Sulmi në Mynih/ Hetimet, si i mashtroi autori njerëzit përmes FB

July 23, 2016 09:34

Sulmi në Mynih/ Hetimet, si i mashtroi autori njerëzit përmes FB

Në vijim të hetimeve për sulmin në Mynih ku autori vrau 9 persona para se të vriste veten, policia gjermane është duke hetuar të tjera detaje dhe te dhena.

“Daily Mail’ shkruan se policia po heton lidhur me një lajmërim të rremë në Facebook, ku thuhej se po ofrohej ushqim falas në McDonald, pikërisht në vendin e sulmit. Mendohet se keta mund ta kete bere autori i masakres ne Mynih, nje 18 vjecar iranian.

Dje një i armatosur ka qelluar me armë zjarri afër McDonaldit që gjendet në afërsi të qendrës tregtare Olympia, në zonën veriore të Moosach të kryeqytetit bavarez, Munich. Mes 9 viktimave është raportuar edhe per 3 shqiptare nga Kosova.

July 23, 2016 09:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim