Stadiumi i ri, mbyllet afati i tenderit

February 29, 2016 16:30

Stadiumi i ri, mbyllet afati i tenderit

Është mbyllur këtë të hënë afati i tenderit për projektin e stadiumit të ri kombëtar “Qemal Stafa”.

12 kompani të huaja dhe shqiptare kishin shprehur interesin e tyre, por ofertë konkrete ka sjellë vetëm shqiptarja “Alb-Star SHPK”.

Ndërkohë, pritet të hapet brenda ditës oferta me projektin dhe skema e financimit. Grupi i vlerësimit të ofertës përbëhet nga drejtues të lartë të qeverisë dhe FSHF-së.

February 29, 2016 16:30
Komento

2 Komente

  1. neri February 29, 21:04

    Po normal qe vetem kjo kompani qe ofron stadium, qender tregtare dhe pallat 15 katesh bashke do fitonte, dihej kjo pune

    Reply to this comment
  2. TLN February 29, 21:51

    Pra vetem nje kompani ka bere oferte.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim