Superjahti me një ujëvarë

April 4, 2016 17:00

Superjahti me një ujëvarë

Një nga ndërtuesit më të suksesshëm të anijeve në botë ka dizenjuar një superjaht mahnitës që rikrijon një nga mrekullitë më të veçanta të natyrës.

Stiletoo, një jaht 107 metra i gjatë ka ujëvarën e vet, e cila shërben si sfond për një pishinë të brenda tij.

Stiletto është ide e Oceanco, kompani e cila ka ndërtuar më shumë se një duzinë superjahtesh në 20 vitet e fundit në kantierin e tij detar në Alblasserdam të Norvegjisë.

Jahti dy katësh, përveç një bari qëndror dhe balkon të ndërmjetëm me pamje paronamike ofron dhe një ashensor xhami, shkallë në formë spiralesh që sjell rrezet e diellit në zemrën e Stiletto si dhe pistë për uljen e helikopterëve.

Nëse do të lançohej sot, Stiletto do ishte një nga 35 superjahtet më të mëdha në botë.

32D54A1400000578-3522513-image-m-47_1459766596176

32D54DDD00000578-3522513-image-m-33_1459766459332

32D553E900000578-3522513-image-m-32_1459766451776

32D5547900000578-3522513-image-m-9_1459766261276

32D5522900000578-3522513-image-m-12_1459766296304

April 4, 2016 17:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?