Sa zgjat?

August 26, 2018 17:54

Sa zgjat?

Seksologët kanë vlerësuar në një publikim shkencor kohëzgjatjen e raportit seksual.

Për të matur kohën nga penetrimi në ejakulim i është dhënë partnereve nga një kronometër dhe mesatarja e zgjatjes së raportit seksual është rreth 7,3 minuta.

Por, pavarësisht kësaj ka burra që “ecin” shumë më shpejt se kaq.

Sipas disa kërkimeve “European Society for Sexual Medicine (ESSM)” një në 5 burra (20%) zgjat më pak se 1 minutë, ndërsa 10% zgjat nga 1 deri në 2 minuta.

Duke lexuar të dhënat rezulton që 1 burrë në 3 vuan nga ejakulimi i parakohshëm.

Në fakt, seksualiteti, si për meshkujt, ashtu dhe për femrat ka kohë “nxënieje”.

Tek të rinjtë që kanë një destabilitet afektiv, kjo lloj nxënieje nuk mund të realizohet.

Ankthi e përshpejton ejakulimin.

b.m. / dita

August 26, 2018 17:54
Komento

1 Koment

 1. Vujatjet e Muskulit te burrit ! August 27, 10:34

  iken ato koh,
  kur Muskuli vuante e irritohej e binte posht ne pak minuta ,
  me kalimin e kohes ,
  ai u stervit dhe fitoj forcen dhe madhesine
  e tij te vertete ,
  me knaq cdo Vulve ne ket jete ,
  e ne cdo koh trim sumbyll drejt asaj Parodiso
  si nji i marr te rraset ,e prej atij qejfi te omelsohet ,
  madje hehe …te qendroj aty ,gjat sa t’ja doj ,
  gjith endrat e fshehta te vulves ti plotesoj
  😉 .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*