Trafiku i drogës, del fotoja e të arrestuarit me gazetaren shqiptare

November 25, 2017 23:16

Trafiku i drogës, del fotoja e të arrestuarit me gazetaren shqiptare

Një super aksion droge është zhvilluar në Itali, ku janë arrestuar disa persona.

Sipas informacionit mësohet se ka marrë pjesë policia italiane dhe policia holandeze, të cilat kanë goditur  një organizatë kriminale të specializuar në trafikun e drogës nga Holanda në Itali.

Gjatë hetimeve të kryera nga policia në Firence dhe në Holandë, u kryen dhjetëra arrestime dhe u kapën gati një ton drogë. Hetimet u koordinuan nga Administrata e Rrethit Firma Anti-Mafia dhe autoriteti gjyqësor holandez.

Operacioni është zhvilluar mes Firences, Amsterdam dhe Roterdam, ku hetuesit policorë holandezë dhe selia e policisë fluturues skuadrën e Firences kanë arrestuar shtatë persona përgjegjës në mënyra të ndryshme, trafik ndërkombëtar të drogës, posedim të paligjshëm të armëve dhe pastrimit të parave.

Hetimet kanë filluar në maj 2015, dhe kanë shkatërruar një rrjet kriminal shqiptar, të cilët bënin trafikun ndërkombëtar të drogës nga Amerika e Jugut, në Itali përmes Holandës, dhe paratë u riciklohen.

Media italiane “La nazione”, në faqen e parë të saj të gazetës ka publikuar një foto të të arrestuarit me prezantuesen televizive, Viola Spiro.

Deri tani nuk dihen më shumë informacione për këtë rrjet trafikantësh, por gazeta italiane e quan shqiptarin e arrestuar “boss i drogës”.

November 25, 2017 23:16
Komento

3 Komente

 1. demo November 26, 02:57

  Nuk eshte e vertete.Ne foto me prezantuesen eshte BES KALLAKU.

  Reply to this comment
 2. Adih November 26, 09:04

  Prisni ,skeni pare as edhe nje gje akoma . Keta skllever shites qe kapen ,e lene nga nje shenim te vogel nga mbrapa ,kush jane shefa….e tyre . Ka vite qe mbledhin emra perendimoret .Dale nga dale behet shelegu dash .

  Reply to this comment
 3. Gani USA November 26, 12:53

  ja pra qe media eshte kazan
  madje me shume se kaq

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim