Statusi kandidat, Basha: Sot nis sfida për hapjen e negociatave

June 24, 2014 15:57

Statusi kandidat, Basha: Sot nis sfida për hapjen e negociatave

Për kreun e Partisë Demokratike, njëherësh kryebashkiaku i Tiranës, Lulzim Basha, vendimi për Shqipërinë kandidate në BE i gëzon të gjithë, por sfidë tashmë mbetet hapja e negociatave për anëtarësim.
“Së pari, dua t’ju falënderoj ju, ambasadorë të vendeve anëtare të BE, të gjithë vendet anëtare për këtë vendim të shumëpritur e ta përshëndes atë ngrohtësisht e nxehtësisht, në emër të Bashkisë së Tiranës, qytetarëve të Tiranës, të gjithkujt në këtë sallë e jashtë kësaj salle dhe gjithë qytetarëve shqiptarë. Është fundi i një rrugëtimi që nisi 5 vite më parë, me aplikimin nga qeveria e Republikës së Shqipërisë, për anëtarësimin e plotë të vendit në BE”, tha Basha.
Sipas tij, është fillimi i një rrugëtimi tjetër.
“Një stacion i rëndësishëm po përmbyllet më së fundmi por një stacion tjetër na pret, hapja e bisedimeve, përfundimi me sukses i të cilave çon drejt anëtarësimit të plotë të vendit në BE. Dita e sotme është një ditë fitoreje për europianistët, që përbëjnë shumicën dërrmuese të qytetarëve të Tiranës dhe qytetarëve të gjithë Shqipërisë”, vlerësoi kreu demokrat.

 

June 24, 2014 15:57
Komento

4 Komente

 1. Naci June 24, 16:10

  Thejshte nje Bashuc qe asgje nuke te bashkon me demokratet e vertet,ngele vegel ne duart e Salit o by…thec.

  Reply to this comment
 2. beni June 24, 18:44

  Ne fillim duhet te denohet krimineli berisha dhe ti o vrases…nuk keni te drejte ju te flisni pet statuse e Europe….Europa ju beri daljen vite e vite me pare…krimineli berisha qe ka 10 vjet i izoluar nga personalitetet europiane tani duke kujtuar se shqiptaret jane budallenj…pasi nuk la gure pa levizur qe statusi mos te merrej del ( ne facebook…hahahahaha),

  Reply to this comment
 3. beni June 24, 18:47

  Del e thote qe merita per statusin eshte e imja hahaha ik mor kriminel-kurve…pa pike turpi thote qe statusin e keni nga une…o berisha vdeksh qe dot…ose jo jo jeto ashtu i dhjere dhe cmendu nga sukseset e qeverise se re dhe nga ndryshimi i Shqiperise qe ti e rrope o kriminel

  Reply to this comment
 4. . June 24, 18:54

  =========================================================
  Negociatat do hapen kur te vihet ne vend “DRJTESIA” ….

  pra ne burg Ata si Ty per vjedhjet dhe vrasjet e Gerdecit, 21 Janarit … etj.
  =========================================================

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim