Strazimiri: Demokratët janë krenarë për garën në PD, Patozi një i mjerë

Redaksia Online July 28, 2013 14:21

Strazimiri: Demokratët janë krenarë për garën në PD, Patozi një i mjerë

Deputeti demokrat, Genc Strazimiri, e cilëson të mjerë nënkryetarin e PD-së, Astrit  Patozi, i cili pak ditë më parë tha se zgjedhjet për kryetar të selisë blu ishin të manipuluara. Strazimiri thotë se  gara për kreun e PD duhet t’i bëjë krenarë demokratët.

“Sado mall e pare të kesh vënë, nuk ka mjerim më të madh se të bëhesh ekzaktësisht si ata që ke sharë…Marr shkas nga statuset, komentet, shpërthimet në FB për t’Ju thënë të gjithëve që duhet të jemi krenarë për garën e vërtetë që u zhvillua për herë të parë në një parti politike në Shqipëri! E vërtetë, me të gjitha elementet që përkufizojnë garën: emocionin, tensionin, lodhjen, debatin, kënaqësinë për fitoren, apo hidhëtinë e humbjes…. Kjo është gara, këta jemi ne, demokratët! Njerëz të vërtetë e të lirë, e për këtë duhet të jemi veç krenarë!”, tha Strazimiri.

 

 

Redaksia Online July 28, 2013 14:21
Komento

14 Komente

 1. Syneti July 28, 15:11

  ti je “demokrat i vertete” dhe personi tipik qe perfaqeson qente e rrahur ne partine demokratike…. ahhh i mjeri ti….. dhe nje gje, ke shume te “fala” nga Mero Baze, kur do ta therrisni ne komisionin per 21 janarin dhe ta pyesni…????!!!!
  Je nje bole komplet..

  Reply to this comment
 2. Arb July 28, 15:41

  Keto vazhdojne qe te jene ne nje realitet tjeter, ku ne jemi nje vend i zhvilluar, qe po ecim perpara me hapa galopante dhe per pak do te arrijme dhe gjermanineku zgjedhjet ne pd Na bejne krenare per meNyren se si u realizuan etj etj, porky lloj servilizmi mund ta mbaje aferme shefin se per gje tjeter nuk shuhet…

  Reply to this comment
 3. Selim Rroshi July 28, 16:00

  Shko mor qurrash, peshk pa tru i ujrave fekale te berishes.

  Reply to this comment
 4. tol francezi it July 28, 16:20

  Ju demokratet jeni te dhjere per garen per kryetarin tuaj

  Reply to this comment
 5. aleks July 28, 17:17

  NJe legen dhe b….- q…. i sali berishes je dhe ti ne burg do shkoni te gjithe o halet s .b.

  Reply to this comment
 6. tol francezi it July 28, 18:11

  nuk e kuptoj motivin apo arsyen pse me mi censuroni disa komente,megjithate gazeta dita me pelqen ta lexoj. dua te sqaroj per ca opinione te miat .pd si parti e konsideroj antishqiptare ,thjesht nje grupim njerzish qe ka zhvatur dhe shitur interesat vendit per te mbushur xhepat e tyre.nuk arij te kuptoj cfare te mirash ka pare shumica e shqiptareve ne keto 23vjet pluralizem ,ku 13 vjet ka qevererisur grupimi banditesk pdist i kryesuar nga sali greko-vici.personalisht kam mendimin qe pd duhet dale jashte ligjit,si parti qe ka tradhtuar e varferuar shumicen dermuse te shqiptareve,si nje parti qe eshte vene ne sherbim te interesave greko-serbe ne dem te vendit tone.

  Reply to this comment
 7. mitro July 28, 18:58

  Eshte e kunderta mor z. Strazimiri, je ti lepiresja e familjes jo z.Patozi.

  Reply to this comment
 8. tixhja July 28, 18:59

  o shoku hajdarit ke edhe ti gisht ne vrasjet e 21 janarit apo nuk ta varte njeri se ishe letra higjinike e lulit te jesh burr i mire nuk del te na cash trapin se te kan te gjithe alergji mor jashte qitje prezervativ.

  Reply to this comment
 9. Naftetari July 28, 19:08

  Me njerez si stazimiri do bej paerpara PD

  Reply to this comment
 10. fat man July 28, 20:41

  Ore spiun i Saliut, sa pa u shprehur Pataz plehra, ti i serviloseshe, ore toc. Dhe mos jep me deklarata pa krehur floket, je bere dhe ke pamjen e inspektor Zhaverit ,tek te Mjeret qe perndiqte dhe spiunonte Zhan Valzhanin. Na binde me zgjedhjet e PD me 39,4 % pjesemarrje dhe 60,6 % qe e bojkotuan dhe nuk morren pjese ne votime e anetareve te PD, tregon qarte qe jeni te shkaterruar dhe te vdekur edhe anetaresia e simpantizantet nuk u besojne me ore klluf.

  Reply to this comment
 11. Kuqeziu July 28, 20:45

  “Njerez te vérteté e te lirë këshu jemi ne demokratet”-thotë ky histeriku! 0 kuku bre! Flet per liri e vertetési né partine ku derdhen gjithé kanalet e ujrave tè zeza te shqipérisé. E kush pa? Naziskini histerik,shëmbëlltyra mé e keqe e brezit te tij,papagalli servil i saliut?!! 0 moj shqiperi e mjerë! Kjo lloj monstre po ta copton pérditë trupin tënd té bukur! Sikter pjellë shpellarësh!

  Reply to this comment
 12. suxhuku July 28, 21:23

  o qeros o pitakos na rrofsh ate senin more halabak

  Reply to this comment
 13. Berti July 29, 07:40

  Ore straze.o bastard me nene austriake,injorant ,servil,vegel qorre e Saliut,
  deri dje i serviloseshe Patosit si qen kone.
  Nuk te vjen turp or koke zbathur.

  Reply to this comment
 14. Mark.uk July 29, 08:33

  Dukeni ne komente se keni qene komunista fshati me 4 klase.Shkoni e ruani dhite atje ne fshat.Na jeni bere si gazeta zeri I popullit dikur te bezdishem.Hajt pra grusht celiku rreth parties.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?