Studentët u rikthehen protestave, në 10:00 mblidhen para kryeministrisë

January 7, 2019 09:00

Studentët u rikthehen protestave, në 10:00 mblidhen para kryeministrisë

Studentët kanë paralajmëruar rinisjen e protestave ditën e sotme, pas ndërprerjes për afro dhjetë ditë ne rastin e festave të fundvitit.
Para nisjes së protestës së sotme, studentët u mblodhën mbrëmjen e kësaj të diele në Qytetin Studenti, për të vendosur ecurinë e protestës.

Kështu ditën e sotme ata do të mblidhen rreth orës 08.00-09.00 pranë fakulteteve të tyre për të vijuar më tej me protestën para Kryeministrisë në orën 10.00.

Studentët kanë ftuar në protestë të gjithë qytetarët që duan të protestojnë për të drejtat e tyre.

Sa i përket paktit me universitetin, lançuar nga kryeministri, studentët nuk shprehen të kënaqur dhe thonë se nuk është zgjidhur asnjë prej kërkesave.

Protesta nuk do të ketë një afat, studentët shprehen se ajo do të përfundojë në momentin që kërkesat të marrin zgjidhje, po ashtu nuk përjashtojnë mundësi për përshkallëzim.

Organizatorët kanë vendosur të rikthehen me moton e re PROSTUDENTO.

e.k/Dita

January 7, 2019 09:00
Komento

1 Koment

  1. raul January 7, 13:52

    U dhi nusja ne kale . protesta e projektuar ne haremin veror te Jales nga Nafije dybeku, Baxhella, plagjiatura Hijena deshtoi iku per lesh, , dhe sharebajgat e leshitdhise dhe shpellaret e unazes te udhehequr nga antikapi i pd -se Klevis kerrici dhe Belind kerrici ngelen me gisht ne goje . Tani shkoni ne mesim o ngelsat e pd-se dhe te leshitdhise dhe pritni vitin 2025 per zgjedhje se ato te vitit 2021 Edi rama i ka dhurate nga protesta e juaj , aq shume e keni merzitur popullin e Tiranes sa dhe ne 2025 ka mundesi te jete perseri Edi Rama ne pushtet, dhe vazhdoni i shkoni prape prapa sharebajgave te leshelise

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim