Automjeti hyn mes turmës në koncertin e Bruno Mars në Holandë

June 18, 2018 09:53

Automjeti hyn mes turmës në koncertin e Bruno Mars në Holandë

Një autobus ka hyrë mes turmës së një festivali në Holandë duke lënë një të vdekur dhe 3 të plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së hënës në provincën e Limburgut.

Sipas mediave holandeze makina ishte e bardhë e ngjashme me një minibus. Autori i sulmit është larguar nga vendngjarja.

Nuk dihen ende shkaqet e sulmit. Përplasja ka ndodhur gjatë performancës së këngëtarit Bruno Mars në Pinkpop Festival.

Ky është sulmi i tretë brenda 24 orëve. Ditën e djeshme një grua hyri me thikë në një supermarket dhe thirri “Allahu Ekbar” dhe plagosi dy persona.

Pak orë më vonë, në një festival në New Jersey, u plagosën 20 persona nga një sulm me armë, ndërsa policia ekzekutoi një nga autorët e sulmit.

l.h/ dita

June 18, 2018 09:53
Komento

1 Koment

  1. Alidemsi prej Shkoze June 18, 14:28

    Amon se mos e ka gjet gjo YLLI LSI MANJANIN,se ka aq pare sa me shku me pa koncertin e Marsit,mgjse ina ne qershor.Se me e gjet gjo ate e mur dreqi politiken “e holle” qi bo ai me Monen ene Tit shkollshumin….

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim