Superkupa 2020, UEFA inspekton punimet te “Arena Kombëtare”

March 10, 2018 15:03

Superkupa 2020, UEFA inspekton punimet te “Arena Kombëtare”

Federata Shqiptare e Futbollit ka konkurruar përsëri për të organizuar Superkupën e Europës për vitin 2020.

Dhe pikërisht për këtë fakt, të hënën e 12 marsit vjen në Shqipëri një delegacion me përfaqësues të UEFA-s, që do të ndjekë nga afër punimet në stadiumin “Arena Kombëtare”, por edhe në kompleksin e quajtur “Shtëpia e Futbollit”, punimet e së cilës i inauguroi vetë Kryeministri Edi Rama.

Interesimi i UEFA-s në këtë drejtim mund të sjellë ndonjë lajm të mirë për futbolldashësit në Shqipëri.

Federata Shqiptare e Futbollit ka aplikuar më parë për zhvillimin e Superkupës së Europës të vitit 2019 në stadiumin e ri që po ndërtohet në kryeqytet, por nuk ia ka dalë ta sigurojë atë, pasi u zgjodh Stambolli.

o.j/dita

March 10, 2018 15:03
Komento

6 Komente

 1. intelektuali March 10, 15:37

  SHKATERRIMI I HISTORISE SE TIRANES NUK MUND TE MBULOHET ME FINTE SUPERKUPASH MAFIOZ

  Shikojeni kete fotografi dhe analizoni se cfare i ka mbetur kryeqytetit tone nga krimineli Edi Rama dhe nga sekseri i tij injorant dhe mburravec Erion Veliaj.

  por:

  Shkoni tek Komuna e Parisit apo tek gjymnazi Partizani qe te shikoni lice barbarine kriminale te Edi Rames dhe jashteqitjes se tij servile Erion Veliaj,

  qe:

  Te honepset superkupa e UEFA-s dhe te mos kesh asnje deshire ne shkelesh me ne katrahuren urbanistike te Edvin Kriminelit qe di te ndertoje perbindesha prej betoni me lekat e droges, por nuk di te hedhe nje lek te vetem per Prodhimin e Ndershem Kombetar.

  PO PSE ME KETA KRIMINELE ENVERISTE TE PANDESHKUAR NGA DREJTESIA DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Reply to this comment
 2. intelektuali March 10, 15:38

  SHKATERRIMI I HISTORISE SE TIRANES NUK MUND TE MBULOHET ME FINTE SUPERKUPASH MAFIOZE

  Shikoni kete fotografi dhe analizoni se cfare i ka mbetur kryeqytetit tone nga krimineli Edi Rama dhe nga sekseri i tij injorant dhe mburravec Erion Veliaj.

  por:

  Shkoni tek Komuna e Parisit apo tek gjymnazi Partizani qe te shikoni lice barbarine kriminale te Edi Rames dhe jashteqitjes se tij servile Erion Veliaj,

  qe:

  Te honepset superkupa e UEFA-s dhe te mos kesh asnje deshire ne shkelesh me ne katrahuren urbanistike te Edvin Kriminelit qe di te ndertoje perbindesha prej betoni me lekat e droges, por nuk di te hedhe nje lek te vetem per Prodhimin e Ndershem Kombetar.

  PO PSE ME KETA KRIMINELE ENVERISTE TE PANDESHKUAR NGA DREJTESIA DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Reply to this comment
  • keshtu ndodh March 10, 20:55

   O “Intelektuali” perfaqesues i injorances ! Fol se ja e fitove lirine; tani kruhesh para e mbrapa, po nuk u merzite nje here me gjithe ate idiotizmin tend qe shkruan komente? Ja rruajte Edit dhe ja bere drite, ke kaq kohe ti dhe Saliu.

   Reply to this comment
 3. Paul Tedeschini March 10, 15:47

  Stambolle per Stambolle, ma mire ta kishin zgjedhur Tiranen.

  Reply to this comment
 4. Teli March 10, 19:24

  Shume bukur! Te vjetrat rrezohen, te reja ngrihen! Lart e me lart Tirana!

  Reply to this comment
 5. ELIOT March 11, 11:20

  NUK e di ju qe shkruani idiotizma si TELI KENI VIZITUAR NDONJE QYTET N EUROPE APO I IMAGINONI .. .POR TIRONA E RAMES ESHTE QYTETI ME I PISET NE EUROPE ..ME ME SMOG .. DHE JETEGJATESIA E NJE TIRONSI ESHTE 5 VJET ME PAK SE NE CDO QYETET EUROPIAN … KJO NGA SMOGU ..RAMA BASHA NE VEND TE BENIN PALLATE … TE BENIN DISA PARQE ME PEME PER FEMIJET SI NE EUROPE … POR DOLLARET I FITONIN ME NDERTIME KOT SI NE BAGDAT …. NE ASNJE VEND NE EUROPE STE LEJOJNE TE BESH NDERTIME KOTI DHE ME FIRMA TE KORRUPSIONINT … NE FRANCE EDHE PER TE BERE NJE GARAZH PER MAKINEN PERSONALE DUHET NJE AUTORIZIM NGA QEVERIA DHE MINISTRIA E BRENDSHME .DHE NUK JAM FAN I SALIUT SE EDHE BERISHA ESHTE NJE HAJDUT …QE I TRADHETOI SHQIPTARET ..CPRET ..DOLI NGA SHKOLLA E ENVERIT … SI RAMA … PRANDAJ JU TE GJITHE NUK DUHET TE MBRONI RAMEN BERISHEN ..POR POPULLIN ..PER TE ARDHMEN E SHQIPTAREVE …SE ME KETO TIPA TE NDYRE …KURRE SKA AVENIRE PER VENDIN TONE SHQIPERINE ..MENDONI PER SHQIPTARET PARA SE TE MBRONI TE KORRUPTUARIT .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*