“Nuk merrem me këlyshë”. Strazimiri i PD-së sulmon ambasadorin Lu

March 11, 2018 23:56

“Nuk merrem me këlyshë”. Strazimiri i PD-së sulmon ambasadorin Lu

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri me anë të një statusi në Facebook ka sulmuar ambasadorin amerikan në Tiranë, zotin Donald Lu.

Strazimiri shprehet se ka një kërkesë urgjente për Presidentin e SHBA-ve, Donald Trump, i cili sipas tij, duhet të sjellë në Shqipëri një njeri që të përfaqësojë administratën.

Duke shprehur tërë mllefin për zbardhjen e parave ruse të lobimit të Bashës në SHBA, deputeti i PD thotë se nuk mund të merret me këlyshët e të gjitha llojeve që ka pjellë “Mother Rusia”.

Statusi i plotë

“For IMMEDIATE RELEASE!

To: H.E. Mr. Donald TRUMP,

PRESIDENT OF THE UNITED STATES OF AMERICA

Sill në Tiranë dikë që të të përfaqësojë administratën o Zotëri, se s’di me kë të merrem më parë unë:

– me këlyshët që ka pjellë “Mother Russia” këtu që në 1941 kundër meje, apo

– me ata që importon, paguan apo shfrytëzon “internacionalizmi proletar” përmes “Mother Jones” kundër teje.

l.h/ dita

March 11, 2018 23:56
Komento

12 Komente

 1. cfar muti i kan dhen te haje qerozit March 11, 22:18

  nga e ka prejardhjen kjo rrace bushtrash rrugesh !

  Reply to this comment
 2. TLN March 12, 00:25

  O Trump qenka pune serioze kjo. Ky Trapi yne nuk po di me ke te merret me pare. Ja zgjidh kete hall se ky eshte mesuar qe ja zgjidhin hallet me grushta turise.

  Reply to this comment
 3. alphade March 12, 04:33

  Shikoni cfare deputetesh ka banda pedeiste. Nje mori
  horrash e perversash….! Kryeson kryemafiozi Vicidoli.

  Reply to this comment
 4. Ajaxi March 12, 07:33

  Matufjepsje!

  Reply to this comment
 5. Kollodoku March 12, 11:42

  Sot bohet si i forte ky. Neser do dali prap duke qar dhe qyrravit . Kur ta mari ne telefon (kelyshi) do thot car i dona vetes.
  Rri or trim se ka pas me trima se ty dhe jan do me qajt.

  Reply to this comment
 6. qazim March 12, 11:45

  Tmerr dhe mjerim ta shohesh dhe ta degjosh kete moster.

  Reply to this comment
 7. Studenti 1990 March 12, 12:24

  Strazimut sllavi,kar me zile

  Reply to this comment
 8. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit ,prokuroret apo gjykatesit keto mbrojtes te ligesise. March 12, 12:54

  O mirbo komentues “fanatik”ndaj bandave blu-roze.Strazimirijevicin e ka leshur nga kapista berishavici,nanovici,bashavici-metavicerit-kriemadhevicerit dhe roamovicerit qe vazhdojne duke bere gam,gam si qener qe jane, ngase e kane ndjere fundin e turpshem qe po i vjen.Strazimiri ky mije kenetash e mize kali dje dhe sot bashkeautore ne shume krime e superkorrupsione, tashme kerkon te beje te pergjeruarin sipas skenareve te peshtire te rradhes se politikave bastarde te Tiranes zyrtare deri me sot.Gabohen ata te marre sebashku sikurse po duken bathet, do te jene shoke ne burgun e Recit si autore apo bashkeautore te mijra krimeve e korrupsioneve ne dite e viteve deri me sot te denoncuara me ze,figure e deshmi te gjalla sa istitucionale aqe dhe me shume popullore e medjatike.Mjaft me, ne kuader te fjaleve e lloqeve kavajsish se do te thote bashkefajesi;thoten populli,eshte koha per ndeshkim dhe jo binjakezim me djallin.Dridhuni e perridhuni,po vjen minuti qe nga trasta peme e kalbur jasht do t’hidhet doni apo nuke doni ju o mije kentash e miza kali.Drejtesia do te behet se e ka kerkuar me force SOVRANI,USA dhe BE.

  Reply to this comment
 9. Beli March 12, 13:12

  Ka dy Rusi: Rusia e bjellogardistëve që sollën në fuqi Zogun me 1924 dhe Rusia e bolshevikëve që u vu në krah të Enverit. Ka dy Serbi: Serbia e çetnikëve të Drazha Mihajloviqit me të cilin qe lidhur „nacionalisti“ Xhafer Deva, dhe Serbia e Miladinit, me të cilën qe lidhur Enveri. Ky zotëria me mbiemër sllav dhe shefat e tij janë lidhur me farën më të keqe të Rusisë, me Rusinë e Putinit e të Lavrovit. Së shpejti do të hanë një shuplakë të nxehtë nga SHBA-të e nga Trumpi si rrezikuesit më të mëdhenj të interesave amerikane në këtë cep të Ballkanit dhe të së ardhmes të faktorit shqiptar në Ballkan. Nuk do t’u ndihmojë dot as Beogradi dhe as Moska.

  Reply to this comment
 10. Granit Boni March 12, 14:21

  Ku eshte Intelektu-haleja dhe Info-anali ti dalin ne mbrojtje trimoshit kokezbathur pede-ist. Ahahah

  Reply to this comment
  • info analitike March 12, 16:58

   Ne mbrojtje te budallallekut del vetem ti. Une mbroj vec opinionet e mia e nuk me behet vone per hardallet partiake blu, kuq apo mavi. Po ti ke tallash ne tru e nuk mbush. Ku ndryshon qy Strazimiri nga budallalleqet e Brace e Taos di te ma thuac?

   Reply to this comment
 11. MH March 12, 17:32

  Ky kokrra e rrotes se idiotit don te baje opozitarin nen shembullin e falimetuesit te amortizuar vicidolistin Berisha.Qe e cilesonte New York Times leter higjenike.Keto majmun te sistemit demokrat njimije here te vdesin e te lindin nuk krahasohen me gjigandin historik Enver Hoxha qe ia plasi mu ne surrat Hrushovit ne voter te kulles ne kremlin.
  Nuk kemi te bajme aspak me nostalgji po me faktin e rrealitetit qe ka mbetun ne histori dhe nuk shqitet nga historia.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?