Studimet në SHBA, Ambasada jep kriteret e pranimit

August 19, 2018 10:42

Studimet në SHBA, Ambasada jep kriteret e pranimit

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare në Facebook, ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë sqarime për të gjithë të interesuarit që dëshirojnë të ndjekin studimet në universitetet apo kolegjet në SHBA.

Ambasada ka publikuar bashkëbisedimin e EducationUSA mbi “Procesin e Pranimit në Shtetet e Bashkuara” si dhe kriteret që duhet të plotësohen.

Njoftimi i ambasadës amerikane në Tiranë:

Je një student i interesuar për të ndjekur një universitet apo kolegj në Shtetet e Bashkuara? Ndiqni bashkëbisedimin e EducationUSA mbi “Procesin e Pranimit në Shtetet e Bashkuara”.

Ekspertë të arsimit të lartë, studentë ndërkombëtare dhe Departamenti i Shtetit diskutuan se si funksionon procesi i pranimit në arsimin e lartë të Shteteve të Bashkuara.

Mësoni mbi kriteret dhe se si do të vlerësohet aplikimi juaj 👉 https://bit.ly/2MtLT6s

o.j/dita

August 19, 2018 10:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*