Statusi, SHBA dedikim në Facebook: Urime nga miqtë tuaj amerikanë

June 24, 2014 16:50

Statusi, SHBA dedikim në Facebook: Urime nga miqtë tuaj amerikanë

Ambasada e SHBA në Tiranë përshëndeti vendmimin e Ministrave të Jashtëm për t’i dhënë Shqipërisë statusin e vendit kandidat në BE përmes një mesazhi të posacëm në faqen e saj zyrtare në Facebook.

“Sot, Këshilli i Ministrave të Jashtëm vendosi t’i japë Shqipërisë statusin e vendit kandidat për Bashkimin Europian. Urime nga miqtë tuaj amerikanë për këtë hap të rëndësishëm përpara!”, citohet në postimin e ambasadës amerikane.

June 24, 2014 16:50
Komento

3 Komente

 1. sirius June 24, 16:52

  ja arsyeja e vertete e pranimit te kandidatures se Shqiperise

  http://shtrigat.com/te-mirat-dhe-te-keqijat-e-kandidatures-ne-bashkimin-europian/

  Reply to this comment
 2. Hmmm June 24, 22:20

  respekt SHBA. Ata kane pjesen e tyre, ne mos te luanit ne kete ngjarje. Si gjithnje miq ndaj popullit tone. Te mos e harrojme. Sepse perpara ka plot gjera te tjera qe duhen zgjidhur ne kauzen kombetare.

  Reply to this comment
 3. shefi June 25, 00:01

  cfare te mire kane patur popujt e unionit dhe cfare te mirash do te kemi ne nga statusi????????? si fillim do te na shtohet nje takse me shume per te mbajtur nje qeveri parazite sic eshte BE qe nuk ka arsye te ekzistoje dhe qe nga krijimi ka deshtuar ne cdo aspekt te jetes se saj dhe ku ne vend te zhvillimit ka patur vetem papunesi, kriza,korupsion. kete perkrah ambasada e USA ???????????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim