Sulmet terroriste, Belgjika liron të dyshuarin kryesor

March 28, 2016 17:21

Sulmet terroriste, Belgjika liron të dyshuarin kryesor

Mediat belge kanë bërë me dije se Faycal C, i njohur si personi i vetëm i arrestur dhe akuzur për përfshirje në sulmet e Brukselit, është liruar për mungesë provash.

Ato kanë publikuar emrin e plotë të personit, si Faycal Cheffou, raporton BBC.

Nga sulmet terroriste në aeroport dhe metrotë e qytetit humbën jetën 35 persona dhe u plagosen më shumë se 300 vetë.

Përgjegjësia e këtyre sulmeve terroriste është marrë nga Shteti Islamik ISIS, i cili ka paral
ajmëruar se radhën e ka Britania.

March 28, 2016 17:21
Komento

1 Koment

  1. Arben March 28, 18:23

    AS NUK KA PER TU ZBARDHUR NGJARJA PER FAKTIN E VETEM SE ORGANIZATORI ISHTE CIA AMERIKANE.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim