëm damka e të paaftit për të parë, dëgjuar e menduar, por me këta ose pa këta, hyjmë në zgjedhje s’hyjmë në zgjedhje, ne do të fitojmë jo për vete, por për Shqipërinë që duam”, shtoi ajo, përmes  një videoje të shpërndarë në  “Facebook”.

v.l/ Dita

April 14, 2019 19:15
Komento

6 Komente

 1. Lili April 14, 19:25

  Kjo e ka marr me b…

  Reply to this comment
 2. Te lumt Elisa .Politikania me inteligjente femer e Parlamentit Shqiptare April 14, 19:57

  gjithmon i duhet treguar se kush eshte hajvanit kriminel

  sa i vlen lekura ,
  se ku eshte duke hecur e ku do perfundoj .

  shifeni si duket para Elizes si nji qen rrugesh

  si nji arabistan nji harixhi para qytetarit Europian .

  Ktu duket qarte se cfar diferebcash kane njerzit

  Geni qytetarit nga ai i fshatrit

  #Natur#Kultur

  Reply to this comment
 3. ganiu April 14, 20:33

  Jo mi Skënderbeshë, merret me xhirime filmash të zhanreve përdhunim të miturës dhe grabitje milionash.

  Reply to this comment
 4. Amerikani April 15, 17:04

  Ti moj vajze ben pjese tek ata qe nuk i japin vota PS por e kunderta edhe pse PS fiton.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*