Sulm me bombë në Afganistan, 6 viktima

June 11, 2019 23:31

Sulm me bombë në Afganistan, 6 viktima

Një sulm me bombë në veri të Afganistanit ka vrarë gjashtë persona të së njëjtës familje. Katër nga viktimat janë fëmijë.

Bomba ka shpërthyer teksa pjesëtarët e familjes po udhëtonin me automjetin e tyre, në anë të rrugës që ata përdorën.

Ndonëse deri më tani sulmi nuk është marrë përsipër nga ndonjë grup, mendohet se autorët e tij janë grupet talibane, pasi aksi rrogor përdorej kryesisht dhe shumë shpesh nga forcat afgane të sigurisë.

Kjo i bën autoritet të besojnë se viktimat e shpërthimit nuk janë objektivi i tij por janë viktima aksidentale. Është kështu se si afganët vazhdojnë të mbajnë mbi shpinë terrorin e krizës së dhunshme në vendin e tyre, bën me dije Dita, duke iu referuar mediave ndërkombëtare.

e.ll./dita

June 11, 2019 23:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*