Stuhi vdekjeprurëse në Filipine, të paktën 90 të vdekur

December 23, 2017 10:10

Stuhi vdekjeprurëse në Filipine, të paktën 90 të vdekur

Të paktën 90 persona kanë mbetur të vdekur nga stuhitë tropikale që kanë përfshirë jugun e Filipineve, teksa dhjetëra të tjerë janë zhdukur.

Stuhia Tembin solli përmbytje të menjëhereshme dhe rrëshqitje në ishullin Mindanao.

Dy qytete janë goditur keq, Tubod dhe Piagapo, ku një numër shtëpish u zunë poshtë nga gurët.

Tembin, me një shpejtësi prej 80 km/h, tashmë ka kaluar përmes Mindanaos, dhe po shkon drejt majës jugore të Palawan, para se të lëvizë më tej në perëndim.

Filipet kanë vuajtur rregullisht nga stuhitë vdekjeprurëse, por Mindanao nuk është goditur shpesh.

December 23, 2017 10:10
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin