Bllokimi i rrugëve, Rama në Twitter: Çfarë borxhi ju kanë qytetarët?

December 17, 2018 14:57

Bllokimi i rrugëve, Rama në Twitter: Çfarë borxhi ju kanë qytetarët?

Grupe protestuesish kanë bllokuar disa akse kryesore të Tiranës dhe menjëherë ka ardhur reagimi i kryeministrit Edi Rama në Twitter.

A mund t’ju pyes juve që ju mësojnë Doktorresha dhe Artisti të bllokoni rrugët e qytetit e dyert e fakulteteve, ndërkohë që mbani bllokuar rrugën e Dialogut, duke iu hedhur në fyt me sharje e akuza atyre që duan Dialog: Po çfarë borxhi ju kanë juve qytetarët e studentët e tjerë”, shkruan Rama në rrjetin social.

o.j/dita

December 17, 2018 14:57
Komento

46 Komente

 1. ku dijn maloket e katunaret e tufezuar ne Tiran se si funxionon jeta ne qytete ! December 17, 15:21

  futini mer policin
  qenve te rruges
  se po i toleroni me shume sec duhet

  dijne te rrespektojne rregullat ne qytete kta bastarde

  te ardhur ne qytete apo mendojne se jane mes pylli

  Reply to this comment
  • eno December 17, 16:47

   Shqiperia nuk qeveriset por veteqeveriset. Edi rama na ka lene ne meshire te te tjereve dhe ka abuzuar me voten qe i kemi dhene.
   Studentet i ka lene ne gojen e korkodileve Dhori Kule dhe Mynyr Koni. Shqiperine e jugut po i le hapsire shovinisteve greke. Ne veri u ul me vuciqin duke harruat krimet qe vuciqi ka bere me serbet e tjere ne Kosove e shqiperi per shekuj.
   Domethene edi rama rrin ne karrigene kryemeinistrit dhe ka larguar te gjitha pergjegjesite dhe shikon qe atje betejat qe populli po ben me hienat sic jane hajdutet koncensioneret
   Rektoret per te leshuar nje Doktorrature marrin 6 mije deri ne 15 mije euro.

   Reply to this comment
   • Lili December 17, 17:01

    Plus asaj kane fytyre disa ketu e n’ate pushtet me te thane une nuk kam dore gje ,eshte puna e universitetit, une nuk kam ne dore gje eshte puna e drejtesise, une nuk kam ne dore gje eshte puna e doganes..
    Lind pyetja a kemi pra qeveri, e a kemi nevoje per nje njeri qe nuk ka gje ne dore,pos tenderat?

    Reply to this comment
   • Milto Simaku December 17, 18:56

    Eno, ishin po keta studente qe kerkuan Autonomine Universitare kur hartohej Ligji per Arsimin e Larte apo ke harruar??? Tani qe moren Autonomine dhe Qeveria I ka duart e lidhura ti akuzon pse u dhe Autonomine se Dhori me Mynyret po bejne kerdine. Eshte si ajo historia e ujit te nxehte dhe te ftohte gomarit o Eno

    Reply to this comment
  • Leqir Buga December 18, 11:25

   nan e motr

   Reply to this comment
 2. Artemisa December 17, 15:21

  Kete pyetje nuk mund t’a besh ti , kryeminister.
  Kete pyetje, po te pyesesh qytetaret e bllokuar do te degjoje : C’kusur te kemi Edi Rama ( vec atij qe te votuam si debile) qe sot n’a i ke bere jeten aq malore, sa cereku yne po dergjet rrugeve te botes si cifuti ne shkretetire?

  Reply to this comment
  • Artemuta Digitale December 17, 18:51

   Artemuta edhe ti moj vajze qe doktoraturen e ke mbrojtur duke thithur llulen. Ah moj Artemute. Ke nostalgji per ate kohe te arte llullash. Te mirekuptoj.

   Reply to this comment
   • Artemisa December 17, 19:32

    O idot / e digitale.
    Mundohu te gjesh nje fjali tjeter se m’a shpife.
    Ka dy vjet , qe pas cdo komenti, me ngitesh si muti pas kepuces me te njejten pergjigje.
    Apo nuk te le pergjegjesi i minjve ne bodrumin ku punon qe te shprehesh ” mendimin tend personal”.

    Reply to this comment
 3. Taku December 17, 15:26

  Po ik nga rroget or plehra se nuk jua kemi per borxh

  Reply to this comment
 4. mirel December 17, 15:32

  Ramut qelbesira. .cfare i ke bere ketij populli nuk lahet me koken tende.
  Jepi zgjidhje ti krizes.
  Ploteso 8 kerkesat. Shkarko ministren dhe pedagoget e denoncuar.
  Hiq tarifat dhe ndrysho ligjij arsimor.
  Nderkohe shqiptaret bejne mire te ngrihen per Kushtetuten dhe per mareveshjet greke. Dhe per koncesionet dhe PPPte.
  Mjaft me me indiferentizma

  Reply to this comment
  • WTF December 17, 16:06

   Dukesh sa i ditur qenke! Po pse more pedagoget Rama i shkarkon apo Universiteti? Po pse more gje e trashe, tarifat Rama i heq apo bordi i Universitetit?
   Keshtu eshte kur ke deficence mendore, lejohesh te perdoresh nga njerez te tjeret!

   Reply to this comment
   • Lili December 17, 16:52

    Ne cdo shtet normal,kur ka keso abuzime qeveria i heq,edhe ne qofte se ministria apo universiteti i konfirmon ne punen e tyre.
    Ne vendet e botes,kur ke keso skandale e keso dyshime per keqperdorim, ato suspendohen deri ne vendimin e gjykates e japin doreheqje per ma pak se kaq kur jane ministra.
    Pra behu budall ti ne deshte me keso sofizma, po jo ne nuk behemi se tij

    Reply to this comment
    • Adriana December 17, 19:02

     Ka Autonomi Universiteti qe ja lidh duart Qeverise por qe ta mesosh ti moj Lilke duhet te studjosh per shume vite. Ti i bie shkurt. I fut nje koment si ato qe ben me shoket dhe shoqet e tua ne FB dhe te duket vetja e ditur e mencur. Lexo Lili, lexo shume dhe pastaj do kuptosh sa e matur duhet te jesh qe te besh nje koment serioz.Flm

     Reply to this comment
     • Lili December 17, 19:25

      Adriana, nuk jam kok boshe militante si tij ,e sa per lexim nuk besoj se ke me lexuar ndonje here sa lexoj une. Qe universiteti ka autonomi nuk i heq asnje pergjegjesi shtetit per kontrol,o debile se edhe ne France kane autonomie universitetit po kur nje dekan trafikon diplomet siç ndodhin me disa student kineze.shteti frances nepermjet ministri e shkarkoj menjehere se autonomia nuk eshte liri per matrapazllek siç e keni kuptuar ju n’albanistan, as heqje pergjegjesi siç e ka kuptuar kryeministri. Perkundrazi,kjo autonomi sjell ma shume pergjegjesi e kontroll pikerisht qe kjo autonomi mos te keqperdoret e te degradoje si n’albanistan. Adriana, ngrihu pak edhe ti jashte pervojes e demagogjise te kryekazanit. Do fitojsh shume liri,e mos u merzit per nivelin time kam doktorat,e jo t’albanistanit e te dhori kules une;)!

 5. Kafshe pylli December 17, 15:40

  Yyyy kafshe u bete me keq nga kafshet e Saliut. Vetem studente nuk jeni ju. Hapni ore rruget

  Reply to this comment
 6. Socialisti i Ndershem December 17, 15:52

  Ka mbi 10 dite qe degjpjme Ramen te thote :
  ” Protesten e studenteve e ka marre ne dore Luli me Monen”.
  Por edhe ne qofte keshtu KU QENDRON PROBLEMI ? Detyra e c’do opozite eshte rrezimi i qeverise.
  A mos valle ishte kerkese e popullit “Hapni kutite” apo ishe ti , shoku Rama qe i organizove, i nxite dhe i dergove si dhite ne thertore. A me te vertete j’u plaste bytha per kutite atyre 4 te gjoreve( mund te ishin edhe me shume) apo mbi gjakun e tyre dhe albi se se kutive rehatove bythen tende te felliqur ?
  A thua se sot te gjithe nuk e dine qe ti as e can trapin per kategorine “Popull” pervecse kur i Tall, kur i Denigron dhe kur J’u shtrengon lakun ne fyt?
  E di perse nuk te thone ata qe te rrine prane qe ti qelbesh, vetem e vetem se jane vete kerma te peshtira.

  Reply to this comment
 7. Dodona mbi Tomorr December 17, 16:02

  Protesta eshte e ligjeshme ! Por edhe protesta duhet te kete kufizimet e saj, sepse prek interesat e qytetareve te tjere Me c’te drejte ligjore mbyllen unuversitetet,apo bllokohen rruget pa pyetur per te drejtat e qytetareve te tjere qe preken ne lirine e tyre per te jetuar e vepruar si qytetare te lire te nji vendi demokratik!C’jane keto turma vandale qe rrethojne institucione shteterore , kycin dhe vendosin roje per te mos u hapur universitete , bllokojne akse te rendesishme rrugore ,duke paralizuar tere jeten e vendit per tekat e nji grushti njerezish qe nuk dine c’kerkojne dhe se si ti realizojne ato qe kerkojne !

  Reply to this comment
 8. Martini December 17, 16:17

  Asnje shtet ne bote nuk lejon bllokimin e rrugeve.Studente leshi MEDIAT E.leshit.Sot numurova dhe para k.ministrise ishin 375 vete mundesisht studente dhe nja 150 veta syrtyke te.LSI.Keta bajga bllokojne e.veshtiresojne jeten e qytetareve te Tiranes.Nuk e kuptoj pse sconi.nje.gazetar ju te Dites ti numuroni.Pyesni pedagoget e vertete te tyre tu a thone konkretisht cperfaqesojne ata.Pse mediat televizive perfshi ketu dheTVSH e zmadhoni.dhe i beni presion qeverise me 400 veta qe une si coj as me lope.Jo se jam me Edin. Perkundrazi.Por qeveria u thote ju.a.zgjidh hajde.Ata thone zduam.Nder kohe rektoret.w Dekanet pedagoget trashin qafat duke vjedhur.

  Reply to this comment
  • Tartufi December 17, 17:15

   As gje e keqe eshte te jeshe me Edin,,apo e keqe te jeshe
   me Lulin,,,, e keqija e madhe eshte te mos kuptoshe dhe te pranoshe mashtrimin qe te bejne kata o Martini I leshit sic na thua
   per studentet e leshit. dhe mediat e leshit .Martin leshi si
   duket ti kupton kryeleshtorin e ketij mileti .!!!!
   Martin leshi,,, te revoltuarit qe shprehin guximin karshi qeverisjes qe rruhet me polici nga revolta e tyre,,,, do te
   thote : lirija nuk ka frike nga ata qe rruhen nga polici,sa do qe keta jane leshtore dhe lesher. Te perqeshes njeriun qe proteston per padrejtesine qe I bhet ,do te
   thote “: ti je skllavi I padrejtesise qe te bhet ne jeten tende.

   Reply to this comment
   • Kartufi December 17, 19:10

    Doli dhe tartuf spiuni burgjeve te komunizmit. Shporru hale se bie ere mut qe nga Gjirokastra deri ne Vermosh

    Reply to this comment
    • Tartufi December 17, 19:41

     E ke gjetur o plehu I Tepelenes kapteri I c nderuar totalisht
     I komunizmit me pseudonime tani ,jo me emrin tend te
     degjeneruar ,,, barbari te peshtire.

     Reply to this comment
 9. Lili December 17, 16:48

  Shko pak ne Pariz o edi Rama do shohish sa rruge u blokuan qe 5 te shtuna!

  Reply to this comment
 10. Amerikani December 17, 16:57

  A e dini çfare i thane qe gruaje ata 10 vete qe kishin bllokuar rrethrotullimin e ” Zogut te zi” , pasi gruaja e revoltuar po u thoshte te hapnin rrugen se i kishte femijet vetem??

  I thane : ” Teta ne oren 5 e hapim se nuk e kemi ne ne dore!”

  Po kush pra e paska ne dore??

  Nga i marin urdherat krimbat e forumeve qe bllokojne rruget?

  Padyshim nga Luli dhe Monika.

  Studente mund ta kishin pershkallezuar protesten ne ambjentet e universiteteve. Aty te kerkonin dhe Ramen e mos e leshonin pa zgjidhur kerkesat e tyre.

  Çbllokim ka bllokimi i rrugeve dhe gjith ky stres qe po u shkaktojne njerzve??

  Jo. Kjo nuk eshte proteste studentore por perpjekje per destabilotet e komanduar nga Serbia dhe Greqia dhe e zbatuar nga PD e LSI.

  Reply to this comment
 11. Lili December 17, 16:58

  Martini, cdo shtet demokratik garantoj te drejten me manifestuar ,ku qytetaret duan e jo ku pushtetaret duan.u munduar Macroni me kufizuar kete te drejte,a pe si reaguan francezet kur nuk i lejoj me shkuar ne champs elysses po iu kishte planifikuar champs de mars si vend proteste. te gjithe shkuan ne champs elyssées sepse eshte e drejta e tyre,jo nje here po 5 here resht.,me nje dem ekonomike milliona, po qeveria nuk mundet me va mohuar kete te drejte kushtetuese,edhe pse Castaner u munduar me argumente si ti.

  Reply to this comment
  • Kaçi i zi December 17, 17:19

   Mos ngatero m.. me kadaifin. Studentet protestojne per unoversitetin jo per cmimin e karburantit. Ti si sh e squt qe je po na thua qe dhe francezet per cmimin e karburantit duhet te protestonin ne ambjentet e leksioneve te universiteteve? Cpune kane studentet me metodat e militanteve te PD e LSI? Apo bjeri ti biem tani se u be deti kos. Folni si qytetare mos folni si militante. Ckusur kane njerzit tu bllokosh rrugen. Me studentet jemi te gjithe. Askush nuk thote tu plotesohen kushtet por cdo gje ka mase. Atehere ku ndryshon nje student nga nje militant partie?

   Reply to this comment
   • Lili December 17, 20:32

    Studentet si qytetare treguan shtetit problemin. Tash shteti duhet te veproje,e te veproje edhe pa studentet ne qofte se keta nuk duan me u ule per dialog. Nuk e zgidh problemin e arsimit dialogu,po veprimi a mosveprimi i qeverise o albanistaneze ,te çmendur kryekazanllia.
    A jeni to pa se ne cdo aspekt keni nje qeverisje ne graden zero nga kjo qeveri : per rrugen qe nuk eshte pastruar ,nuk ka faj qeveria edhe pse vendosi kjo qeveri per 5 euros qe te pastrohet rruga, per autonomi nuk ka faj qeveria edhe pse qeveria firmosi ate ligj, per drejtesine nuk ka faj qeveria ,per trafikun me mjete te ushtrise e policise nuk ka faj qeveria etj etj
    Vetem per memet e KM mban pergjegjesi kjo qeveri??

    Reply to this comment
 12. Aliu nga Selenic December 17, 17:35

  Misioni i tyre, nuk eshte zgjidhje e problemeve. Problem thelore kane, rrezimin e qeverise.
  Ketyre u vete mendja se jen stutentet e viti 1990., Kan kaluar 28 -vjete dhe te gjith ua kemi pire lengun atyre te dhejtorit te vitit 1990.
  Mos ti shkoi mendja askujte se dhjetoriste e vitit 1990 beri histori. Jo ata bene , nje bumerag te madhe dhe idet e tyre perfunduan ne kosh te plehrave.
  Shkatrrimet marraeamendese qe ndodhne pas virit 1990 kush i quan ‘sukse” ose jen budallej ose jane tradheta.!
  Prandaj studentet te mos mundohen te kopojojn dhjetorin e viti 1990-te.
  Keta sote ken shansin me te mire qe te ulem me Edi Ramen dhe ti zgjidhin njeher e mire problemet qe preokupojne stutentet dhe me gjere.
  Mos pranimi i dialogut i kompromenton keq kauzen e studenteve.
  Vetem nje injorante munde te besoj se kryeministri do te zgjidhe problemet me nje te rene te lapsit, pa u ulure dhe pa i qare hellet si nejriu me njeriun, si studenti me qeveritarin, si studenti me pritdrin dhe anasjelltas.
  C`jane keta studente pa ide , Cjan keta studente pa koke drejtuese, Cjane keta studen qe nuk i referohen realitetit historik qe nga krijimi i bibles e deri me sote.!
  Keta nuk po hiqen si student, pore po hiqen sikur te ishin bari lopesh.!
  Ju te nderuar STUDENT,! Shkoni sa me shpejte ne dialoge me qeverin, ndryshe do te ktheheni si bari lopesh ne duart e politikanve te shkathte qe lozin me dinjitetin tuaj.!
  Nje prinde nga Selenic.!

  Reply to this comment
  • mirel December 17, 22:27

   Po dhe te kerkojne rrezimin e qeverise kane te drejte studentet, cfare te keqe ka?
   A nuk jane qytetare si te tjeret me te drejte vote?
   Kane te drejten e fjales, si fjalimet e Ramutit qe I degjojme pa fund, le te degjojme dhe studentet.
   Pa ide dhe pa koke eshte Shqiperia dhe jo studentet
   Beni dialog me qeverine thoni te gjithe
   Po kur qeveria eshte thjesht nje hajdute vandale e lidhur me krimin? Me ke te behet dialogu?
   Apo qe te merren vesh palet per krime te pandeshkuara, apo te pandeshkueshme?

   Reply to this comment
 13. Jimi December 17, 18:27

  Misioni i ketyre palo studenteve nuk eshte zgjidhja e problemeve, por misioni i tyre eshte komplikimi i problemeve.

  Reply to this comment
 14. Vorwärts ! December 17, 18:44

  Po kur lylrat bllokuan bulevardin per jave te tera dhe kercenin tallava deri ne oret e vona te nates pse nuk iu ndje zeri ketij palo kryeministri? Apo ashtu ishte parashikuar marifeti i paktit?

  Vetem langaraqet bejne te fortin me te pafuqishmin.

  Aty i pafsha perdite studentet, deri sa t’u plotesohen nje me nje te gjitha kerkesat.

  Reply to this comment
 15. Korkodili December 17, 19:55

  nuk eshte demokraci kur 5 ose 10 persona bllokojne jeten e qytetarve se kan nje pretendim.Ky eshte fashizem

  Reply to this comment
 16. Lili December 17, 20:35

  Krokrodil,eshte demokraci kur nje grusht njerezesh blokojne ardhemerine e rinise tone sipas teje?

  Reply to this comment
 17. am December 17, 22:25

  Protestojne studentet per ndryshim por nuk pranojne dialogun. Bota e njerezve beri luftra u civilizua dhe ka rrezik po shkon drejt fundit. Shqiptaret jane akoma me hunj ne dore duke i treguar njeri tjetrit se sa te forte jane. Psikollogjia jone eshte akoma e epokes se xhungles se edhe ata te epokes se gurit na e kalojne.

  Reply to this comment
 18. Martini December 18, 05:47

  Akoma nuk e di ky Edi Rama qe eshte Kryeminister?Bllokimi i rrugeve eshte veper krimiale e parashikuar ne Kodin Penal.Pse nuk zbatohet ligja.3oo legena te paguar nga politikane hajdute te vetequajtur studente i nxijne jeten nje qytetit.Gjiknurin Ulajn e co nuk i ndalon po keshtu edhe keta qe shtrihen ne rruge.Po policia e prokuroria pse paguhet.Pse te mbajme me taksat tona.O.zbato ligjet o hape kraun.Politiken me mozbatimin e ligjes beje me deputetet e ministret e Ps qe shkojne cdo dite dhe bejne lifting me paret tona.

  Reply to this comment
 19. fteri December 18, 08:58

  Protesta e studentve rrezatoi si dielli në shkëmbejt e thepisur të fakulitetve dhe katedrave ,deri në honet e Ministrisë arsimit dhe në qoshet e ngrehta të mykura të dekanve dhe pedagogve manjak aty ku nuk hynë dielli ,por rrezet e kësaj lëvizje i vuri në lëvizje si krimbat kur u hidhet heëm dizinfektues.Dei këtu shkëlqyer ,por kur ata grupe studentësh bllokojnë rrugët dhe hedhin kapsolla kjo nuk ëshë më kërkesë për plotësim kushtesh ,por është kërkesë politike e nxitur nga PD-ja dhe LSI-ja që kërkon ta fusë në kthetrat e tyre,si në lëvizjen e dhjetorit 90-tës të studentve që idealet e asaj lëvizje përfunduan në dhunë ,ashpërsi,vjedhje dhe shkatrrim i shqipërisë i dha mundësi renegatit bandës së S.Berishës ta qojë shqipërinë në një shkatrrim total.

  Demokracia e studentve të 90-tës nuk është demokraci ,por fashizëm i sotëm që studentët pas 28 vjetësh kërkojnë të drejtat e tyre si për menca dhe bujtina dhe tarifa të larta.

  Kjo është e pa besueshme kur studentët nuk dialogojnë me qeverinë për plotësimin e kërkesave tyre,kësaj i vjen era rrumpallë ,studentë pa kokë ,pa drejtuesa ,pa bashkëbisedimë nuk ka.

  Një dietar i madhë Volteri ka thënë :
  “E vërteta nuk është bijë e simpatisë ,por është bijë e diskutimit”

  Para plotësimi i kërkesave të studentve Kryeministri duhet të konsultohet me Popullin që paguan 250 milon lek në vit për studentët ,dhe kur të mbarojnë ikin jashtë ,pra nuk i shërbejnë vendit .disa jan të dobët në mësime,disa drogohen me hashash më shumë se mësimet ,populli zbraz xhepat dhe kryeministri duhet ti menagjojë mirë paratë e shqiptarve,populli nuk është i interesuar për politikë ,ai do punë .buk,mirqenje,arsim të shëndoshë,kërkon shërbime mjeksore e spitale të rregullta ,kërkon strehim për të jetuar ,kërkon rend e qetësi jo bllokim rrugësh ,qytetarërt kërkojnë ndërtim rrugësh e lagjesh .

  Pra studentët shqiptar të ulen të diskutojë hallet që ka , jo vetëm me kryeministrin ,por edhe me popullin.Dikutimi dhe debati kjo është rruga e zgjidjhjes,jo mohimi i debatit ,

  Siç tha e Volterit “e vërteta nuk është bijë e simpatisë ,por bijë e DISKUTIMIT ” dhe :
  Të dashur Studentë të vërtet shqipëtar ,për ata fytyra të pa përlyer me partitë politike që do ta quaj fashizëm,nxirni drejtuesit tuaj dhe bisedoni e zgjidhni të ardhmen tuaj.

  E VËRTETA GJITHMON DELË ME DIKUTIM ,JO ME MOHIM ?!!!!! .

  Reply to this comment
 20. fteri December 18, 09:08

  Protesta e studentve rrezatoi si dielli në shkëmbejt e thepisur të fakulitetve dhe katedrave ,deri në honet e Ministrisë arsimit dhe në qoshet e ngrehta të mykura të dekanve dhe pedagogve manjak aty ku nuk hynë dielli ,por rrezet e kësaj lëvizje i vuri në lëvizje si krimbat kur u hidhet helm dizinfektues.

  Deri këtu shkëlqyer ,por kur ata grupe studentësh bllokojnë rrugët dhe hedhin kapsolla kjo nuk ëshë më kërkesë për plotësim kushtesh ,por është kërkesë politike e nxitur nga PD-ja dhe LSI-ja që kërkon ta fusë në kthetrat e tyre,si në lëvizjen e dhjetorit 90-tës të studentve që idealet e asaj lëvizje përfunduan në dhunë ,ashpërsi,vjedhje dhe shkatrrim i shqipërisë ishte 90-ta që i dha mundësi renegatit bandit S.Berishës ta qojë shqipërinë në një shkatrrim total.

  Demokracia e studentve të 90-tës nuk është demokraci ,por fashizëm i sotëm që studentët pas 28 vjetësh kërkojnë të drejtat e tyre si për menca dhe bujtina dhe tarifa të larta.

  Kjo është e pa besueshme kur studentët nuk dialogojnë me qeverinë për plotësimin e kërkesave tyre,kësaj i vjen era rrumpallë ,studentë pa kokë ,pa drejtuesa ,pa bashkëbisedimë nuk ka.

  Një dietar i madhë Volteri ka thënë :
  “E vërteta nuk është bijë e simpatisë ,por është bijë e diskutimit”

  Para plotësimit të kërkesave të studentve Kryeministri duhet të konsultohet me Popullin,ai që paguan 250 milon lek në vit për studentët ,dhe kur të mbarojnë ikin jashtë ,pra nuk i shërbejnë vendit .disa jan të dobët në mësime,disa drogohen me hashash më shumë se mësimet ,populli zbraz xhepat dhe kryeministri duhet ti menagjojë mirë paratë e shqiptarve.

  Populli nuk është i interesuar për politikë ,ai do punë .buk,mirqenje,arsim të shëndoshë,kërkon shërbime mjeksore e spitale të rregullta ,kërkon strehim për të jetuar ,kërkon rend e qetësi jo bllokim rrugësh ,qytetarërt kërkojnë ndërtim rrugësh e lagjesh .

  Pra studentët shqiptar të ulen të diskutojë hallet që ka , jo vetëm me kryeministrin ,por edhe me popullin.Dikutimi dhe debati VETËM kjo është rruga e zgjidjhjes,jo mohimi i debatit ,

  Siç tha e Volterit “e vërteta nuk është bijë e simpatisë ,por bijë e DISKUTIMIT ” dhe :

  Të dashur Studentë të vërtet shqipëtar ,flas për ata fytyra të pa përlyer me partitë politike ,DIALOGU ,BISEDIMI ZGJIDH TË ARDHMEN TUAJ .

  Jo bllokim rrugësh e kapsolle , do ta quaj fashizëm,nxirni drejtuesit tuaj dhe bisedoni .

  E VËRTETA GJITHMON DELË ME DIKUTIM ,JO ME MOHIM ?!!!!! .

  Reply to this comment
 21. fteri December 18, 09:10

  Protesta e studentve rrezatoi si dielli në shkëmbejt e thepisur të fakulitetve dhe katedrave ,deri në honet e Ministrisë arsimit dhe në qoshet e ngrehta të mykura të dekanve dhe pedagogve manjak aty ku nuk hynë dielli ,por rrezet e kësaj lëvizje i vuri në lëvizje si krimbat kur u hidhet helm dizinfektues.

  Deri këtu shkëlqyer ,por kur ata grupe studentësh bllokojnë rrugët dhe hedhin kapsolla kjo nuk ëshë më kërkesë për plotësim kushtesh ,por është kërkesë politike e nxitur nga PD-ja dhe LSI-ja që kërkon ta fusë në kthetrat e tyre,si në lëvizjen e dhjetorit 90-tës të studentve që idealet e asaj lëvizje përfunduan në dhunë ,ashpërsi,vjedhje dhe shkatrrim i shqipërisë ishte 90-ta që i dha mundësi renegatit bandit S.Berishës ta qojë shqipërinë në një shkatrrim total.

  Demokracia e studentve të 90-tës nuk është demokraci ,por fashizëm i sotëm që studentët pas 28 vjetësh kërkojnë të drejtat e tyre si për menca dhe bujtina dhe tarifa të larta.

  Kjo është e pa besueshme kur studentët nuk dialogojnë me qeverinë për plotësimin e kërkesave tyre,kësaj i vjen era rrumpallë ,studentë pa kokë ,pa drejtuesa ,pa bashkëbisedimë nuk ka.

  Një dietar i madhë Volteri ka thënë :
  “E vërteta nuk është bijë e simpatisë ,por është bijë e diskutimit”

  Para plotësimit të kërkesave të studentve Kryeministri duhet të konsultohet me Popullin,ai që paguan 250 milon lek në vit për studentët ,dhe kur të mbarojnë ikin jashtë ,pra nuk i shërbejnë vendit .disa jan të dobët në mësime,disa drogohen me hashash më shumë se mësimet ,populli zbraz xhepat dhe kryeministri duhet ti menagjojë mirë paratë e shqiptarve.

  Populli nuk është i interesuar për politikë ,ai do punë .buk,mirqenje,arsim të shëndoshë,kërkon shërbime mjeksore e spitale të rregullta ,kërkon strehim për të jetuar ,kërkon rend e qetësi jo bllokim rrugësh ,qytetarërt kërkojnë ndërtim rrugësh e lagjesh .

  Pra studentët shqiptar të ulen të diskutojë hallet që ka , jo vetëm me kryeministrin ,por edhe me popullin.Dikutimi dhe debati VETËM kjo është rruga e zgjidjhjes,jo mohimi i debatit ,

  Siç tha e Volterit “e vërteta nuk është bijë e simpatisë ,por bijë e DISKUTIMIT ” dhe :
  Të dashur Studentë të vërtet shqipëtar ,flas për ata fytyra të pa përlyer me partitë politike ,DIALOGU ,BISEDIMI ZGJIDH TË ARDHMEN TUAJ .

  Jo bllokim rrugësh e kapsolle , do ta quaj fashizëm,nxirni drejtuesit tuaj dhe bisedoni .

  E VËRTETA GJITHMON DELË ME DIKUTIM ,JO ME MOHIM ?!!!!! .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim