Sulmohet zyra e Aleancës Popullore në Durrës

Redaksia Online May 30, 2013 13:43

Sulmohet zyra e Aleancës Popullore në Durrës

Është sulmuar gjatë natës zyra elektorale e Aleancës Popullore në Durrës. Kryesuesja e listës së kandidatëve të kësaj partie në Durrës, Zhaneta Saliu në një deklaratë për media tha se me paraqitjen e aktivistëve në mëngjes rreth orës 8 e 30 minuta është konstatuar se zyra është sulmuar, xhamat janë thyer, dhe janë shkulur flamujt.

 

“Është bërë denoncimi në polici dhe kanë ardhur policët në vendngjarje. Na thanë menjëherë që zyra është sulmuar nga një i dehur gjatë natës. Versioni nuk na duket i besueshëm duke patur parasysh që agresorët nuk kanë prekur bazë materiale brenda dhe ndërkohë rruga është e mbushur me objekte tregtare që mund të ishin fare lehtë pre e sulmeve si ato që pretendon policia. Rrethanat ntëa shtyjnë të mendosh për një sulm me sfond politik dhe jo me qëllime ordinere hajdutërie” – tha znj. Saliu për mediat.

975924_526973960672941_309885986_n[1]

Zyra ndodhet në rrugën tregtare në bulevardin kryesor të Durrësit. Kronika është transmetuar gjatë orëve të paradites nga televizionet e lajmeve dhe më pas është hequr nga transmetimi.

 

Aleanca Popullore, e cila ka numrin 3 në fletën e votimit është partia që përfaqëson komunitetin çam në zgjedhjet e 23 qershorit, pas krizës mes këtij komuniteti dhe përfaqësuesve aktualë të PDIU-së, të kryesuar nga Shpëtim Idrizi, tashmë kandidat i PD-së.

975013_526973957339608_1063250135_n[1]

Sekretarja e Përgjithshme e kësaj partie Armelina Fushekati tha për mediat se “këto janë episode dhune për të cilat AP akuzon Shpëtim Idrizin”. “Zoti Idrizi duhet të ruajë qetësinë dhe të ndalojë tentativat e korruptimit të medias, të cilat janë marrë vesh tashmë në gjithë Tiranën – tha znj. Fushekati.

975665_526973954006275_783547243_n[1]

Redaksia Online May 30, 2013 13:43
Komento

38 Komente

 1. Greiss May 30, 13:57

  kafshet e saliut e bejne detyren me se miri..

  Reply to this comment
  • Raldi May 30, 15:39

   Bravo sale bravo, i paske mesuar mire militantet e tu, jo vetem PS por edhe aleatet po i sulmon.

   Reply to this comment
   • besnik May 30, 16:50

    shikoni cfare bejne keta PD-istat shikoni deshperimin e tyre. Deshperimi i tyre shkon deri aty saqe truri nuk u punon me per te bere per vete popullin por fillojne dhe sulmojne opoziten. Turp

    Reply to this comment
    • asllani May 30, 16:52

     Menyra e vetme qe ju ka ngelur ne dore eshte dhuna dhe presioni ndaj kundershtareve. kjo dhune spaska ndermend qe te ndalet, por me 23 qershor duhet te marre fund e gjithe kjo histori dhe ky shtrengim qe i kane bere popullit.

     Reply to this comment
     • smail May 30, 17:25

      Njerez te terbuar nga humbja kerkojne qe te trembin njerezit me ane te metodave te dhunes dhe te kercenimit. Por asnje gje nuk mund ta ndale rrezmin e sistemit komunit qe ka ngritur Saliu.

     • Kosta May 30, 17:32

      Te gjitha keto kercenime do ti paguajne me 23 qershor duke marre nje humbje shume ta madhe. Ata kane kapitullaur por tashme jane si nje qen i vrare qe po lengon ne minutat e fundit te jetes.

    • Tosi May 30, 17:38

     Skane asnje program dhe ide se si duhet te qeveriset vendi dhe tani kane shperndare ushtrine dhe policine per te frikesuar popullin dhe per tu bere presion per te mos votuar per PS. Dhuna ndaj populli qe po ushtron Saliu meriton nje ndershkim shembullor.

     Reply to this comment
   • anastasia May 30, 17:02

    Ku eshte policia qe duhet te ishte ne krye te detyres per te zbardhur fajtoret dhe per ti cuar ato hekurave. Shqipetaret nuk jane te sigurte epr jeten e tyre dhe prandaj ata duhet qe te votojne te gjithe kunder Saliu dhe kunder ketyre presioneve kaq te ulta/

    Reply to this comment
   • dori May 30, 17:03

    Nuk dine se si ti bejne balle furise se rilindje dhe shkojne dhe u bejne presion njerezeve qe te mos shkojne ne votime. Keto presione jane nje menyre vulgare per te shprehur desheprimin e ketyre njerezeve per te mbajtur pushtetin.

    Reply to this comment
  • Iliri May 30, 15:43

   Atij Idrizit i eshte futur frika ne palce dhe ka frike tashme. E di qe i ka tradhetuar camet dhe prandaj po sulmon aleancen popullore. Por ska gje, do vije dita, do vije 23 qeshori dhe do ta shikoje Idrizi se edhe camet do bashkohen me RILINDJEN.

   Reply to this comment
 2. HENRI May 30, 14:00

  po cpolitik ziu….ska njeri kohe me u marr me ju, me ju thy xhamat e deres…vazhdoni punen….fitore…

  Reply to this comment
 3. Naftetar Vjeter May 30, 14:01

  Kjo tregon qe Camet qe u ben depute nga tatimet e PS u ka hyre frika. Goxha marketing te kane ber me kete sulem at kujtojne se do trembin miletin aq me keqe Camet. Jo cdo njeri shitet si Shpetua ku e ke rezoluten apo hyne ne fuqi kure te qethen vicat apo hajt futua se keshtu e do ky popull.

  Reply to this comment
 4. daku May 30, 14:07

  Bashkpunimi i Saliut dhe i Shpetimi i bene keto gjera qe kane gjithe kriminelat ne parti dhe hajdutet. Iku koha e tyre,pas dates 23 do dalin te dy ne pension.

  Reply to this comment
 5. eni May 30, 15:01

  i kane zene ethet e humjes

  Reply to this comment
 6. cama May 30, 15:20

  kur nuk ka rend dhe siguri normal qe do te thyhen zyra e c’eshte me e keqja edhe shtepijat tuaj a, pra ktu jetojme ne nje rrezik permanent

  Reply to this comment
 7. klaus May 30, 15:47

  Keshtu ndosh kur bashkohet Idrizi me PD, mer praktikat e Saliut per te perdorur akte anti ligjore ndaj kundershatreve , sepse e ndjen friken e humbjes.

  Reply to this comment
 8. Ranja May 30, 15:48

  Mjaft u talle me Cmet Shpetim Idrizi, e ke perdorur ceshtjen Came vetem per te fituar pushtet personal, e asnje ndihme nuk i ke dhene ketij komuniteti..

  Reply to this comment
 9. brukli May 30, 15:49

  Ishe kaq vite ne bashkeqeverisje me Salun dhe nuk e kerkove votimin e rezolutes Came, u kujtove per te vetem ne fushate, e serisht shkove tek PD, qe nuk jane preokupuar asnjehere per kauzen Came…ndaj behe gati te humbasesh Idriz.

  Reply to this comment
 10. enio May 30, 15:52

  pu sa akte te trupshme dhe te frikshme po ben qeveria ku ktu mund te eprfshijme dh epartine e shpetim idirz injorantit qe u rrit ne gjirin e ps e shkoi te transportonte vota ke pd duke e mbajtur ne pushtet saliu

  Reply to this comment
 11. albana May 30, 15:55

  fushata zgjedhore ne shqiperi duhet te jete praktikisht e qete e jo e tensionuar sic po mundohen te fryjne keta te pd sepse ne kete menyre direkte minojne qetesine dhe zhvillimin e mir ete zgjedhjeve

  Reply to this comment
 12. ergi May 30, 15:58

  frika dhe fakti se aleanca popullore mund te marre shume vota dhe qe do demotjne partine pseudo cmae te shpetim idrizit e ka kthyer ne makth ate dhe ben qe t ebehen akte t etilla qe arrijne deri ne sulmin ksaj partie

  Reply to this comment
 13. elona May 30, 15:59

  akte te tilla duhet te deohen ashper dhe kjo duhet t endodhe nga te gjithe faktoret politik dhe nderkombetar ne vend ne menyre qe ky rast te mos behet i rruges sepse destabilizon zgjedhjet

  Reply to this comment
 14. Beni May 30, 15:59

  Ketij Idrizit i ka ardhur koha per nje hu ne b…Shume e zgjati ky mi arash. Kellire e korrupsionit qe e nisi qysh me Nanon dhe nuk e ka nderprere as sot e kesaj dite.

  Reply to this comment
 15. arber May 30, 16:02

  ndaj keto partite fantazme qe jane me saliun te mos mundohen qe ne cdo kohe te tallen me popullin duke dhunuar zyrat elektorale te tyre sepse do perballen me ligjin pas 23 qershorit

  Reply to this comment
 16. bertin May 30, 16:04

  te gjithe shqiptaret duhet te votojne nje parti came te vertete si kjo e aleances popullore dhe dhe jo si partia e shpetim idrizit dhe pseudo parti te tjera qe jane per interesa te veta e jo te kauzes came

  Reply to this comment
 17. denari May 30, 16:07

  ndaj kthimi i partise came te shpetim idirzit ne nje parit klientele dhe pro slaiut qe eshte diktator i ksaj shqiperie dhe te gjithe shqiptaret dhe camet duan ta largojne nga pushteti e bejne ate nje parti te pavlere

  Reply to this comment
 18. iliri May 30, 16:09

  partia e shpetim idrizit humbi kauzen came qe mori persiper te bente dhe e ka kthyer partine ne sherbin te saliut dhe te pazareve te pushtetit dhe te budalliqeve te tjera pa vlere

  Reply to this comment
 19. sherman May 30, 16:24

  Politika e mbrapsht e qeverisjes se PD i ka ne praktikat e saje veprime te tilla ku dhunohen zyrat e kundershtareve politike ,denigrimin e kundershtareve me shpifje dhe akuza prej rrugacesh,keqperdorim te militnteve te saje

  Reply to this comment
 20. Steven de May 30, 16:26

  Paniku qe ka mberthyer qeverine ne ikje eshte aq i madh saqe me gjithe motorat ka vene ne pune makinerine vandale ,me presione nga me te ndryshem nga ai psikologjik der dhe me arme per te terrorizuar zgjedhesit e merzitur me te

  Reply to this comment
 21. Erjon May 30, 16:28

  Normale duhan te hapin terror qe te bejne cte duan pastaj po si kane rene lapsit qe popullit i ka ardhur majt hundes dhe eshte gati te luftoje si ne kohet e lashta kur na pushtonin armiq edhe
  tani kjo kohe eshte na ka pushtuar sala me shokt e vet.

  Reply to this comment
 22. John adam smith May 30, 16:29

  Komuniteti Cam ne shqiperi nuk do ti besoje me partise se Idrizit i cili e shiti votebesimin e tyre tek Sali berisha .Ky njeri nuk mund te mbroje intersat e ketyre njerezve por po sheh interesat e tije personale

  Reply to this comment
 23. chufo May 30, 16:31

  Akte te tilla vandalisje me thyerje zyrash grisje banderolash dhe heqje flamujsh elektoral,jane te per te denueshme nga i gjithe opinioni publik,i cili momentalisht ka vetem nje arme ne dore voten plebishitare per rilindjen

  Reply to this comment
 24. don bazili May 30, 16:34

  Presionet qe po ushtrohen mbi administraten shteterore,ku per te mbajtur vendin e punes qe do te thote buken e perditeshme,jane te detyruar te paraqiten ne zyrat elektorale ne cdo dite ,se dhe te paraqesin listat e personave qe keto te fundit duhet te rekrutojne ne favor te PD

  Reply to this comment
 25. endi May 30, 16:48

  ndaj mbeshtetni rezoluten came njerez mbeshtesi kete partine popullore dhe partine socialsite nese keni deshire te realizoni endrren e cameve qe eshte rezoluta came…

  Reply to this comment
 26. agim May 30, 18:44

  ja shiko presionin dhe dhunen qe i kane bere partise came ketu nuk ekziston polici as asgje pushtet i ndyrre

  Reply to this comment
 27. lini May 30, 18:45

  mendoj se ne kete gje ka gisht partia PD meqe kandidoi idrizin per deputet ne lsitat e saj ai mund te kete influencuar ne kete gje dhe ne e dime PD eshte prefosioniste ne keto gjera

  Reply to this comment
 28. lini May 30, 18:46

  policia eshte ne doren e kriminelit qe ka kryer kete krim si je ne gjendje te kerkosh fajtor ku fajtorin e ke ne qeveri e vetmja zgjidhje ehste rilindja

  Reply to this comment
 29. kledi May 30, 18:47

  kjo eshte nje nga levizjet me vetedemtuese qe ka kryer ndonjeher PDIU ajo po sulomon vete komunistetin e vet cam qytetaret do ta gjykojne ket egje me 23 qershor do e shikoni

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?