Sulmohet me armë xhamia në Francë, 2 të lënduar

October 28, 2019 18:45

Sulmohet me armë xhamia në Francë, 2 të lënduar

Të shtëna me armë janë regjistruar pasditen e së hënës në një xhami në rajonin e Bayonne në juglinde të Francës.

Si pasojë e të shtënave 2 persona kanë mbetur të plagosur.

Autori i sulmit pas të shtënave ka hedhur dhe një shishe me benzinë në drejtim të xhamisë, i cili ka shkaktuar një zjarr që është vënë nën kontroll nga zjarrfikësit.

Motivet e kësaj ngjarje të rëndë janë ende të paqarta, por bëhet me dije se autori tashmë është arrestuar nga policia dhe është një 84 vjeçar, i cili ka qenë kandidat i partisë së ekstremit të djathtë të Marie Le Pen.

October 28, 2019 18:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim