Studentët në protestë, tymuese përpara Ministrisë së Arsimit

May 22, 2019 12:16

Studentët në protestë, tymuese përpara Ministrisë së Arsimit

Studentët i rikthehen protestave! Ata sot ashtu siç kishin lajmëruar u mblodhën para Ministrisë së Arsimit në orën 12:00.

Studentët shprehen se arsyet e protestës lidhen me premtimet e pambajtura të qeverisë sa i përket kërkesave të tyre.

Në muajin dhjetor të vitit të kaluar studentët nisën protestat masive para Ministrisë që zgjatën deri në muajin shkurt. Ata kërkuan tarifa më të ulëta si dhe përmirësimin e kushteve në universitete.

Kërkesat e studentëve

1-Reduktimi 50% i tarifës së masterit
2-Heqja e tarifave plus për provimet e prapambetura
3-Të mbahet kriteri i gjuhës së huaj dhe të jepet si provim në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja me një tarifë minimale të përballueshme nga studentët.
4-Rankimi i programeve të studimit
5-Të vendoset paga minimale prej 30 mijë lekë/muaj gjatë periudhës së stazhit për studentët e mësuesisë.
6-Reforma e kurrikulave mësimore.
7-Rritja arbitrare e mesatares pa asnjë konsultim publikm me maturantët.
8-Respektimi i parimit të Procesit të Bolonjës për të drejtat që duhet të kenë studentët e programeve 2-vjeçare postsekondare për të transferuar kredite dhe për të vazhduar studime Bachelor.
9-Zbatimi i ligjit të AL për bursa ose tarifa zero për studentët që ndjekin programe në degë prioritare: IT, Gjeologji-Miniera, Inxhinieri mekanike, Energji të rinovueshme, Shkenca bujqësore dhe pyjore, Kimi, Fizikë, Matematike etj.
10-Investime urgjente për kabinete IT dhe laboratorë didaktike në çdo departament për mësimdhënie studentët e Bachelor dhe Masterit.
11-Rritja e peshës së votës studentore në masën 25%.
12-Rritja e përfaqësimit të studentëve në senatin akademik.
13-Anulimi i zgjedhjeve për anëtarin e bordit të administrimit përfaqësues i studentëve në çdo Universitet dhe përcaktimi i një baze ligjore të saktë dhe të qartë mbi kriteret e garës.
14-Rritja e pagave të pedagogëve.

b.b/dita

May 22, 2019 12:16
Komento

35 Komente

 1. Student apo xhihadiste jan kta ! May 22, 12:23

  nga vije kta tip studenti ne Shqiperi ?

  Nga arabistani !

  Reply to this comment
  • Duan apo nuke duna mijte e kenetave e mizat e kalit DREJTESIA do te BEHET May 22, 13:11

   Studentet jane pjese shpirterore e SOVRANIT, kurse ti o mijekenetash mbete pjese e ramavic djallit. Ora e Drejtesise po toket ne deren Shqiperi, lum kush e beson dhe nu behet pale me ramavicerit e sozi ne bangen e Drejtesise dhe ne nje fund te turpshem e pakthim. Historia ka vertetuar katerciperisht se tradhetaret e kombit e te binjkezuarit me boten e krimit e te korrupsionit, kane patur dhe do te kene gjithmone nje fundt te turpshme e pakthim. Eshte koha qe te akuzuarit e te faktuarit si pjese ebotes se krim-korrupsionit-ekstremist-mafjozo-imoralo-politik te shporren nga politikat qeverisese.

   Reply to this comment
   • Student apo xhihadiste jan kta ! May 22, 14:09

    meqe ti kupton jogjuhen e Njerezimit ,

    dhe provokon ktu gjuhen qe ti deshiron ateher un po te pergjigjem
    me gjuhet tende ,
    boll me hoongre karin , idiot kafshues

    Reply to this comment
    • Doni, apo nuk doni ju o mij kënetash, Drejtësia do të BËHET May 22, 16:55

     O mizë kali, fjalori yt as më pak dhe as më shumë por produkt i jashtëqitjes shqiptare që shumë shpejt e ka vëndin në bankën e Drejtësisë, si autor apo bashkëautorë të riciklimit të botës se krim-korrupsionit-mafjoro-imoralo-politik në të tre pushtetet. Koha juaj perëndojë, doni apo nuk doni ju o mijkënetash.Një fund i shpejtë e i turpshëm po ju pret. Nuk ka lekë të pisët e pushtet brënda djallit që t’u shpëtojnë nga bange e Drejtësisë
     Besoni, binduni dhe ndaluni në ligësitë tuaja sa nuk është vonë, dhe rrefehuni qe populli, SHBA, BE e Ligji dhe ZOTI t’u mëshirojnë.

