Superliga/ Flamurtari shuan shpresat e Kukësit për titull, Luftëtari i merr tre 3 pikë Laçit

April 14, 2019 18:08

Superliga/ Flamurtari shuan shpresat e Kukësit për titull, Luftëtari i merr tre 3 pikë Laçit

Kukësi i ka dhënë lamtumirën pretendimeve për titull në Superligë pasi verilindorët kanë pësuar një disfatë të papritur në ndeshjen e sotme kundër Flamurtarit. Në “Elbasan Arena” verilindorët e Ernest Gjokës janë mposhtur 1-2 nga skuadra vlonjate, duke e dërguar kështu diferencën në 12 pikë me Partizanin kryesues pas javës së 29 të kampionatit.

Ishte shkodrani Xhevahir Sukaj ai që fillimisht zhbllokoi rezultatin, ndërsa në fillimin e pjesës së dytë Musta dyfishoi për Flamurtarin. Edhe pse Rexhinaldo shkurtoi diferencat, Kukësi në fund e pati të pamundur të dilte me pikë. Me këtë humbje Kukësi vë në pikëpyetje edhe vendin e dytë, pasi Flamurtari i vendit të tretë pozicionohet vetëm me 1 pikë më pak.

Ndërkohë ndeshja tjetër e orës 15:45 mes Luftëtarit dhe Laçit ka përfunduar me rezultatin 1-0. Golin e fitores për gjirokastritët e realizoi Dunga në minutën e 52-t.

v.l/ DIta

April 14, 2019 18:08
Komento

1 Koment

 1. Hajde dru me pre..... April 14, 21:00

  Si ka mundesi qe te shuhen shpresat e malokeve “hajde dru me pre” per te fituar kampionatin?
  Ne kodrat me patate te Shishtavecit dhe Kukesit ka lindur futbolli , si fillim duke luajtur futbooll me patate sa koka e idiotit Mut Noka dhe me vone me topa lecke mbushur me morra.
  Gici Gjici nje tjeter ekzemplar edhe ky, parashikoj qe “Partizanit” nuk do t’i mbnanin gjunjet deri ne fund dhe ky GIC apo DERR quheni si te doni se bashke me koqe te tjere do te fitonin Kampionatin.
  Hajde bole hajde.
  “Partizani” merr kupen e kampionatit e Gici shtupen.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*