Studimi: Meshkujt nuk martohen me femrat që dashurojnë

May 16, 2018 18:00

Studimi: Meshkujt nuk martohen me femrat që dashurojnë

 

Një e treta e meshkujve martohet me dikë edhe pse e dinë se nuk është “ajo për të cilën kanë ëndërruar”.

Ky është hulumtimi i faqes së internetit “Match”, në të cilin kanë marrë pjesë pesë mijë veta.

Duke marrë parasysh se janë të bindur se për çdokënd nuk ekziston personi ideal, të anketuarit vendosin të lidhen përjetë me femrën me të cilën nuk janë të dashuruar.

31% e meshkujve konfirmojnë se janë gati të martohen me një femër me të cilën nuk janë çmendurisht të dashuruar.

Pra, për gati një të tretën e meshkujve nëse një femër paraqet cilësitë e duhura, dashuria e madhe apo pasioni, nuk janë elementë çelës për t’i kërkuar dorën.

Këta të fundit janë gati të martohen me dikë që është “perfekte në letra” dhe jo të presin të gjejnë dashurinë me D të madhe.

l.h/ dita

May 16, 2018 18:00
Komento

5 Komente

 1. enter"" May 16, 18:22

  Mos publikoni idiotlliqet e sondazheve te bera ne Amerike
  Amerika eshte nje vend I pjerdhur ku askush nuk di cfare eshte dashuria.

  Reply to this comment
 2. Lala May 16, 22:50

  dhe kur e thote nje koqe si ty duhet ta besosh.

  Reply to this comment
 3. *** May 17, 18:26

  E vertete ne amerik tallen me fjalen dashuri
  Quhet naivitet dhe syleshllek

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*