Sulm me thikë në Gjermani, flitet për 1 të vdekur e 14 të plagosur

July 20, 2018 15:56

Sulm me thikë në Gjermani, flitet për 1 të vdekur e 14 të plagosur

 

Mbi 14 persona raportohen të jenë plagosur gjatë një sulmi me thikë në një qytet në veri të Gjermanisë, Luebek raportojnë mediat lokale.

Bild.de shkruan se sulmi ka ndodhur në një autobus të transportit publik.

Policia ka konfirmuar incidentin ndërsa është në vijim një operacion i gjerë policor.

Policia nuk saktëson numrin e personave të lënduar por mediat lokale raportojnë për 12 persona të lënduar lehtë, një i vdekur dhe 2 të rëndë.

Një e moshuar e cila ishte aty në ngjarje u shpreh: “Pasagjerët po dilnin nga autobusi të terrorizuar dhe duke bërtitur. Ishte e tmerrshme. Të plagosurit u larguan”

Autori mbante një thikë kuzhine në dorë. Nje i dyshuari është arrestuar.

o.j/dita

July 20, 2018 15:56
Komento

1 Koment

  1. x July 20, 16:53

    Jane “ushtaret” e gungaces Merkel te importuar nga ISISCdo dite pu u vijne perforcime.
    Pisni nuk keni pare akoma gje.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*