Sulmet në Bruksel/Kuvendi mban një minutë heshtje në nderim të viktimave

March 24, 2016 11:46

Sulmet në Bruksel/Kuvendi mban një minutë heshtje në nderim të viktimave

Kuvendi i Shqipërisë mbajti të enjten një minutë heshtje në nderim të kujtimit të viktimave të akteve të fundit terroriste që goditën Brukselin.

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, në nisje të seancës së sotme, tha se ky agresion ndaj vlerave të Europës së Bashkuar na motivon edhe ne për të shtuar vendosmërinë e për ta fituar betejën me terrorizmin, i cili nuk ka vend në Europë.
“Doja të theksoja tronditjen dhe revoltën e madhe që ka shkaktuar në vendin tonë ngjarja më e fundit në Bruksel dy ditë më parë, ku terrorizmi goditi Europën pikërisht në zemër të saj duke u marrë jetën të pafajshmëve”, tha Meta./E.T

March 24, 2016 11:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*