Strategjia e re e Trump, “specialët” shqiptarë tjetër mision në Afganistan

October 17, 2017 16:11

Strategjia e re e Trump, “specialët” shqiptarë tjetër mision në Afganistan

 

Forcat Speciale të ushtrisë shqiptare do të jenë pjesë e një misioni të radhës paqeruajtës në Afganistan.

Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Mbrojtjes, Olti Xhaçka. Ministrja thotë se është marrë vendimi dhe se tashmë po negociohet me aleatët për rolin e forcave speciale shqiptare në terren.

“I jemi përgjigjur pozitivisht strategjisë së re të Presidentit Donald Trump në Afganistan”, deklaroi Xhaçka.

Strategjia e re e Presidentit të Shteteve të Bashkuara parashikon një qëndrim me agresiv në terren ndaj talebanëve dhe terrorizmit

October 17, 2017 16:11
Komento

1 Koment

  1. Jim October 17, 17:18

    Forcat specials Kane qene shume heret ne Afghanistan zj Ministre qe mbas vitit 2000 me forcat Turke ndoshta nuk kini dijeni

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim