Sulmi ndaj gazetares, ambasada e SHBA-së: Akt frikacak!

August 30, 2018 18:15

Sulmi ndaj gazetares, ambasada e SHBA-së: Akt frikacak!

 

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka dënuar sulmin ndaj gazetares investigative Klodiana Lala dhe familjes së saj.

Në një komunikatë për mediat, ambasada thekson se gazetarja ka një rol të rëndësishëm në mbulimin e reformës në drejtësi.

Sulmin me armë ndaj gazetares, ambasada e cilëson si një akt frikacak që tregon se kriminelët kanë frikë nga drejtësia e vërtetë shqiptare, që po afron.

Deklarata e plotë e ambasadës së SHBA-ve në Tiranë:

“Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë sulmin ndaj gazetares Klodiana Lala dhe familjes së saj.

Ne nxisim autoritetet shqiptare të kryejnë një hetim tërësor dhe transparent për të nxjerrë autorët përpara drejtësisë. Si gazetare, Klodiana ka luajtur një rol të rëndësishëm në mbulimin e reformës në drejtësi, çështjeve të gjyqësorit dhe veprimtarisë kriminale.

Fakti që ajo u vu në shënjestër demonstron rëndësinë e punës së saj – sjellja e së vërtetës tek populli shqiptar. Një media e pavarur është frymëmarrja e një demokracie të fortë.

Akte frikacake si ky tregojnë se kriminelët kanë frikë sa më shumë Shqipëria i afrohet një drejtësie të vërtetë”.

a.s/dita

August 30, 2018 18:15
Komento

12 Komente

 1. Fatmir Mediu (Cami) i ngjizur ne tren August 30, 18:21

  O Ambasada…nuk eshte sulmuar gazetarja, por edhe sikur te sulmohet kjo malokja per shpifje dhe lajme
  “fake news” qe percjell non stop, nuk mund te vecohet si rast i vecante e qytetaret e tjere per te njejtin dhunim te trajtohen ndryshe, apo keta te fundit nuk hyjne ne rracen njerezore, vete gazetarrect me diploma te Universitetve Kioska jane NJEREZ dhe perbejne lajm. turp.

  Reply to this comment
 2. Socialisti i Ndershem August 30, 18:25

  Ambasada Amerikane po te kishte reaguar kur kriminelet u ulen ne Parlament dhe u bene kryetare te bashkive, kur policia u shperbe dhe ne te futi duart krimi, kur u jeshilua i gjithe vendi, kur me gjithfarelloj koncensionesh po vidhej edhe qindarka e fundit, kur …atehere kishte te drejte te fliste sot.
  Eshte me e ndershme te heshtte.

  Reply to this comment
  • Laert August 30, 20:45

   “Kurvice e ndershme” e vicidolit. Hiqe mbiemrin cilesor “I ndershem”. Vetem putanat dhe baxhellat si ty mshifen pas cilesimeve te tilla. Je thjesht nje prostitute e plakur dhe e tejlodhur.

   Reply to this comment
   • Socialisti i Ndershem August 30, 22:48

    Mire more Laert, une jam kurvicke, por si i hedh poshte kjo ato qe kam thene ?
    Ti ke ndonje argument apo aftesine te thuash dicka per ate qe lexon apo te kane vene detyre vetem te shash ata qe nuk jane dakort me te Gjatin ?
    Sic duket mundesite e tua maksimale shkojne deri tek fjalet Kurve dhe Vicodol, per fjale te reja duhet te pyesrsh mamin , nga e cila kuptove se c’do te thote fjala e pare.

    Reply to this comment
 3. gardiani August 30, 19:17

  Skenar BABALESH , vetem ata bejne nga keto , per te akuzuar te tjeret . Vetem cubat , vrasin naten , e qajne diten !

  Reply to this comment
 4. Deklarate me se e qarte se kujt i dejtohet August 30, 19:20

  bandat e krimineleve pd -lsi

  do japin se shpejti llogari

  para Drejtesise !

  Reply to this comment
 5. Arben August 30, 19:35

  Gjithe ata njerez qe vriten si dele dita dites jane.thjesht statistika.

  Reply to this comment
 6. Fatmir Mediu (Cami) i ngjizur ne tren August 31, 03:36

  “Stela” i ke lare duart…..hajde ma kap nje here me dore.
  Si baxhelle qe je kur te vish mos harro vish breket, se qejfin e kam, qe u a heq vete breket kurvave.

  Reply to this comment
 7. ja pra; krimineli therret; kapeni ...kriminelin . August 31, 13:23

  presidenti foli; gazetarja te vazhdoi misionin e saj, ne demaskimin e korrupsionit…. rama foli; mezi pres te kapet “terroristi” qe qelloi . a ju qi..fte kina motrat, qe jeni kaq pa faj dmth; tani krimineli duhet te jete ….info dhe intelektuali i kesaj gazete . dhe ne fakt jane . po ju, o kurva; kush jeni ? GARENTET e luftes kunder korrupsionit ?!?!?! . THIRRJE ; une mendoj se popuulli SHQIPTAR, ka gjithe te drejten legjitime te asgjesoje kete klase politike…me dhune .

  Reply to this comment
 8. ehhh... August 31, 13:33

  sa te “rendesishme” po behen keto “opinionet” e usa-s, per kete vend . ose jane ca nderhyrje flagrante, qe te q..ijne mbare e prap ?

  Reply to this comment
 9. dhe kur denoncojne ndonjecke korrupsion, e bejne per...CIRONKA .. August 31, 13:38

  gazetaret; pjesa me kriminale e…. KRIMIT….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim