Stuhi të fuqishme në SHBA, viktima dhe shtëpi të shkatërruara

April 15, 2019 14:11

Stuhi të fuqishme në SHBA, viktima dhe shtëpi të shkatërruara

Stuhi të  fuqishme dhe tornado kanë përfshinë jugun e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe në veçanti Teksasin, ku vdiqën dy fëmijë dhe shumë shtëpi u dëmtuan.

Të dy fëmijët ishin përkatësisht 3 dhe 8 vjeç  dhe ndodheshin në një makinë me prindërit e tyre kur një pemë e goditi makinën. Prindërit, të ulur para, mbetën të padëmtuara. Incidenti ndodhi në Lufkin, në qarkun e Angelinës.

Sipas mediave amerikane të paktën 5 persona raportohen të kenë humbur jetën gjatë fundjavës. Një burrë banues në Misssippi, i identifikuar si 95-vjeçari Roy Ratliff humbi jetën të dielën kur një pemë e shkulur nga era e fortë ra në shtëpinë e tij.

l.h/ dita

April 15, 2019 14:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim