Studentët ndërpresin ngujimin në Fakultetin Juridik

February 11, 2019 16:43

Studentët ndërpresin ngujimin në Fakultetin Juridik

Ora 20:00 e së hënës shënon fundin e ngujimit të studentëve të Fakuktetit Juridik dhe hapjen e godinës.

Për rreth 1 muaj në këtë auditor kanë qëndruar vetëm studentët e ngujuar në Fakultetin Juridik. Po duke nisur nga nesër godina do të jetë e hapur për të gjithë studentët, duke i rikthyer normalitetit edhe fakultetit të fundit qe vijonte protestën.

“Kemi vendosur t’i hapim dyert sepse shumica e studentëve po bëjnë mësim tek Petro Nini në kushte jo të mira”.

“Studentët e ngujuar janë të lodhur, ne duhet të riorganizohemi për një protestë të madhe”, thonë studentët për Tv Klan.

“Le të shërbejë si një moment reflektimi për të gjithë”, shprehet një tjetër student.

Një përfaqësi nga asambleja e pedagogëve dolën këtë te hënë para Komisionit të Medias, ku ritheksuan qëndrimin e tyre kundërshtues ndaj Ligjit për Arsimin e Lartë dhe VKM-ve të miratuara në Dhjetor të 2018.

Edhe pse të thirrur në seancë dëgjimore, ministrja e Arsimit Besa Shahini dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nuk u paraqitën në Komisionin e Medias për të folur për praninë e Policisë së Shtetit në mjediset e Fakultetit të Histori-Filologjisë.

o.j/dita

February 11, 2019 16:43
Komento

5 Komente

 1. Raul February 11, 17:20

  Me në fund ngelsat e Baxhelles mbeten si peshku pa ujë dhe në vetmi të plotë, tani nën drejtimin e Kejdi dhembcakalles, kembeshtrembtes, sypordha të bëjnë një 10 ditë pushime tek haremi veror të Jales

  Reply to this comment
 2. specialisti February 11, 18:54

  Protesten e ngujimin , per mendimin tim, e mbyllen familjaret e mbi 100 mije studenteve.
  500 studente ne gjithe vendin, nuk mund te impononin ne perseritjen e vitit per te gjithe studentet.
  Familjet e studenteve , financojne me mundime e sforco, vazhdimin e shkolles se femijeve te tyre. Nuk pranojne qe disa individe e politika te tallet me buxhetin e tyre familjar.
  Edhe qeveria , sa me shpejt duhet te permbushe angazhimet qe mori persiper, sepse shtatori erdhi, e cdo neglizhence do jete shkendije e nje proteste popullore

  Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu February 11, 21:31

  Monika si profesioniste qe eshte ne fushen e kurverise, te kerkoj nje komision nga Martaeniteti “Koco Glozheni”, ku te raportojne ne Lesh e Line dhe ne SHQUP, sa fecka te ngujuara ne godinen e Juridikut kane mbetur shtatezena apo me barre si thone ndryshe.

  Reply to this comment
 4. Argita Korbi nje tjeter kellire e Berishajve. February 11, 21:53

  Po Argita Korbi vajza e kellires dhe kriminelit Sali Kar-axhic, cfare do te bej tani, kujt t’i dergoje mesazhe qe vazhdoni ngujimin deri ne rrezimin e Qeverise legjitime te dala nga vota e qutetareve ne 2017.
  Nashi kjo gjobevenese te haje mut dhe te prese cfare do te ndodhe me tej me kete familje kriminale, hajdute vrastare dhe antishqiptare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*