Sulm me thikë në Vjenë, plagosen tre persona në mes të qytetit

March 7, 2018 22:33

Sulm me thikë në Vjenë, plagosen tre persona në mes të qytetit

Një sulm me thikë ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në qendër të Vjenës.

Siç raportojnë dhe mediat e huaja mësohet se autori ka qëlluar më thikë tre pjesëtarë të një familjeje (babanë, nënën dhe vajzën e tyre).

Sulmuesi është larguar nga vendngjarja dhe forca të shumta policie kanë rrethuar gjithë qytetin për të kapur autorin.

Ngjarja ndodhi në orën 19:45 në zonën Nestroyplatz, pranë një restoranti japonez.

Sipas dëshmitarëve okularë, përpara sulmit agresori është grindur me 3 personat.

Tre të plagosurit janë transportuar me urgjencë në spital.

o.j/dita

March 7, 2018 22:33
Komento

3 Komente

 1. pfff...! March 7, 22:38

  kafshet islamiste ,
  sulmojn kalimtaret e pafajshem .
  rrace e dhuneshme ,
  e paafte te bashkjetojne me europianet

  Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku March 7, 23:06

  Ky robi me thike mos e kishte gje emrin Neti Vjosa?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*