Studentët: Përfaqësi për të drejtuar protestën, jo për dialog

December 13, 2018 16:09

Studentët: Përfaqësi për të drejtuar protestën, jo për dialog

Një prej studentëve, i cili po proteston përpara Kryeministrisë ka deklaruar për Ora News se po përgatiten për të ngritur përfaqësi në mënyrë që protesta të këtë një organizim.

Ai tha se këto përfaqësi nuk do të ngrihen për të dialoguar.

“Fakultetet kanë mbledhur studentët për të ngritur një përfaqësi, jo për dialog. Me informacionet që kam unë do ngrihen përfaqësi për të drejtuar protestën dhe jo për të dialoguar me kryeministrin. Këto janë pika që nuk kanë nevojë për dialog”, u shpreh studenti.

o.j/dita

December 13, 2018 16:09
Komento

10 Komente

 1. Claus December 13, 16:25

  Po fillon ravijezimi i partise politke si duket.

  Sot sundonte dialekti tropojan me sa me degjuan veshet ne ato “thirrjet” qe i behen qeverise dhe ambasades amerikane.

  Injoranca te con deri atje sa i behet thirrje Amerikes per ndihme, shtetit me tarifat me te larta ne bote per studentet!!!!

  Punet perseri pisk i paska Shqiperia.

  Reply to this comment
  • Arlind (Jo Qorri) December 13, 17:13

   Le te provojne Claus te dalin si force politike me vete. Po ta them une do te marrin Rok Nocin.

   Reply to this comment
   • Tani December 13, 22:12

    Hani nje m.t atehere! Rrini sa te doni ne proteste! Qeveria nuk permbyset nga ju! Qeverine nuk e keni zgjedhur ju por 1 milion shqiptare. Kjo nuk eshte me proteste per zgjidhje problemesh sepse keta nuk kerkojne zgjidhje, por eshte proteste per hallin e dobicave esadiste dhe dobicave hajdute me cizme dhe blloqe ne dore. Eshte tamam si ajo barcaleta qe i beu i thoshte shrbetorit si ja ke dhene ujin gomarit: Te nxehte? Po zoteri. Po pse or hajvan ja dhe te nxehte; a e di qe me ke djegur gomarin. Jo zoteri ja dhashe te ftohte. Por si more krric gomari ja dhe gomarit ujin te ftohte? Me ke ftohur gomarin! I ziu sherbetor e kishte gjetur halli. Si tja bente, more sin tja bente? Edhe keta dobicat e shqupit dhe leshelise. Kryeminsitri ju thote hajdeni te zgjidhim problemet. Jo i thone. Po rrini ju thote, beni protesta. Jo i thone duam zgjidhje. Po hajdeni te dialogojme. Jo nuk duam dialog. Por rrini dhe ju befte gomari nenat. Nuk meritoni asgje! Jani zjarrvenes te dobicit te Vicidolit dhe hajdutit me cizme dhe bllok ne dore.

    Reply to this comment
 2. mirel December 13, 16:28

  Ngrini perfaqesi, por I mbikqyrni. Shpesh perfaqesuesit behen tradhetare.

  Reply to this comment
 3. lana December 13, 17:00

  Tani fillon istruktazhi i elementeve me te spikatur ne protesten e studenteve nga partite e ndryshme per te bere lojen e tyre.

  Reply to this comment
 4. Leshelisti Digital December 13, 17:11

  Ikni o loqe se ultimatumet tuaja jane si nje pordhe e plevitosur. Ju karrikon Mona me Lulash Sumen dhe ju beni si te forte. Ikni se mbaroi makiato me shwepes apo tequila. Po pubet naten si I keni lene keto dite? Mavrinjte ju sa shume po sakrifikoni per Mona baxhellen dhe Lulash bythfishkurin.

  Reply to this comment
 5. info analitike December 14, 05:17

  Shoh qe militantet e dites vazhdojne turfullimet e tyre. Me sa duket keta nuk dalin dot nga kompleksi i Edipit me partine meme. Kujdesuni per liderin global se po ju cmendet fare.

  Reply to this comment
 6. Jimi December 14, 18:42

  I tha vjehrri nuses! Une te thashe te pjerdhesh, por jo ta teprosh!?

  Reply to this comment
 7. Babale December 14, 18:51

  Keta ciliminj jane akoma ne moshen e adoleshences! Keta kur dalin e bertasin ne bulevaqrd, u duket se akoma jane duke luajtur me loje luftash, si dikur ne femijeri. Keta duke vep[ruar keshtu kujtojne se po bejne politike te madhe dhe enderrojne se edhe keta do te behen politikane te medhenj te se ardhmes. Ketyre dalja neper rruge u duket aventure qe i argeton me shume se diskua apo klubet e nates. Prinder! Mblidhni ciliminjte, se po turbullojne nje komunitet te tere!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*