Starton Shqipëri-Bjellorusi, kuqezinjtë kalojnë në avantazh 2-0 brenda pak minutave

November 18, 2020 16:28

Starton Shqipëri-Bjellorusi, kuqezinjtë kalojnë në avantazh 2-0 brenda pak minutave

Ka startuar më së miri në “Air Albania” sfida më e rëndësishme e grupit ajo mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë.

Sokol Cikalleshi ka shënuar në minutën e ’19 duke kaluar në avantazh kuqezinjtë. Ndërsa pak minuta më vonë Rei Manaj fitolli një penallti.

Ishte përsëri Cikalleshi që e shndërroi në gol, goditjen nga pika e bardhë e 11-metërshit.

Një “finale” që vlen plot 1.1 milionë euro për kuqezinjtë e Edi Rejës, që do të kërkojnë me çdo kusht fitoren, pasi çdo rezultat tjetër nuk do i bënte punë.

Edi Reja ka bërë 4 ndryshime të rëndësishme, teksa Doka, Memolla, Laçi dhe Gjasula e kanë nisur titullarë. Elseid Hysaj do të mungojnë në ketë ndeshje pasi është zbuluar se është prekur nga COVID-19.

Ndërkohë që Abrashi mungon për këtë ndeshje për shkak të kartonëve, ndërsa Kallaku dhe Uzuni e nisin nga stoli.

j.l./ dita

November 18, 2020 16:28
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim