Sulmet mbi Siri, Brukseli: Turqia të përmbahet!

October 9, 2019 21:46

Sulmet mbi Siri, Brukseli: Turqia të përmbahet!

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, kërkoi sot ndërprerjen e ofensivës së nisur nga Turqia në veri të Sirisë dhe paralajmëroi se nuk do të ketë financime europiane për një zonë sigurie.

“Turqia ka probleme sigurie në kufirin e saj me Sirinë, që ne duhet t’i kuptojmë, megjithatë, i bëj thirrje Turqisë, sikurse çdo aktori tjetër, që të përmbahet. Një sulm do të përkeqësonte vuajtjet e civilëve”, tha Juncker.

 

l.h/ dita

October 9, 2019 21:46
Komento

2 Komente

  1. Arben October 10, 07:15

    3 million refugjate

    Reply to this comment
  2. KORÇARI October 10, 08:52

    BE – ja leh kot si qeni, sepse Erdokari nuk duket i tunduar nga këto lehje.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*