Studentët, mesazhe me portretet e Bashës e Kryemadhit: Mos u afroni

December 18, 2018 08:39

Studentët, mesazhe me portretet e Bashës e Kryemadhit: Mos u afroni

Studentët do të protestojnë sërish sot për plotësimin e 8 kërkesave të tyre.

Ata kanë njoftuar se do të mblidhen në 8.30 pranë fakulteteve të tyre dhe më pas do të marshojnë drejt Kryeministrisë.

Kryefjala e studentëve është plotësimi i menjëhershëm pa negociata i 8 pikave nga qeveria e kryeministrit Edi Rama, ndërkohë që ky i fundit ka nisur mbrëmjen e djeshme një seri takimesh nëpër fakultete duke i sfiduar ata që dalin në shesh.

Organizatorët bënë thirrje që edhe universitetet e rretheve t’i bashkohen protestës së tyre në Tiranë.

Ata kanë edhe një mesazh për krerët e opozitës, Basha dhe Kryemadhi, që mos t’i afrohen protestës:

o.j/dita

December 18, 2018 08:39
Komento

5 Komente

 1. QYTETAR December 18, 09:15

  Bravo studente te Shqiperise. Mos pranoni asnjehere te ashtuquajturen opozite se vetem opozite nuk jane. Jane djaj politikane qe duan te vijne ne pushtet bashke me larot e tyre vetem per tu pasuruar.
  MERRENI NE DORE JU FATIN E SHQIPERISE SEPSE DICKA ME TE MIRE SE SA LAROT POLITIKANE PS iste,PD iste,LSI iste DO TE BENI. KY KOMB KA NEVOJE PER NJE TE ARDHME DHE DREJTESI SOCIALE. ASNJE NUK JA KA SIGURUAR.TE GJITHE KANE TENTUAR TA PLACKITIN DHE TA MASHTROJNE.

  Reply to this comment
 2. Studenti leshit December 18, 10:03

  Hani mut hani

  Reply to this comment
 3. Arben December 18, 10:44

  Ju lumte, i jepni shprese ketij vendi te mbaruar

  Reply to this comment
 4. Liberté, Égalité, Fraternité December 18, 11:28

  JU LUMTË !
  JEMI ME JU !
  KËRKESAT TUAJA JANË LEGJITIME !
  QËNDRONI TË BASHKUAR !
  MOS LEJONI T’JU PERÇAJNË !
  JU JENI SHPRESA E KOMBIT !
  E ARDHMJA ËSHTË E JUAJA
  VORWÄRTS !!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim