Sulmet ndaj LGBTI, Lu paralajmëron Manjanin dhe Shehun të bëjnë kujdes

April 6, 2018 11:09

Sulmet ndaj LGBTI, Lu paralajmëron Manjanin dhe Shehun të bëjnë kujdes

 

Sot është duke u mbajtur forumi për personat LGBTI, ku po marrin pjesë ministra dhe deputetë të shumicës parlamentare, ishte i pranishëm edhe ambasadori amerikan Donald Lu.

Lu kujtoi rastin, kur tre vjet më parë ai doli në terren bashkë me policinë, për të mbrojtur personat LGBTI që po parakalonin me biçikleta, nga goditja e disa njerëzve me vezë.

Ambasadori amerikan në Tiranë përmendi me emra dhe lavdëroi disa funksionarë publikë që u dolën në krah LGBTI-ve.

Më pas Lu nuk la pa përmendur me shqetësim edhe emrat e disa politikanëve, që i kanë sulmuar kohët e fundit personat LGBTI.

“Kemi ndjekur Ylli Manjanin, Tritan Shehun dhe Oriola Pampurin. Kini kujdes sepse përfaqësoni edhe elektoratin tuaj”

Ylli Manjani, lidhur me nismën e komunitetit LGBTI për të zhvilluar seminare nëpër shkolla të ndryshme të vendit, kishte bërë thirrje që të rinjtë të bojkotonin ambasadën e SHBA-ve në Tiranë, që e ka përkrahur gjithnjë kauzën e komunitetit vulnerabël.

l.h/ dita

April 6, 2018 11:09
Komento

3 Komente

 1. arjani April 6, 11:29

  Per shume gjera te shtrengoj doren zoti ambasador. Por ne rastin konkret duhet te them qe nuk ke arsye te organizoni seminare ne shkolla qe femijet tane te mesojne nga keto gjera. Per femijet tane mjafton jeta normale qe kane mesuar nga prinderit e tyre dhe ashtu sic e shkruan dhe Bibla. Fundi i fundit shoqeria jone e ka nje moral ne kete mes dhe nuk behet fjale per patriarkalizem por behet fjale per moralin shoqeror qe na ka shoqeruar deri tani. Familja eshte e pathyeshme zoteri, kurse kjo rruge qe kerkoni te perconi ju nuk te con asgjekundi. Lerini gjerat te rrjedhin normalisht e jo te detyroni njerezit per te perqafuar dicka qe nuk eshte e tyre.

  Reply to this comment
 2. Si e kan nis kta me Shqiperine ,duket qarte se kan ndermend me i sjell si parti politike lgbti April 6, 12:20

  Mbajini te semuret sexuale larg shkollave .
  mos t’
  ju plasi bytha se cfar derdellisin putanat e huaja ,
  qe kann 28-vjet qe experimentojne me Shqiperine !
  le te shkoj ne kine e lancoje tema te Tilla gjarpri kinez

  Reply to this comment
 3. Gezim April 6, 12:27

  More Lu (Lulu, Lul,Lulash) a cfare je, kush vendos ne Shqiperi, ti apo shqiptaret? Shqiperia s’ka pune si ne Amerike, ka varferi extreme, jo si ne Amerike,s’ka rruge si ne Amerike, ka korrupsion me shume se ne Amerike,etj etj etj , probleme qe duhen zgjidhur perpara lgbt-se.Amerika filloi te merret me lgbt pasi zgjidhi problemet e urise dhe papunesise gati 100vjet dhe akoma eshte larg gjetjes se zgjidhjes. Lere ate vend dhe popull te shkrete te zgjidhe hallet urgjente qe ka, uri dhe papunesi, si rrjedhoje hordhek.Gjej perpara zgjidhje per kthimin e gjysmes se popullit shqiptar,qe jeton larg shtepive dhe vendit te tij,per mungese kushteve baze te jetes ne atdhe. Mos bej eperimente me nje vend dhe popull te lodhur nga varferia (ndoshta perjetesisht),per mese 100 vjet. Lu, BUKE,BUKE,BUKE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*