Studentët i rikthehen protestave, më 22 maj para Ministrisë së Arsimit

May 15, 2019 16:38

Studentët i rikthehen protestave, më 22 maj para Ministrisë së Arsimit

Në datën 22 Maj studentët kanë lajmëruar një tjetër protestë.

Tubimi do të mbahet para Ministrisë së Arsimit në orën 12.

Studentët shprehen se arsyet e protestës lidhen me premtimet e pambajtura të qeverisë sa i përket kërkesave të tyre.

Në muajin dhjetor të vitit të kaluar studentët nisën protestat masive para Ministrisë që zgjatën deri në muajin shkurt. Ata kërkuan tarifa më të ulëta si dhe përmirësimin e kushteve në universitete.

 

b.b/dita

May 15, 2019 16:38
Komento

12 Komente

 1. Laert May 15, 17:31

  Mut qe te hani bashke me Lulash Sumqimin dhe Mona Baxhellen. Ju jeni ata plehrat e Jales, naziskinet trushplare qe sdoni as mesim as kendim. Doni te hiqni ndonje vize dhe te pini tequila. Te gopi Mones do I gjeni te plotesuara te gjitha deshirat tuaja.

  Reply to this comment
 2. Laura May 15, 17:34

  Ju keni lindur te kalbur dhe ashtu do vdisni. As Cizmja e Mones as Himni Flamurit I kenduar nga Lulezimja nuk ju bejne dot derman.

  Reply to this comment
 3. Leonard May 15, 17:42

  Ahahahah e bukur kjo. Protesta ne fillim te sezonit te provimeve?! Shkoni mesoni o qafpalare. Boll ju perdoren bandat kriminale PeDe & Lesheli si leter higjenike.

  Reply to this comment
 4. Kaçi i zi May 15, 17:49

  Cilat kerkesa? Kerkesat jane konkrete. Po e keni fjalen per kocomolasit e Kokemadhes dhe Lul taotaos tjeter pune.

  Reply to this comment
 5. Konti Sbalta May 15, 18:21

  Edhe vitin e kaluar ne prag provimesh ju filluat proteste edhe tashti ne prag te sezonit te provimeve te veres ju shpallni proteste tjeter; eshte shume e qarte qe nuk doni “plotesim te kerkesave “sepse ato jane vendosur me vendime qeverie deri ne detaje me afate perkatese e me fatura financiare!Ju jeni bere vegla te opozites sic bene ata te rinjte e PD perpara shtepise se Ambasadorit te OSBE qe mund te kete qene edhe ndonjeri prej jush!

  Reply to this comment
 6. Konti Sbalta May 15, 18:37

  Edhe vitin e kaluar ne prag provimesh ju filluat proteste edhe tashti ne prag te sezonit te provimeve te veres ju shpallni proteste tjeter; eshte shume e qarte qe nuk doni “plotesim te kerkesave “sepse ato jane vendosur me vendime qeverie deri ne detaje me afate perkatese e me fatura financiare!Ju jeni bere vegla te opozites sic bene ata te rinjte e PD perpara shtepise se Ambasadorit te OSBE,qe mund te kete qene edhe ndonjeri prej jush!Fakti qe ju e zhvilloni “protesten me 22 Maj dhe qe patjeter do te zgjase deri me 25 maj per tu bashkuar me Saline e me Lulzim Bashen ,qe i ka rakorduar datat me Mynyr Konin, i cili me kete rast i ben presion Ministres se Arsimit qe ti “paguaje demshperblim moral ” se i mori “erzin” qe ja ktheu me aq bujari miku i tij Ilir Meta “Presidenti”i opozites !

  Reply to this comment
 7. TERBUNI I PUKES May 15, 18:43

  Per ju student Mendoj se rrjedheni nga fanile Shqiptare.dhe si te tille duhet qe te shtrini kembet sa krni jorganin.Po punohet per plotesimin e kerkesave tuaja.por ato nuk vijne ne nje kohe kaq te shkurter.Keni kaq vite dhe
  nuk i keni kerkuar dhe tani me shtyerjene PD dhe LSI i doni te gjitha.Me karten e studentit brenda majit do te paiseni.dhe keshtu me rradhe.Po per te tjeret a mendoni..Tek e fundit shkollen e merrni per vete dhe jo per ne qe nuk emi privilegje.sa ju.Durimi eshte gjeja me e mire ne jete.Mbaroni provimet dhe mos u merrni me lojra fjalesh.

  Reply to this comment
 8. Labi May 15, 19:05

  Erdhi koha e provimeve dhe pak, gjith vitin ben politikt dhe gjoja protesta neper kafe, tani dalin rrugeve qe te marrin vitin shkollor, e duan ne tavoline si do Lul artisti te marri shtetin, nese Rama do ja japi dicka te tiile do poshteroj gjithe ata njerez qe punojne cdo dite dhe ndertojne jeten me dinjitet.

  Reply to this comment
 9. mirel May 15, 19:14

  Kjo kurva Lara, Laert, Kac i Zi. Kont Balta..ka komentuar 10 here.
  Putanes ramiste po i hyn frika e dhjetorit.
  Do kete protesta dhe per koncesionet..dhe per PPP. .dhe per taksat e rrugeve..dhe per tradhetine greke.
  Prisni, se nuk keni pare gje akoma

  Reply to this comment
 10. kam degjuar May 15, 19:26

  Mbyllini fare, ato s’jane universitet, po kthehen ne bordello te Lulezimit e Monikes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*