     Reply to this comment
   • Komentuesi May 22, 14:32

    Mire qe bejne nje proteste te padrejte ,po tymuset dhe xhamat pse i thyejne? Ja pra qe kjo nuk eshte proteste e studenteve,por e disa rrugaçeve te shtyjtur nga opozita jashte parlamentit.Studenteve u eshte plotesuar ç’do kerkese e tyre dhe ata sot jane neper auditore zhvillojne mesimn normalisht.Mirepo opozita,Berisha,Basha,Monika nuk jane te kenaqur me punen e mire te qeverise dhe Edi Rames por jane terbuar dhe kerkojne te gjene menyra te ndryshme per t’ju vene qeverise.Edhe nje nga keto,eshte nxitja dhe pagesa me shuma parash disa rrugaçve per t’u hedhur ne proteste.Kjo nuk eshte aspak e drejte.Per koken e tyre e kan.

    Reply to this comment
  • Glaukias May 22, 14:27

   ‘Student = shkollar’ : një person që mëson në universitet ose në një institucion tjetër edukues të shkollimit të lartë. Origjina e fjalës nga frengjishtja e vjetër : estudiant – njeri që mëson, që vjen nga latinishtja mesjetare : studiare – të mësosh, rrënja e fjalës nga Latinishtja : Studium. Mos e njollosni këtë emër fisnik, duke e vendosur mbi kryet e disa lapanjozëve, që nuk kanë lexuar një libër jashtëshkollorë në jetën e tyre. Nuk janë studenta këta, janë militanta partie. Njohuritë e tyre të vetme vijnë nga gazeta 55, syri, Nisma Thurje e të tjera si këto. Në bisedat e tyre nuk diskutohen zhvillimet shkencore, historike, akademike, teknologjike, etj , por ato politike (sipas PD-LSI-së), sportive ( e bleu/e shiti ndeshjen,1×2) e instagramse. Turp të quani këta studenta ! Në dhjetor ishin studentët e jo vetëm që nuk thyen por pastruan edhe rrugën pas protestës !

   Reply to this comment
 2. Shoku May 22, 12:57

  Student ,apo rrugecer te PD -se e LSI-se? Nuk ka student me veze ne xhepa e flakadan qe tymosin. Studentet jane me lapsa e stilolapsa ne xhep e me libra e fletore ne dore. Me ura zjarri e llastiqe jane rrugecrit ….

  Reply to this comment
 3. Nuk jam me Studentet! May 22, 13:03

  Keta jane pamje te turpshme! Keta student po tregojne se ne cfare niveli banal eshte rinia shqiptare. Eshte

  Per cfare arsye duhet te ulet tarifa e Masterit? Masteri eshte lux, nuk eshte drejte qe duhet ta siguroj qeveria. Pastaj per cfare i duhen gjithe keta student te ‘masterizuar’ ekonomise shqiptare? Pra keta duan te mos paguajne asnje gje, te marrin arsim cilesor dhe te kete dhe pedagog te mirepaguar!

  Cfare injorance dhe arrogance e padegjuar! Keta te rinj mendojne akoma se jeta eshte fushe me lule, ku cdo kerkese ja ploteson dhe paguajne prinderit, nderkohe qe keta parazitojne.

  Te gjitha keto kerkesa jane kosto per buxhetin e shtetit, i cili vjen nga TAKSAT E SHQIPTAREVE.

  Pse duhet une si qytetar te paguaj per keta parazit, qe s’e kuptojne qe jeta s’eshte ti marresh te gjitha gati nga mami e babi.

  Ne Amerike nje student paguan mesatarish nga 40 mije ne 280 mije dollar per studimet. Per te financuar studimet dhe jetesen, studentet amerikane punojne faresoj punesh, dhe paguajne borxhin e studimeve dhe pasi kane mbaruar studime.

