Rama takohet me ministrin e Jashtëm holandez, Timmermans

May 26, 2014 08:31

Rama takohet me ministrin e Jashtëm holandez, Timmermans

Kryeministri Edi Rama i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Holandë, ka marrë përgëzime për qeverisjen e drejtuar prej tij, gjatë takimit të zhvilluar me Ministrin e Jashtëm holandez, Frans Timmermans.

“Me Ministrin e Jashtëm hollandez Timmermans, që na përgëzoi ngrohtësisht për qeverisjen bindëse të këtyre muajve”, shkroi Rama në një postim në Twitter, duke publikuar edhe një fotografi të takimit.

Rama ndodhet në Holandë ku po zhvillon takime të nivelit të lartë në prag të vendimit të BE-së për t’i dhënë ose jo Shqipërisë statusin e vendit kandidat.

 

 

May 26, 2014 08:31
Komento

2 Komente

 1. P.A.B May 25, 21:48

  Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati u nis sot për një vizitë zyrtare në Danimarkë, gjatë së cilës do të ketë takime me homologun danez Martin Lidegaard, …[artikulli]

  ***

  Mire, shpresojme te jete Zyrtare… sic na thuhet. Eh. Duke e pare kete “Minister ne ajer” e Media-Pravda-Shqip, qe nuk la rast pa e permendur, tashme…na eshte bere teper Familjar. Ne fakt aq familjar…sa po na vjen keq per familjen e tij; gjithe keto Lobime/ lobinxhe (?) e mos t’harrojme se jane 27 shtete Europiane {te lobotohen?} njeriu fillon e mendon. Jo se Ministri i Jashtem, duhet te “shkoje Jashte” [jo- vertete jo, e jo kaq shume ] po si, pse dhe sa shkon jashte ai? PAGESAT/ TAKSAT/ FATURAT/ SHPENZIMET? Sa jane?

  Tani le te Kerkojme Faturen
  ______________________

  1) Sa dite ne vit, ne vizita zyrtare, kalon jashte vendit, M-i-J?
  2) Sa eshte stafi i tij? Sa kushtojne biletat/ udhetimet/ dietat per te gjithe kete grup?
  3) Sa % te buxhetit Qeveritar shpenzohet per MJ?
  4) Sa here eshte e domosdoshme te behet nje udhetim? [dublim vizitash etj]
  5) A e kupton realisht M-i-J fuqine e Shtetit te tij [ne rastin me te mire – eshte sh. e dobet] dhe vizitat pa fund, pa rezultate/ krejt formale/ demtojne e krijojne harxhime te metejshme, te panevojshme per shtetin Shqiptar, te cilat mund te perdoren per broshura promovimi, video-klips, fonde ne Ambasada apo/dhe kursime.

  Flas si qytetar i Europes, por qe e kam ruajtur shtetsine Shqiptare, e qe me tmerr dhe indinjate shikoj mungesen e pergjegjesise e te transparences se kesaj Qeverie e cila do beje “reforma” por akoma nuk ka treguar cilat do jene ato; e qe ne 3 vjet do marre $1 Miliard borxh, per tu paguar ne 15 vjete! Kur je ne borxh kufizon shpenzimet, “reformat e kursimet” fillojne ne nivelet me te larta! Pra, me modesti kerkojme nga media:

  1) Kosto-shpenzime te bera ne MJ, te gjitha te perfshira, gjeni dhe publikoni keto per ne. Lexuesit e Taksa-Paguesit Shqiptare.
  2) Sa kushtojne dhuratat qe ben Ministri yne tek homologet e tij?

  flm.

  Reply to this comment
 2. shqiptari May 26, 09:53

  ore qe veteme pere politke nuk jeni dhe me e keqja sjeni shqiptre po serbogreke po lojene e udheheq ameriak nese ajo do behete si ne gerdes shpertheu dhe na futene ne nato veteme te amerika loboni qe te na mari drejte perdrejte ne dore te na heqi nga kthetrate serbo malazeze dhe greko turo italiane se nuk na lane na vdiqene me pahire me mundime o politikane mbushjani mendjene mikute tone te pabese amerikese qe dhe ne te jetojme si njerez

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*