Pas sulmit ndaj Charlie Hebdo (FOTO)

January 7, 2015 15:52

Pas sulmit ndaj Charlie Hebdo (FOTO)

Persona të maskuar dhe të armatosur kanë mësyrë në zyrat në Paris të së përjavshme satirike Charlie Hebdo e njohur për ironinë ndaj islamit radikal, duke vrarë të paktën 12 persona, përfshirë dy oficerë policie.

Një nga burrat e kapur në video bërtiti “Allah!” teksa qëlloi katër herë.

Dy sulmuesit më pas janë larguar qetësish nga skena e krimit.

Charlie Hebdo (E përjavshmja Charlie) është e njohur për satirën ndaj liderëve politikë dhe fetarë nëpërmjet karikaturave dhe ka botuar edhe karikatura të shumta ku ironizon profetin Muhamed.

 

Forcat ushtarake të Francës patrullojnë në qendër të kryeqytetit pas sulmit mbi një gazetë satirike vendase, në Paris

Forcat ushtarake të Francës patrullojnë në qendër të kryeqytetit pas sulmit mbi një gazetë satirike vendase, në Paris

Njerëzit përqafojnë njëri-tjetrin jashtë zyrës së gazetës satirike franceze “Charlie Hebdo” në Paris

Njerëzit përqafojnë njëri-tjetrin jashtë zyrës së gazetës satirike franceze “Charlie Hebdo” në Paris

Një turmë njerëzish është mbledhur jashtë zyrës së gazetës satirike të sulmuar nga persona të maskuar dhe të armatosur, ku u vranë të paktën 12 njerëz

Një turmë njerëzish është mbledhur jashtë zyrës së gazetës satirike të sulmuar nga persona të maskuar dhe të armatosur, ku u vranë të paktën 12 njerëz

Presidenti francez Francois Hollande, në qendër, mbërrin i rrethuar nga forcat e sigurisë jashtë zyrës së gazetës ndaj së cilës u krye sulmi

Presidenti francez Francois Hollande, në qendër, mbërrin i rrethuar nga forcat e sigurisë jashtë zyrës së gazetës ndaj së cilës u krye sulmi

Presidenti francez Francois Hollande, në qendër, mbërrin i rrethuar nga forcat e sigurisë jashtë zyrës së gazetës ndaj së cilës u krye sulmi.

Presidenti francez Francois Hollande, në qendër, mbërrin i rrethuar nga forcat e sigurisë jashtë zyrës së gazetës ndaj së cilës u krye sulmi.

Një i plagosur po transportohet në një ambulancë pas të shtënave në zyrat e Charlie Hebdo në Paris, Francë.

Një i plagosur po transportohet në një ambulancë pas të shtënave në zyrat e Charlie Hebdo në Paris, Francë.

Një person i plagosur nxirret nga skena e krimit për t’u dërguar në spital. Policia thotë se bilanci i sulmit është të paktën 12 të vdekur.

Një person i plagosur nxirret nga skena e krimit për t’u dërguar në spital. Policia thotë se bilanci i sulmit është të paktën 12 të vdekur.

Oficerët e policisë dhe zjarrfikësit janë mbledhur jashtë zyrave të gazetës së përjavshme satirike, e cila u sulmua të mërkurën nga persona të armatosur dhe të maskuar.

Oficerët e policisë dhe zjarrfikësit janë mbledhur jashtë zyrave të gazetës së përjavshme satirike, e cila u sulmua të mërkurën nga persona të armatosur dhe të maskuar.

 

January 7, 2015 15:52
Komento

2 Komente

 1. Drenicak January 7, 16:03

  Nuk do jet larg kur edhe Tirana ,Prishtina do tronditen nga akte terroriste.
  Me budallakun e Edi Rames po fillon ndertimi i xhamis ne Tiran dhe po jau plotson kushtet .
  Edhe europa i ka pranu islamistet por sot po u hakmerret budallaku.
  Bes me muslimuta ska.
  Nje popull qe provokohet nga fotot ai popull eshte budall.

  Reply to this comment
 2. likja January 8, 12:56

  Perhapjen e fondamentalisteve islamik nuk e lindi dhe as e rriti Edi Rama or Drenicak!Leja per ndertimin e Xhamise eshte sikur te heqesh nje paralele me prostitutat qe kane mbushur rruget e Tiranes e mos tu japesh leje te ndertojne nje Kuplara .Edhe ky problem i ndertimit te xhamise keshtu eshte ,kur rruget e Tiranes Kryekrimi i mbushi me fondamentaliste myslimane perse mos tu ndertosh nje strehe ku behet edhe me i mundur identifikimi i tyre bythe perpjete.Pas ketaj jam i bindur se edhe Altin Goxhajt nuk do ti beje me pershtypje shkopi i gomes se policeve te Rames!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*