  Reply to this comment
  • **** May 22, 13:37

   Po e merr rrogen 70 mije dollare minimumi ama. Dhe kjo tarife eshte teper relative.
   Po rrogat ne Shqiperi sa jane? Mesatarja me e ulet ne tere Evropen me tarifat me te larta arsimore

   Reply to this comment
   • Nuk jam me Studentet! May 22, 14:04

    A je ne terezi mo? Ku jeton ti? Dukesh dhe ti si keta injorantet qe fluturojne me presh ne tajare. Si na qenka 70 mije dollar minimalja ne Amerike?
    Lexo ketu https://poverty.ucdavis.edu/faq/what-are-annual-earnings-full-time-minimum-wage-worker

    Rroga minimale per puntoret me kohe te plote eshte 15mije euro viti. Ndaj shumica e shqiptareve punojne nga dy e tre pune kur duan te kene ta ardhura te mira per jetes. Per te mos permendur se sa student ka qe mbarojne shkollen dhe punojne ne Fast Food te paguajne borxhin, nuk rrine ne kafe si keta parazitet tane, me parat e prinderve.

    Dhe te mendosh qe Amerika eshte shtet prodhues qe eksporton e shet mallera ne gjithe boten. Po ne Shqiperi cfare shet zotrote, pervec p.rdhve dhe fjaleve?
    Te gjithe keta student jane njerez kot pa zanate, qe s’dine te prodhojne asnje gje pervec llafeve. Kjo eshte tragjedia jone!

    Nje shtet qe nuk eksporton asnje gje, dhe pret te kete rroga te mira, arsim falas, shendetesi falas, dhe cilesore, eshte nje shtet idiotesh.

    Reply to this comment
    • **** May 22, 15:17

     O loqe, thote per rrogen minimale, jo per masterat. O tyc..ata me master zakonisht jane menaxhere o kafshe primitive qe jep dhe mendt

     Reply to this comment
     • Shefqet Cela May 22, 17:17

      KATËR YJE.
      TË ZEZA AMA.
      Shifni fjalorin e tijë. Ato lakra i ka në kokë.

     • Nuk jam me Studentet! May 22, 19:35

      Ore ti idiot **** me ke mendon se po flet? Ti dukesh qe qenke nje adoleshent i papjekur aguridhe, qe s’e ke haberin nga jeta.
      Me the qe rroga minimale ne Amerike eshte 70 mije euro te tregova qe s’eshte aq. Tani me tregon qe ata qe mbarojne master u bekan menaxher. Qe ta dish ti aguridhe qe ste paska djersitur akoma balli, te gjithe fillojne me ‘ entry level’, derisa behen menaxhera. S’te merr njeri menaxher nga bankat e shkolles. Kurse master nuk bene njeri kot, por bejne ose ata qe duan te vazhdojne shkalle akademike, ose ka master ekzekutive per ata qe jane ne pune dhe duan te perforcojne CV dhe dijet. Dhe Masterat jane shuuuuume shtrenjte! S’ka master pa para.

      Por e kuptoj qe ti je nje cope idiot i frustruar me inteligjence mediokre, qe shane kot e pa argumente.

 4. Duan apo nuke duna mijte e kenetave e mizat e kalit DREJTESIA do te BEHET May 22, 13:03

  Te dashur studente, shtoni ne kerkesat tuaj dhe te Drejten per te jetuar si piken e pesembedhjete per hetim dhe arrestim e denim me tere fuqine e ligjeve per te gjithe ata fermere e biznesmene dhe pushtetare qe i kane dhe po vazhdojne ti servirin popullit pa dalim, ngjyre,bindje, e besimi, ushqime te tejngopura me hormone e kimikate qe po ja nxijne e shkurtojne jeten popullit. Dhe keto te denonvcuara me ze,figure e deshmi te gjalla nga FikFare e gazeta Dita,etj.
  16, ne pamundesi ti plotesoni keto kerkesa qeveria rama-vice te jape doreheqje te pakushtezuar, ndryshe do ta beje SOVRANI qe mbi kurriz po provon prej vitesh pasojat e keqqeverisjes rama-vice te binjakezuar me djallin.

  Reply to this comment
  • Alban May 22, 13:40

   Injoranca eshte bekim! Po mire mo po nga 1990 e deri tani cfare mendon s’e ke ngrene ti? E di ti qe pas viteve 90 nuk therrej asnje vic, se iken fshataret ne emigrim, e ne hanim mish te kalbur gomari nga Argjentina? E di ti qe ne Shqiperi ka vetem 1 grosist mielli, e cdo shqiptar ka ngrene buke te infektuar nga mielli i Cernobilit ne Ukraine, le te mos flasim per perimet, qe pastronim fundin e frigorifereve te perimeve te ngrira te Rusise, e Serbise. Mos te flasim per produktet qe na silleshin nga Greqia, ku dhe kripa ‘e jodizuar’, ishte kancerogjene. Po cigaret e holla qe vinin nga fushat radioaktive te Ukraines dhe Rusise? Lere me ilacet turke, qe nuk shiten ne asnje vend ne bote.

   Por deri tani shqiptari injorant se ka patur problem. Tani per dy video te fermerve shqiptar u be nami..

   Reply to this comment
   • Duan apo nuke duna mijte e kenetave e mizat e kalit DREJTESIA do te BEHET May 22, 19:30

    O Alban, po dy fermere thua ti, por mos harro se keta fermere nuk jane te vetem, por keta i kapi kamera e FiksFare, apo denoncoje gazeta Dita, qe jo vetem duhet falenderuar por dhe stimuluar ne mbrojtje te JETES, qe vazhdon te perdhunohet duke i bere avokatine krimit, nga prokuroria e qeveria rama-vicjane e se fundi nga ti o mizekali. Dhe kjo jo nga padija, por nga pangopesia per leke te piset e pushtet brend ligesise, qe do te thote nje krim ne vazhdim, qe nuk duhet injoruar, por denoncuar dhe hetuar me tere fuqine e ligjeve ne mbrojtje te jetes dhe Shtetit te se Drejtes.Mjaft o mizekali, dhe ne qofshin dy fermere e nje tregtare mielli qe i servirin shqiptareve prej vitesh produkte te tejmbushura me kimikate e hormone qe po ja nxijne e shkurtojne jeten popullit, nuk do te thote qe prokuroria e qeveria rama-vicjane dhe ti duhesh ti beni avokatine, ngase nje luge supe e prishur e gelltitur ne ditature ju ben te villni tere jeten. Doni apo nuk doni ju o mijkenetash e mizakali, Drejtesia do te BEHET.

    Reply to this comment
 5. **** May 22, 13:41

  Me studentet. Per mbare, dhe merrni kemben zvarre per shqipot e paguajne 675 milione eurot e Ramutit .

  Reply to this comment
 6. Vasili May 22, 14:07

  Sher she la Sali.Ne (cdo gje te mbrapesht per komnbin,shqiptarin dhe demokracine,qe ndodh ne kete vend kerkoni doren e kucedres Sali-
  Jane vemjet e shpellareve,qe kane uzurpuar universitetin,qe te ndersyer nga ata qe dikur lane shpellat dhe pushtuan dhe vazhdojne te pushtojne dhe te shkaterrojne gjithcka,ne kete vend.
  Jepuni ate qe kane merituar dhe baballaret e tyre,denimin shembullor,ne baze te ligjit,por fatkeqesisht te munguar deri me sot.

  Reply to this comment
 7. Alban May 22, 14:11

  Hahaha, heqja e tarifave plus per ngelsit qe kane provime te prapambetura? Medemek, te ngelin sa te duan, e te mos paguajne gje?
  Po ne cfare vend te botes eshte pare kjo?

  Te shkretet ne, ku do vete ky popull nese ka nje rini kaq te perkedhelur.

  Reply to this comment
  • **** May 22, 16:34

   Ne tere boten moderne. Nordiket nuk kane fare tarifa universiteti. E kane falas. Populli paguan kurvat e koncesioneve, te mos paguaj ato, por bijte e vet qe te arsimohen. Eshte investim per veten, jo per bythen e Ramut Ahmetes

   Reply to this comment
   • Vicidolisti Digital May 22, 17:15

    @****
    Ik o moterir i shpellave te Qoftelargut ha trahanene e Ed Paloqes. Di ti shpellar se cbehet ne boten moderne. Per ty modernizmi eshte shpella e Arushes nga ke dale o krimb haleje.

    Reply to this comment
    • **** May 22, 17:42

     @Vicidolisti Digital
     Ec or malok shkerdhehu ne byth nga ndonji Serb se eshte e vetmja gje qe di te besh.

     Reply to this comment
 8. good May 22, 14:14

  Kundër nallBanit dhe nallBanëve-çdo cilësi qeverisje krahasohet me standartet e e sanksionuara (nga ligjet) dhe të programuara nga linja politike.Cedimi nga këto dy drejtime përbën shkelje. Kontrolli ka qënë i kompromentuar. POR A DUHET QE NJE DITE KETO DUHEN NDREQUR ME STOICIZEM? Le te shpresojme edhe pse jemi shuuumë vonë. Unë, me dhimbje, nuk kam besim, sepse shikoj të paaftët që promovohen.

  Reply to this comment
 9. ETHEM LALAJ May 22, 14:21

  U ÇUAN STUDENTET PERSERI,
  NGA PD E LSI,
  DUAN TE VIJNE NE QEVERI,
  PA VOTIME E DUAR NE TEPSI..!
  -KTA STUDENT NUK E DINE SE ÇESHTE PUNA,MESIMI,POR KERKOJNE ÇDO GJE GATI NGA PRINDI,QEVERIA,DUKE MOS LLOGARITUR SE NGA DO MERREN KTO TE ARDHURA QE KERKOJNE ATA.
  -KTA DUHET TE ÇOHEN NE A K S I O N E SIÇ JUA BENTE ENVERI PER TE MOS PERDORUR DROGE E PROSTUCION,PASI ME KTE RINI TE SOTME QE NUK DI SHQIPEN,KY VEND DO MARR FUND.
  -KM RAMA DUHET TE THELLOI REFORMAT NE AL,PASI KTA PO I GEZOHEN AKOMA MYNYR KONIT TE PD E DHORI KULES TE LSI ME NGA 10,11,BORDERO NGA TIRANA DERI NE VLORE.
  -DERI TANIME NUK NXOREN ASNJE PEDAGOG ME DIPLLOM PLAGJIATURE APO TE PAAFTE,DUKE TREGUARE SE PROTESTAT E DHJETORIT ISHIN PER KONSUM POLITIKE TE UDHEHEQURA NGA BERISHIZMI E METIZMI.
  -SI NE DHJETIR E TANIME NUK PASH QE TE KISHTE NJE DREJTUES TE MIRFILLTE QE MUND TE ISHTE SERIOZ PER KERKESA QE I KAPERDIN POPULLI E QE I JEP SHPRESE PER DREJTIMIN E VENDIT.

  Reply to this comment
 10. Po cdare student jane ata ?! May 22, 14:35

  Student militant partie te PD. te LSI qe paguhen per te ber protest ! Shqiperia eshte vend I vrasesve me pages protestuesve me pagese molotoveve me pagese ! Vend I mercenarve te cilet mund te rrezojne cdo qeveri !
  Kontigjenti I tyre eshte ne gadeshmeri mjafton tu behet thirja dhe te paguhen !

  Reply to this comment
 11. Adih May 22, 14:50

  Filluan keta bythelepisat e PS ti japin ngjyrim politik ,si gjoja te LSI e te PD .Po pse more delenxhilere te pa skrupullt ,a nuk qene para 3 a 4 muajve keta stutente qe i perzune te gjitha forcat politike.,Pse jeni te kenaqur ju o bythlepirsa ,per gjendjen e mjerueshme qe eshte sot shqiperia .
  Jam me ju .Ju jeni e ardhmja dhe shpresa e jone o studente .

  Reply to this comment
  • Zoi May 22, 15:29

   Oh turkoshak, nese ardhmja e kombit qenkan keta parazitet qe shkaterrojne vendin e vet, ne morem fund si komb. Ne na duhen njerez qe punojne dhe s’merren me llafe.

   Per cfare ti paguash ketyre ‘provimet e prapambetura’, per cfare i duhet ‘ masteri’, kur dhe jashte shtetit dihet qe master bejne vetem nje dore e vogel njerzish?
   Kerkesat e tyre jane irracionale dhe idiote, dhe te shkruar me nje shqipe plot gabime.

   Kush mbane shpresa tek keta student eshte nje idiot, qe s’e di cfare eshte shteti.

   Reply to this comment
   • **** May 22, 16:38

    Po si mor po e shkaterrokan studentet vendin? 675 milione euro te koncesioneve studentet i paskan marre?

    Reply to this comment
 12. Alban Dega May 22, 15:50

  LUFTA PER KOKEN !

  – Lufta me mizore… Lufta per ekzistence !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Opozita shqiptare eshte hedhur ne nje sulm te terbuar jo vetem kunder qeverisjes se Rilindjes se palindur akoma, por se pari kunder Shqiperise dhe se ardhmes se saj euro- amerikane.
  Pervec luftes me zjarr e me hekur kunder selise se qeverise shqiptare dhe shantazhit edhe me djegie mandatesh deputetesh kamikaze te SaLike Floririt me shprese per nje Mukje tjeter ala maj 2017, ajo i ka shpallur lufte edhe Bashkimit Evropian dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes, pra “imperializmit amerikan e Evropianoperendimor”, qe diten qe ata ia hoqen vizen kreut te kesaj kucedre megakorrupsioni e megakusarie 25 miliarde euroshe, antishqiptare e antiperendimore, Sali Berishes dhe familjes se tij vampire.
  Te vetedijshem per krimet e tyre pa fund te renda deri ne krime kunder njerezimit si mbytja ne tortura dhe zhdukja e kufomes se Remzi Hoxhes, kontrabanda dhe shkelja flagrante e embargos nderkombetare te naftes per makinen e luftes dhe genocidit te Milloshevicit ne Bosnje, Knin, Kosove me qindra mijera viktima ne Shebrenice, Prekaz, Recak…, grushti fashist i Shtetit Sali Milloshevic i 14 shtatorit 1998, masakra barbare e Gerdecit, 21 janari 2011 me kater protestues krejt paqesore te vrare, qindra te plagosur e 4000 plumba te shkrepur kunder turmes …, te denja per Gjykaten e Hages jane te fresketa e te paharrueshme per nje popull te tere deri sa te marre fund pandeshkueshmeria dhe jepet drejtesia per regjizoret dhe autoret e tyre.
  Ata e dogjen e poqen, e plackiten e rrenuan, e zhbene si shtet Shqiperine 15 here ne 15 vite te sundimi SaLikekracie!
  Jo vetem e kthyen ate ne nje ciflig te tyre e familjeve te veta e oligarkeve te vet, por edhe lane mbrapa minat e tyre me sahat ne cdo qelize te shtetit e shoqerise shqiptare duke kercenuar popullin e vet me skenarin e katrahures ekonomike e financiare greke, per cka ka fakte e deshmi pa fund.
  Pasi deshtoi skenari kobezi i 16 shkurtit i kesaj opozite te vetdjegur e te shpartalluar keqazi me votat e popullit ne tri pale zgjedhje nacionale e lokale, tani ben shantazh me djegjen e mandateve te deputeteve te SaLike Floririt ne Kuvendin e Shqiperise per te djegur edhe anetaresimin e saj ne familjen natyrore te vet, Bashkimin Evropian.
  Pse !?
  Sepse ky hap historik e i stervonuar nga kjo opozite me emrin e vertete SaLikekraci kerkon domosdo jetesimin e plote te Reformes ne Drejtesi, Vetingut, SPAK-ut dhe Byrose Kombetare te Hetimit.
  Cfare do te thote ky jetesim!?
  Do te thote jetesim per here te pare ne historine shqiptare te shtetit ligjor, shtetit te se drejtes pa te cilin nuk mund te kete kurre shtet demokratik te popullit, me popullin e per popullin.
  Sapo deshtoi skenari ogurzi i kesaj Bande per gjakederdhje e vellavrasje me 16 shkurt, kryebanditi Berisha dhe qehajai i tij ne krye te cifligut te Sales PD , shpalli urdherin e Sali Babes per djegjen e mandateve te deputeteve te opozites ne Kuvendin e Shqiperise. Menjehere Mona Cizmja iu bashkua Berishes ne kete vetdjegie politike.
  E kujt i plasi se po djegin mandatet kamikazet e Berishes dhe Metes, kur dihet se mandatet e shume prej tyre do tua djegin prangat ne duar nga SPAK-u dhe Byroja Kombetare e Hetimit per krimet, vjedhjen, korrupsionin e tyre masiv ne kurriz e dem te popullit shqiptar.
  Eshte kjo aresyeja kryesore pse kapobandat vendimarrese te kesaj kupole mafioze jane lemerisur e cakerdisur aq keq e terbuar deri ne egersi !
  Eshte ky shkaku kryesor pse e gjithe Banda e Gangstereve dhe dora e zeze e ketyre mercenareve te Beogradit, Athines dhe Putinit eshte hedhur ne sulm e ne nje lufte te eger per jete a vdekje per te minuar e zhbere krijimin dhe jetesimin e SPAK-ut dhe BKH-se .
  Eshte nje lufte mizore, lufta me e eger nder te gjitha luftrat per te shpetuar me cdo kusht e me cdo cmim sundimin e tyre despotik, kriminal e te sterkorruptuar ne cdo por e qelize te tij.
  Eshte lufta per ekzistence, per mbijetese.
  Eshte nje lufte per jete a vdekje e ketyre kryebanditeve e kryemafiozeve
  Eshte lufta per koken !
  Ndaj vellezer e motra shqiptare braktiseni ate anije piratesh qe po mbytet cdo dite e me shume nga Reforma ne Drejtesi e Vetingu, nga SPAK-u dhe BKH-ja, shkurt nga Ligji e Shteti i se Drejtes!
  Ndaj vellezer e motra shqiptare mos u beni mish per topat e tyre te ndryshkur nga padrejtesia, krimi, vrasjet e kusaria e perbindshme e djerses e gjakut tuaj !
  Vigjilence! Syceltesi !
  Lerini te digjen ne sketerren e krimeve dhe zezonave te tyre te perbindeshme ndaj jush dhe Shqiperise sone te bukur !… Boll me !
  Hengshin kokat e njeri-tjetrit dhe te vetvetes!

  Reply to this comment
 13. A May 22, 16:47

  Jam me studentat te gjitha kerkesat e tyre drejtuar mender kryeministrit psikopat EDI RAMA jane te sakta, te qarta dhe te drejta.
  Sa muaj kerkon ky derdimen ti plotesoje kerkesat e tyre, por zhduket sa here ka kerkesa si mi halesh.
  Sa per militantet e tij te EDI RAMES mos e vrisni truret per te menduar sepse jane pa tru dhe ne vend te tij kane nje uturak kur zhgarravina EDI RAMA ja mbush me jashteqitje si feçe dhe urine me bollek sepse e din edhe ai se çfare fekelesh te ndenjura jane dhe nuk i hyjne ne pune as djadhit sepse qelbin dynjane kudo ku shkele kembe e tyre si tarallak qe jane.
  Studentat jane femijet tane dhe ndermjet tyre ky barboni dhe leckamani i Parisit fut doren ne xhepat tone, te prinderve.
  Turp i madh kush shkruan keq per studentat, por shikon se mos i merzitet karagjozi, kllouni i veshur me poture dhe opinga te bardha si EDI RAMA.
  EDI RAMA boll livadhisi neper xhepat tone me PPP, tendera dhe rritje tarifash, taksash dhe çmimesh. Po keto nuk e shikojne hajdutin e Xhepave dhe te pasurive kombetare se çfare ben, ku ka marre mbi 200 mijelion dollar amerikan te derguara ne bankat ofshore te Ishujve Kajman ne Karaibe.
  Yt rrace e poshter dhe e flliqur pa tru. Tung.

  Reply to this comment
 14. studentat e leshit ! May 23, 02:52

  Pash ne media se si nje amerikane se si i bertiste nje studenti prej turmes 30-40 vetesh afer Ministrise pasi studentet e leshit kishin thyer xhamat e Ministrise se Arsimit ne emer te revoltes se leshit !! ” Kjo qe thyeni xhamat e Ministrise me gure nuk eshte proteste te keni turp !” Ibirtiste gruaja amerikaneve studenteve budallenj shqiptar qe kishin shkuar aty me urdher te LSI dhe PD !
  Pash student te pa artikuluar ! Qe ne vend te librave kishin gur !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*