Spitali i Gjakovës përzë politikanët: Mos na harxhoni maskat për foto

March 17, 2020 11:01

Spitali i Gjakovës përzë politikanët: Mos na harxhoni maskat për foto

Spitali i Gjakovës “Isa Grezda” ka kërkuar që politikanët të qëndrojnë sa më larg institucioneve shëndetësore. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, Spitali i Përgjithshëm Gjakovë shkruan se spitalet kanë nevojë për maska dhe mjete të tjera, e jo që të shkojnë politikanët e të harxhojnë maskat për foto.

Thirrja e duhur, pasi nuk është kohë për show.

“Të nderuar politikanë,
Jemi në situatë emergjente për shëndetin publik në nivel kombëtar, si rrjedhojë e kësaj apeloj të klasa politike të qëndrojnë sa më larg Institucioneve Shëndetësorë. Kemi nevojë për maska, mantilla, dezificent për duar, NUK kemi nevojë për vizitat tuaja boshe, mos ejani në institucione shëndetësorë për foto, mos na shpenzoni maska apo mantilla kot, respektojeni ligjin e emergjencave. Zyra për informim
Spitali i Përgjithshëm Gjakovë,”- shkruhet në status.

o.j/dita

March 17, 2020 11:01
Komento

7 Komente

 1. Arben March 17, 11:37

  KETU U CUA AI MJEKU I URGJENCES THA SE FONDIN E SPITALIT E VJEDH EDROGA, E PUSHUAN NGA PUNA, GJITHE KOLEGET SI PULA TE LAGURA ULEN KOKAT.

  Reply to this comment
  • Injoranti March 17, 15:02

   Shyqyr qe eshte Edi Rama ,qe ti ruj shqiptaret nga rrotkarizimi qe i karakterizon, ku dim ne mer lal ca osht llogjika.

   Reply to this comment
   • Biometri March 17, 15:04

    Shyqyr shyqyr e rujt zoti
    Do kishim vdekur pa të
    Të rrojë sa malet
    N dorë të tij jena
    U shyqyr o zot që na e solle e që i mbushe mendjen t merret me ne katundarët

    Reply to this comment
 2. ramushi March 17, 12:57

  Thirrje shum me vend ne kohe te duhur !

  Reply to this comment
 3. Gzim Kulufi March 17, 13:42

  Shkurt, qarte dhe me llogjike!

  Reply to this comment
 4. Lili March 17, 14:16

  Bravo!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim