Dy shpalljet / Edhe PD njofton protestë. Studentët: Shmangni përfshirjen

December 7, 2018 17:12

Dy shpalljet / Edhe PD njofton protestë. Studentët: Shmangni përfshirjen

Në një njoftim në mediat sociale, studentët kanë lajmëruar se protesta do të vijojë edhe të shtunën, por kanë bërë thirrje që asnjë prej tyre të mos bashkohet me protestën që Partia Demokratike do të organizojë me rastin e 8 Dhjetorit.

Në njoftimin e parë studentët kanë bërë me dije se protesta do të mbahet sërish tek Ministria e Arsimit në orën 10:00, për të kërkuar plotësimin e kushteve dhe jo negociata, siç qeveria njoftoi sot.

Ndërkohë në postimin e dytë ata shkruajnë:

“Nesër ka protestë edhe Partia Demokratike. Por ne nuk do të përfshihemi fare me ta! Ne nuk do lejojmë që ata të përfshihen me ne. Jo politikë! Nuk do kalohet nga Kryeministria”!

o.j/dita

 

December 7, 2018 17:12
Komento

10 Komente

 1. Albanistan 2018 December 7, 17:28

  Shkoni mesoni o kokedrunj.Leri qejfet dhe hazdisjet se jeni per tu meshiruar nga niveli kulturor dhe formimi profesional. Pale jepni edhe ultimatume qe ska negociata por plotesim kushtesh. Mjerre ai komb qe drejtohet nga instikti i rruges ku perfituesit gjithmone jane maskarrenjte, delenxhinjte dhe te paaftit. Quo vadis Albanistan???

  Reply to this comment
 2. Toni December 7, 17:39

  Mbeshtes protesten e studenteve deri sa mos te perzihet politika.Organizatoret duhet te jene vigjilent se opozita e zhytur ne llum kerkon ta shfrytezoj per qellimin e pengimit te krijimit te Organeve te Reja te Drejtesise,qe jane nje hap drejt krijimit.Sabotimi i Reformes i ve shkelmin perspektives Evropiane te Shqiperise ,qe te mirat do ti gezojne vet ata.

  Reply to this comment
 3. mirel December 7, 18:31

  Studentet duhet te piqen pak dhe ta kuptojne qe cdo proteste eshte politike.
  Pavaresisht kerkesave ekonomike protesta drejtohet ku der pplitikes se shtetit ndaj studenteve.
  Prandaj qe ti largoni maskarenjte e PDse nga protestamduhet te pozicionoheni qe nuk jeni per shtetin e horrave dhe te qelbesirave qe moren me qafe kete popull.

  Reply to this comment
 4. PeDe= Cesspool December 7, 19:38

  Shmangni koleren se ju morri me vete. PD nje organizate horrash, hajdutesh dhe kriminelesh.

  Reply to this comment
 5. Amerikani December 7, 22:50

  8 Dhjetori nuk eshte dita e rinise.

  Eshte dita kur endrra e rinise per nje Shqiperi si gjithe Europa , pas renies se komunizmit u vodh nga fashistet.

  Fashistet e PD vodhen endrren e rinise shqiptare.

  Te njejten gje duan te bejne dhe kete 8 Dhjetor.

  Te vjedhin kauzen e studenteve.

  Njesoj si ne kohen e çadres kur ne sinkron me Gruevskin e Maqedonose dhe tentativen ruse per rezimin e qeverise pro europiane ne Mal te zi edhe kete here perpjekja e PD neser , per te shfrytezuar protesten e studenteve , ka mbrapaskene perpjekjen per destabilitet.

  Destabilliteti i vendit eshte shpresa e vetme e fashisteve te PD per t’i shpetuar SPAK dhe Byrose Kombetare te Hetimit.

  Neser ne Gjirokaster pritet te depertojne elemente fashiste te partise fashiste greke te ” Agimit te arte”

  Polocise i duhet te administroje jo vetem situaten e neserme ne Gjirokaster por edhe elementet fashiste te PD, qe ne te tilla momente dine mire te sinkronozohen me te ngjajshmit e tyre antishqiptare fashiste, njesoj si je kohen e çadres.

  Studentet duhen tu rine larg fashisteve te PD per te mos ndotur dhe bere pis kauzen e tyre te drejte.

  Ata duhet ti shporin nga protesta e tyre elementet destruktive te PD dhe LSI ,,nqs do te kete nje perpjekje nga ana e ketyre te fundit per tju bashkuar protestes se studenteve.

  Studentet duhet te tregohen te mençur per te mos lejuar as vjedhurazi depertimin e elementit politik, jashte radheve te tyre ne proteste.

  Ne te kundert protesta e tyre nuk do e mare vemendjen dhe perkrahjen e duhur popullore.

  Reply to this comment
 6. Aliu nga Selenic December 8, 01:11

  Tani kete i marrin notat 10-ta me ptotesta duke realizuar deshiren e Berishes.!

  Reply to this comment
 7. Epiriot me Shpirt e me Zemer December 8, 08:33

  Atje ku kelthasin maloket,i hapet nje plage Shqiperise.
  Genocidi malok ne keto 30 vjet shkaterroi krejt Shqiperine.Rrenoi shtetin shqiptar,perzuri masivisht shtetasit shqiptare rrugeve te botes.
  Hasmeroi pothuajse krejt familjet shqiptare.
  Fara me e lig ketyre aneve jane malokeria krejt fund e krye.
  Fara me e pabese edhe antikombetare ne shekuj e shekuj.
  Fare e ardhur ketyre aneve ,fare e rrjedhur nga turkosllavojt e shpellave te kauakazit.
  Qent e cdo te huaji kunder Shqiperise.Brez pas brezi.
  Absolutisht per te mbijetuar shteti edhe populli shqipat ose duhet te izoloje keta antikombetare ,ose duhet te beje ndarje territorriale.
  Nga shkumbini e lart te qelbesohen malokeria ardhacake .E nga shkumbini e poshte te jene vendasit.Te luftohet per te marre jugun e Epirit deri ne Arte nga Greqia (maloket e tjere te detit te zi ,sivellezerit e ketyre turkosllavojve maloke ,te njejten origjine),edhe te shpallet shteti i Epirit(Arberia).

  Reply to this comment
  • Xxx December 8, 11:04

   Baza e gjenetikes te shqiptareve ne Ballakan eshte Kosova.

   Nuk ka Epir. Ne lashtesi termi Epir perdorej me raste nga europianet duke ju referuar Ilireve.

   Ka Iliri te veriut dhe te jugut.

   Shiko studimet gjenetike shkencore o Esadist.

   The three haplogroups most strongly associated with Albanian people (E-V13, R1b and J2b2) are often considered to have arrived in Europe from the Near East with the Neolithic revolution or late Mesolithic, early in the Holocene epoch. Within the Balkans, all three have a local peak in Kosovo, and are overall more common among Albanians, Greeks and Vlachs than Slavs (albeit with some representation among Bulgarians). R1b has much higher frequencies in areas of Europe further to the West, while E1b1b and J2 are widespread at lower frequencies throughout Europe and also have very large frequencies among Greeks, Italians, Macedonians and Bulgarians.

   Reply to this comment
 8. Me durim December 8, 09:42

  Sa dhjetor do kalojne ashtu si kane kaluar 28 dhjetor deri tani dhe ju te njejten gje do kerkoni sepse eshte rruga qe ka shtruar Saliu: i pasur ne Shqiperi behesh vetem ne politike dhe me thoni ku jane dhjetoristet e viti 1990?! Masa e studenteve eshte mish per top per ata qe i udheheqin sepse synohet te ngrihet nje parti qe ta mbaje dhe 28 vjet te tjera keshtu si eshte Shqiperine. Reaksioni eshte i madh brenda dhe jashte vendit, bile deri dhe tek ca shqiptar qe banojne ne Amerike e Paris, ndersa intervistat dhe shkrimet i nxjerrin ne Shqiperi. Jepini me kete forme dhe e bluani dhe ate pak shpirt shqiptar qe ka ngelur!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim