Mbesa e Berishës reagon pas intervistës së Lorikut (dhe bëhet lëmsh me rubrikën satirike Antena)

October 31, 2014 14:10

Mbesa e Berishës reagon pas intervistës së Lorikut (dhe bëhet lëmsh me rubrikën satirike Antena)

Mbesa e Sali Berishës ka reaguar pas intervistës së dhënë nga Lorik Cana për DITA.

Kapiteni i Kombëtares deklaronte se kishte mbetur i lënduar nga statuset në FB të Dasara Malltezit, e cila fajësonte lojtarët e Kombëtares shqiptare (të pasjellshëm, të paedukatë dhe provokativë,  sipas saj) për atë që ndodhi në stadiumin e Beogradit.

Pas intervistës së Lorikut me gazetaren Mira Kazhani rubrika satirike Antena e gazetarit Mero Baze, kishte improvizuar një “përgjigje” të mbesës së ish-kryeministrit.

Tallja e Bazes është marrë seriozisht nga mbesa, që me sa duket nuk e di që bëhet fjalë për një kënd humori.

Ajo thotë se “nuk ka reaguar ndaj askujt” dhe se nuk merret me gazeta si Dita e Tema se “u bën reklamë”.

Per te sqaruar te gjithe: Nuk kam bere asnje reagim ndaj askujt, as ndaj kapitenit te kombetares Lorik Cana dhe aq me pak me shkon ne menjde t’ia derguar Mero Bazes ta publikoje – shkruan ndër të tjera mbesa e Berishës në Facebook.

Madje ajo shton se “per specien e pseudogazetarit dizinformues si puna e Meros, kam bere nje leter te hapur.

das das2

Në këtë “letër të hapur” ajo kapet me të birin e Meros, i cili sipas saj drogohet, ndërsa Dasara mëson në shkollë me rezultate të shkëlqyera dhe shkruan libra.

“Ti nuk ke nga ta dish sepse në këtë gradë që ke përfunduar beson dhe gënjeshtrat që shet, por unë në këtë moshë mësoja në shkollë, aq sa të kisha rezultate të shkëlqyera në provimet e maturës, dhe më pas me shënimet që kisha nxjerrë nga leximet të botoja libër. Mesa duket me barazon me tët bir… Më vjen keq për ty, sepse ti nuk di se çfarë është familja, por më vjen shumë herë më tepër keq për tët bir që e humbe si plaçkë kumari e që sot nga fëlliqësia jote ai humb veten teksa drogohet…” – shkruan e bija 20 vjeçare e Argita Malltezit, vajzës së ish-kryeministrit Berisha.

Në reagimet poshtë këtij postimi, ndjekësit e profilit të saj i shkruajnë se nuk është ajo autorja e letrës, po gjyshi i saj, nisur nga çfarë shkruhet si dhe nga fakti që postimet reale të Dasarës janë zakonisht të mbushura me gabime gjuhësore.

 

October 31, 2014 14:10
Komento

59 Komente

 1. kokpalari i 21 janarit October 30, 13:47

  Duhet te jete pak si tip debile kjo
  Ka nje gjysem pamje daun ne fytyre

  Reply to this comment
  • ErMal October 30, 18:40

   Femije i rritur me delirin e madheshtise si gjyshi i vete, por me intelektin nen normal te nje moshatareje te saj. Fati i saj eshte qe nuk i ka munguar gje dhe kjo e ka ndihmuar te marre nje edukim te mire, packa se geni nuk e le te krijoje nje identitet te vetin, nje personazh pozitiv. Ne krahasim me gjyshin qe tjeter mendon e tjeter thote, kjo ate qe e mendon e thote pa filter, por qe te dy shprehin qarte shpirtligesine, fodullekun, cinizmin, prepotencen.

   Reply to this comment
   • psy October 31, 07:59

    Kjo ka trasheguar si nga gjyshi i saj Berisha ashtu dhe nga gjyshja e saj e ndjera Merxhan,nje personalitet ne kufi te patologjikes ose siç quhen borderline personality.Ne stresin me te vogel ajo del nga binaret,nuk arrin te kontrolloje veten,projekton agresivitetin tek te tjeret si nje domosdoshmeri per t’u çliruar nga ankthet,pasigurite dhe ndjenjat e inferioritetit.
    Nese doni t’a ndihmoni,lereni e mos u merrni me te,edhe sikur ajo te merret me ju.Meshire per nje aguridhe qe ka lindur e do vdese e tille!

    Reply to this comment
  • raimond vlonjati October 30, 18:45

   Kjo eshte vajze inteligjente , por sidoqofte eshte e re shume , ndaj nuk duhet qe media te merret me te .

   Reply to this comment
  • roberto October 30, 21:30

   Tepke si gjyshi i saj i MARRE!!
   E paskan si RRACE keta shpellaret,qe edhe sikur te rriten tere jeten ne mes te Tiranes,prap SHPELLARE do ngelin ne shpirt!
   Lum ai burre qe do ta marre ate se do behet tere jeten LOLO!!!

   Reply to this comment
  • asper October 31, 15:46

   D.M haron qe Mero ka qene par vite e vite keshilltari kryesor i gjyshit te vet. Non ce niente da fare – eshte ne vazhden e stilit te familjes, hakmarese dhe ne llogjiken e dosjeve, kur flet per djalin e Meros. E çuditeshme e ardhmja e kesaj familjeje s’ka per tu qyteteruar kure se e ka shume te zhvilluar ndjesine e kulles apo te gjindjes nga rrjedh

   Reply to this comment
 2. Bedriu October 30, 13:56

  Kjo pergjigje eshte shkruar nga te tjere dhe jo nga kjo trularaske.
  Ajo po te jepte pergjigje , do te jepte dicka te ngjashme me ate tek Antena e TEME-s qe meroja i ka rene ne te ditur se cfare nxjerr nga goja koj e pacensuruar.

  GJithashtu, me kete leter, keshilltaret e gjysh serbit, po mundohen te bejne “damage control”, shkurt te lustrojne m-hin qe leshoi mbeska, se e kuptojne se komenti i saj ka rene keq ne veshet e shqipetareve te Kosoves, qe jane adhurues te gjyshit.

  Reply to this comment
 3. Naci October 30, 13:58

  Supermbese je bere me fshi carin me ty dhe gjyshin dhe Milica tani nuke po ua vare me….supermbese mos i hap kembet se serbet nuke te falin…

  Reply to this comment
 4. Albani October 30, 14:02

  C’merreni me kete idote qe ndonje dite do te perfundoje shume keq dhe askush nuk do te merakoset per te.?

  Reply to this comment
 5. jozi October 30, 14:04

  kjo kurvica esht nje cop idjote cdo gje ja dikton ai manofi plak

  Reply to this comment
 6. Iliri October 30, 14:23

  Nuk pati nje plumb per gjyshin tend tradhetar to kombit? E ta shihje se si do kakarisje sot…bushter e vogel…

  Reply to this comment
 7. arif October 30, 14:24

  Po ku e ka letren e hapur mor amani. Pse te ha byca ty moj kukumjacke e vogel me Meron. Ajde se keshu duam te na kenaqe antena tani.

  Reply to this comment
 8. Miku October 30, 14:40

  Iu eshte bere Mero Baze makth familjar ketyre serbeve.

  Reply to this comment
 9. jozi October 30, 15:03

  qeni plak ve bucen te fflasi per te fituar kohe per ato qe ka vjedhur dhe vrasjet qe ka ber

  Reply to this comment
 10. mergimtari fv October 30, 15:06

  Strofulles se ujkut Sali me gjithe kelysh ju ka bere emri i Mero Bazes si droni per serbet ne stadium dhe kryesorja ne shpirtin e zi te tyre .

  Reply to this comment
 11. sopiqoti October 30, 15:14

  Ta kam shruar dhe po ta perseris:”je mbesa e atij gjyshi qe vrau ne mes te bulevardit kater qytetare te pafajshem”.Ti ashtu do te reagoje duke patur parasyshe se mbesa e kujt je dhe prejardhjen tende nga nena.Mbylle gojen dhe mos e zgjat me.

  Reply to this comment
 12. Mark uk October 30, 15:18

  Pse beni sikur jeni patriot.Ktu nuk eshte patriotizmi po idiotsia juaj vetem politikisht.Sipas jush manaxheri i partizanit te Beugradit duhet ta fyejn e gjith serbia.Alamet burrash nga trupi se jo nga burrnia merreni me nje vajz qe eshte 17 apo 18 vjece.

  Reply to this comment
  • sali trapi October 30, 19:11

   e vogel eshte akoma e mban pilokun ne goje si biberon, po ik more mark trapi me thua e vogel kjo bucja kesaj tja ngresh kembet ben sevap

   Reply to this comment
 13. imas October 30, 15:36

  Mbesa te njohe gjyshin.
  Kush eshte Sali Berisha ?

  Ky eshte nje nga nje seri artikujsh qe jane botuar te Koha Ditore ne Kosove, ne vitin 1998 dhe deshmi te nje patrioti kosovar qe eshte ne amerike.

  Në të kaluarën e herëshme familja e tij është shkëputur nga zonat e Detit Kaspik në Rusi, , të cilët kanë emigruar gjatë shekullit te 19- te Atëherë shumë aradha u larguan nga Rusia duke u dyndur në Evropë, e sidomos në Serbi. Më pas shumica e tyre u zhvendosën në Francë.
  Në këtë kuadër nga mbeturinat e mësipërme ngelën edhe në Shqipëri disa familje të rusëve të emigruar, ku një prej tyre është familja Sali Berisha (mbiemri i të cilit është i huazuar dhe i marrë si më i përdorshmi në Kosovë dhe Shqipëri, për shkak se mbiemri i tyre ka qenë sllav me perpara.
  Mbas vendosjes në fshatin Vucidol të Tropojës dhe sistemimit fillon edhe veprimtaria e tyre. Të parët e Sali Berishës i kanë vënë dy herë zjarrin Malsisë së Gjakovës, fakt ky që njihet në Tropojë. Që në atë kohë persona të kësaj familje kanë qenë të lidhur me serbët dhe kanë vepruar historikisht kundër interesave të kësaj zone. Sali Berisha në vitin 1962 erdhi në universitetin e Tiranës në degën e mjekësisë. Pasi e mbaroi fakultetin u mbajt në spitalin e Tiranës si mjek zemre dhe më vonë kirurg. Në këtë kohë Sali Berisha filloi të përgatiste dokumentat për t’u futur në parti. Një vëlla i tij mësues me emrin Selim kishte mik kryetarin e Degës së Tropojës, Idriz Shehun. Ky i kërkoi Idrizit ta ndihmonte të vëllain për t’u pranuar në parti. Idrizi i përgjigjet se në kushtet e Sali Berishës për t’u pranuar në parti duhej që edhe ai të ndihmonte shtetin, prandaj duhej takuar ai dhe t’i merrej mendimi nëse ishte dakort. Pas këtij takimi i vëllai (sot nuk jeton ka vdekur nga zemra dhe ishte i vetmi person pozitiv në fisin e Sali Berishës) pasi mori miratimin e Sali Berishës u kthye në Tropojë.

  Të dy u nisën me makinën e Degës së Brendëshme Tropojë për në Tiranë dhe u takuan me persona të Ministrisë së Punëve të Brendëshme, të cilët e tërhoqën në bashkëpunim Sali Berishën me pseudonimin “Penicilina” dhe më pas iu miratua kërkesa për të hyrë në parti. Në atë kohë ishte rregull që dosja e personit që bashkëpunonte me Sigurimin e Shtetit mbahej nga drejtori i Drejtorisë së Punëve të Brendëshme. Kur erdhi në pushtet jo më kot Sali Berisha e futi në burg ish drejtorin Zef Loka, një burrë i ndershëm, i cili e kishte ndihmuar shumë Sali Berishën për cdo problem familjar që ka pasur.

  Me këtë bazë shpjegohet edhe fakti që i nipi i Idriz Shehut, Baki Shehu, ish gjeneral në kohën e PP, drejtues i PS, një ditë të bukur bëhet deputet i PD

  Gjatë kësaj kohe Sali Berisha u bë një nga personat më të ethshëm për pushtet, duke zbatuar me përpikmëri mësimet e PP, deri në zgjedhjen e tij si sekretar partie. Gjatë kësaj kohe filluan t’i shfaqen shënjat e para të sëmundjes psikike, si deliri i madhështisë, hakmarrjes. Për shkak të kësaj sëmundje ai është dërguar edhe në Austri për mjekim nga PP. Sëmundja kurohej nga kolegu i tij psikiatër Ylvi Vehbiu. Në kohën kur partia merrte nisma për të ndihmuar veriun shkonin edhe mjekë. Në një mbledhje të zhvilluar në atë kohë, sekretari i partisë së spitalit, Ilir Gjylbegu, ndërmjet të tjerash bëri edhe një kërkesë që Ilvi Vebiu të qëndronte në Tiranë dhe të mos shkonte në veri. Pas kundërshtimit të kësaj kërkese nga antarët kërkuan shkakun. Iliri shpjegoi se ky nuk duhet të shkonte pasi nuk ka kush të mjekojë Sali Berishën në Tiranë. Kjo thënie doktor Gjylbegut i kushtoi shumë pas 25 vjetësh, kur Sali Berisha u bë kryetar i PD dhe President. Ky i fundit e hoqi nga profesioni dhe u desh ndërhyrja e disa kolegëve të tij që t’i mbushej mendja Sali Berishës, i cili e lejoi të vazhdonte vetëm pas 3 vjetësh. Gjylbegu ishte specialisti më i mirë në Shqipëri. Ndërsa Ylvi Vebiu me ardhjen e Sali Berishës në pushtet, pa u ndjerë iku në Amerikë, sepse duke e ditur sëmundjen e Sali Berishës do të bëhej kurbani i parë i tij. Para se të ikte në Amerikë u ka thënë disa shokëve të ngushtë “mjerë Shqipëria”. Sali Berisha bëri cmos për të gjetur Ylviun.

  Gjatë kësaj kohe Sali Berisha martohet me Liri Rexhep Ramën. Rexhepin pas clirimit të vendit, shteti shqiptar bashkë me disa studentë të tjerë i dërguan me studime në Jugosllavi në institutin e fiskulturës. Kur u prishën marrëdhëniet me Jugosllavinë, të gjithë studentët u kthyen në Shqipëri, ndërsa Rexhepi është kthyer pas disa vjetësh, ku ai u martua me Milicën në Kosovë dhe lindën një vajzë, që ja vunë emrin Sllobodanka. Kur erdhën në Shqipëri ia ndërruan emrin dhe ja vunë Liri.

  Në Jugosllavi vjerri i Sali Berishës u tërhoq në bashkëpunim nga UDB. Kjo lidhet me faktin se motra e Milicës, gruas së Rexhepit dhe tezes së Lirisë, ka qenë gjatë luftës oficere e OZNES (pararendëse e UDB) dhe pas clirimit të Jugosllavisë, kolonele e UDB dhe mbështetëse e Rankovicit dhe operacioneve të tij për shfarosjen e shqiptarëve. Ndërsa djali i saj gjatë luftës në Bosnje ishte këshilltar ekonomik i Miloshevicit. Me këtë shpjegohet edhe fakti që krahas detyrave të ngarkuara Sali Berisha ngriti shoqërinë “Shqiponja” për furnizimin me naftë të makinës ushtarake vrasëse të Miloshit.

  Mbas këtyre të dhënave, operacioneve të brendëshme të zhvilluara nga Sigurimi i Shtetit, është zbuluar veprimtaria agjenturore e Rexhep dhe Milica Ramës në shërbim të UDB, ku dosja e tij është 1200 faqe dhe e gruas 700 faqe dhe ndodhen ne arkivin e SHISH. Kur Sali Berisha erdhi në pushtet nuk mundi t’i zhdukte, por me anë të Gazidedes arriti te pakten te zhduke dosjen e tij. Edhe Gazidede ishte i rekrutuar nga UDB, i tërhequr në bashkëpunim kur ishte mësues në Peshkopi. Jo më kot Sali Berisha këtij personi i dha një pushtet të pakufishëm para viteve 97, për shkak se ai dinte shumë për të. Bashkë me Gazideden Sali Berisha ka zhdukur edhe shumë dosje të tjera, të cilat i janë dorëzuar UDB.

  Fatmirësisht të dhënat e mësipërme për lidhjet familjare të Sali Berishës dhe gruas së tij, nga vitet 97-98 janë botuar edhe në gazetën kosovare “Koha Ditore”.

  Të kthehemi në kohën që Sali Berisha ka qenë mjek. Në rrethanat që ndodhej për të arritur piksynimet e tij mësoi se e vetmja rrugë ishte puna këmëngulëse, aktivizimi intensiv në mbështetje të detyrave të ngarkuara nga partia dhe bashkëpunimi me organet e sigurimit. Sa e sa herë Sali Berisha ka përgatitur ambjentet e spitalit dhe ka zbatuar me përpikmëri detyrat e ngarkuara për operacionet e brendëshme që kryente sigurimi i shtetit duke vendosur teknikën operative përgjuese ndaj kosovarëve të arratisur nga Kosova si grupe irredentiste. Në një rast kur një djalë kosovar që rridhte nga një familje patriotike dhe fisi i tij kishte vuajtur në burgjet e Goli Otokut ishte shtruar në spital, u bënë veprime për të identifikuar personalitetin e tij me anë të Sali Berishës. Ky e identifikoi atë si serb. Kur ky do t’u dorëzohej jugosllavëve në kufi, para se të shkonte në kufirin jugosllav, u hodh nga ura që ishte në terrirtorin shqiptar dhe theu këmbë e brinjë vetëm për të mos rënë në dorë të UDB. Kosovari nuk u dorëzua dhe kur u verifikua më vonë doli se ishte vërtet ndryshe dhe u mbajt në Shqipëri. Nuk janë të paktë mjekët që ka spiunuar Sali Berisha gjoja për veprimtari të dyshimtë dhe armiqësore. Që nga kjo kohë filluan dyshimet ndaj Sali Berishës si agjent i UDB jugosllave. Në vitin 91-92 në Shqipëri u dyndën serb të Kosovës që e flisnin mirë gjuhën shqipe. Ata ishin udhëzuar nga UDB që duke u hequr si kosovarë dhe në bashkëpunimm me agentët e saj në Tiranë të krynin veprime, duke ndikuar në popullin shqiptar kundër kosovarëve dhe në fakt në një farë mase UDB ja arriti qëllimit, me anë të seksit, hapjes së lokaleve, shitjes së mallrave me cmime të shtrenjta, në një kohë kur në Shqipëri kishte varfëri. Në atë kohë Sali Berisha dhe Mehmet Elezi kanë marrë takim me disa prej tyre.

  Me këto ngarkesa në biografi Sali Berisha e dinte se nuk mund të ecte duke punuar në mjekësi dhe për këtë hodhi hapin e parë duke rregulluar që stërvitjen ushtarake ta kryente në Brigadën rezerviste të Gardës. Pas këtij hapi, duke shfrytëzuar Dine Abazin, që ishte doktor i Hysni Kapos, arriti ta zevendësonte atë kur mungonte. Kur ishte provizor tek Hysni Kapo, filloi t’i thoshte djalit të tij Besnikut, që ta hiqnin Dinen dhe të merrnin Sali Berishën si doktor të familjes. Këtë bisedë Besniku ia thotë Dines dhe pas kësaj Sali Berishën e vunë në dispozicion të familjes së Simon Stefanit.

  Gjatë kësaj kohe Sali Berisha shkonte jashtë shtetit për të bërë analizat e antarëve të Byrosë Politike. Dhe më vonë me specializime nga 6-12 muaj.

  Duke ditur dhe lidhjet e mësipërme në këtë kohë UDB filloi përpunimin e tij në Francë dhe më 30 dhjetor 1974 tërhiqet në bashkëpunim nga shërbimi i zbulimit jugosllav me pseudonimin e dosjes “Bisturia” (Pseudonim i cili duhet të jetë ndryshuar). Bisturia është dosja personale e Sali Berishës e ndodhur në arkivat e UDB, ku janë të depozituara tërë kontributet e tij në interes të UDB.

  Më vonë zbulimi shqiptar i dërgon informacion kundërzbulimit se në Shqipëri veprojnë dy kanale të UDB-së. Një kanal kalon nga fshati Vucidol dhe drejtohet nga një mjek kardiolog dhe një kanal tjetër vepron në Shkodër. Ky dokument firmoset nga zvëndësdrejtori i Sigurimit të Shtetit Sulejman Abazi. Jo më kot me të marrë pushtetin Sali Berisha urdhëroi menjëherë arrestimin e tij.

  Më ardhjen e demokracisë Sali Berisha filloi të shkruante dhe të botonte disa artikuj për demokracinë dhe shoqërohej shumë me Mehmet Elezin, i cili kishte lidhje të ngushta me Elez Biberajn. Në këto rrethana Perëndimi duhej të zgjidhte një kandidaturë të besuar që të kishte lidhje të forta që më përpara me vendet perëndimore, të ishte nga veriu, meqënëse emigracioni më i madh ishte po nga veriu dhe Kosova , Mali i Zi dhe Maqedonia. Në këtë kohë perëndimi kishte paraqitur tre kandidatura të cilët ishin Ylli Vejsiu me lidhje familjare në SHBA, Aleksandër Meksi me lidhje Greqi, ku gjyshi i tij prift ishte kolonel i asfalisë greke dhe Neritan Ceka me mbështetjen gjermane.

  Por amerikanët me anë të Rajersonit, i cili ishte komandant i grupeve të emigracionit në Beograd rekomandoi Sali Berishën për kryetar partie të PD të cilin e mbajtën si të besuarin e tyre dhe e përkrahën më shumë se të gjithë udheheqësit e Ballkanit, por që në fund ky i tradhëtoi.

  Sipas informatave UDB-ja përdori të gjitha metodat dhe format që Sali Berisha të zgjidhej kryetar i PD duke përdorur Rajersonin, për shkak se atëherë CIA financonte Jugosllavinë me fonde për të ushtruar propagandë për të tërhequr bashkëpunëtorë per vete nga vendet e Ballkanit. UDB-ja ka rekomanduar edhe Sali Berishën

  Në garën për kryetar partie midis Meksit, Cekës Vejsiut dhe Sali Berishës u ndërhy që të fitonte Sali Berisha. por në fakt si kryetar i PD u zgjodh Meksi. Është dashur këmëngulja e Azem Hajdarit që zgjedhjet të përsëriteshin duke dhënë dorëheqjen Meksi dhe duke dalë në krye Sali Berisha. Meksit i premtuan postin e kryeministrit dhe zëvendës të bëhej Pashko në qeverinë e stabilitetit. Pashko ishte ai që gjatë vizitës në Greqi në takimin me Micotaqisin tha se qeveria shqiptare nuk ka pretendime për Camërinë.

  Sali Berisha ishte beniamin i Amerikës ndër udheheqësit e lindjes, por ai nuk e justifikoi këtë, për shkak se ai drejtohej nga UDB-ja dhe pas ardhjes në pushtet e ktheu Shqipërinë në një vend ku strehoej fondamentalizmi islamik, ku në bashkëpunim me Gazideden strehoi terroriste shumë të rrezikshëm. Për këtë ai e lejoi atë të krijonte shoqatën islamike dhe të bëhej kryetar i saj, si dhe e antarësoi Shqipërinë në Konferencan Islamike. Nga fondamentalizmi islamik ai ka marrë qindra mijra dollarë bakshishe e shumë të cmuara për gruan që i mbajnë vetëm gratë e sheikëve dhe që shkojnë me miliona dollarë. Këto probleme i di ish ambasadori ynë në Malejzi, Ferit Hoti.

  Sali Berisha ka marrë disa miliona dollarë për t’u cuar armë palestinezëve në vitin 1996. Ai i nisi avionët me armë, të cilët u zbritën me detyrim në Cad dhe u ndaluan. Urgjentisht ka ardhur në aeroportin e Rinasit Arafati në mënyrë sekrete dhe ka biseduar me Sali Berishën për gati një orë, ku është kërcënuar se në rast të mosdhënies së armëve ose dollarëve do ta likujdonte edhe fizikisht. Në këtë kohë dollarët ishin përdorur për qëllime të tjera. Për këtë shkak ai ndërtoi dhe strategjinë se si do t’i siguronte prap këto dollarë. Në shtator 1996 ai jep konferencë për shtyp ku deklaron se paratë e shqiptarëve në firma janë më të pastrat, kur disa ditë më parë FMN kishte dhënë sinjalin për mbylljen e tyre. Pas kësaj pati një vërshim të parave të popullit nga e cila u morën lekët dhe u shlye Arafati, të tjerat u grabitën nga brenda.

  Sali Berisha dha urdhër të arrestohej Sudja, iu morën lekët ku pjesa më e madhe u fut në bodrumet e Presidencës, një pjesë u bllokua dhe një sasi u grabit nga të tjerë funksionarë. Pas disa ditësh ndërhyn në emër të Sali Berishës, Tritan Shehu, ish ministër i Jashtëm dhe kryetar i RD, tek Meksi për ta liruar Suden, i cili i përgjigjet se nuk e kishte futur ai atë në burg.

  Sali Berisha është krijuesi i firmës piramidale Gjallica me Shemsie Kadrinë, e cila ka qenë shoqe e ngushtë e motrës së Liri Berishës. Ndërsa Gani Kadria ka qenë oficer i zbulimit, i cili ka qenë përfaqësues tregëtar në Split të Jugosllavisë, mik i ngushtë i Sokrat Plakës dhe kishte të dhëna se ishte tërhequr në bashkëpunim nga UDB-ja. Pikërisht me këtë lidhet fakti që motra e Liri Berishës ishte shoqe e ngushtë me Shemsie Kadrinë, e cila pas një udhëtimi në Jugosllavi e më pas në Gjermani, si dhe lidhja me ish valiun e Stambollit, të cilit i kishin falimentuar bizneset e tij, bëri të mundur krijimin e firmës piramidale Gjallica. I gjithë ky veprim u inicua dhe u kamuflua nga UDB.

  Ndaj Sali Berisha ka vepruar dhe vepron me intensitet UDB-ja. Zbulimi serb dhe ai grek në bashkëpunim me njeri tjetrin dhe ndihmën e Sali Berishës kanë shkatërruar dhe po shkatërrojnë Shqipërinë. Ata nuk shkatërruan vetëm ekonominë nga veriu në jug, por krahas kësaj duan të shkatërrojnë edhe kombin shqiptar. Serbët nga veriu dhe grekët nga jugu filluan zbatimin e planit të tyre. UDB-ja përgatiti 2 prillin 1991 dhe vranë në bashkëpunim me politikanë të PD Pjetër Arbënori, Ali Spahia dhe Azem Hajdari Perjakun në Shkodër, Arben Brocin. Azemi këmënguli dhe detyroi Brozin të vinte në protestë. Përpara se të niste protesta kur sheshi para komitetit të partisë ishte bosh ishin vënë aparatet e filmimit dhe të televizionit në gatishmëri cka tregonte se dicka do të ndodhte. Gjatë protestës kur Brozi është qëlluar me një pistoletë një person i quajtur Islam që ishte afër me Arben Brocin dëgjoi këto fjalë: Zef pse ma bërë këtë? Kur ky person pa që ra në tokë Broci i mbuluar me gjak, e mori në krah dhe e coi në spital, ku mjek roje ishte bashkëpunëtori i sigurimit Ali Spahia. Sipas Islamit…deri në spital Broci nuk kishte vdekur, por ishte gjallë. Ai dyshoi se Spahia realizoi vdekjen e Brocit, për arsye se Spahia tha vdiq, prandaj cojeni trupin në shesh. Pra të gjitha këto fakte tregojnë për një plan të parapërgatitur në mënyrë të hollësishme. Jo më kot pas disa ditësh në të gjitha muret e Shkodrës u shkruajtën parrulla se Arben Brocin e vranë Pjetër Arbënori dhe Azem Hajdari si përfaqësues të Sali Berishës.

  Sali Berisha futi gjakmarrjen midis fiseve të cilët për dhjetra vjet UDB-ja nuk kishte mundur t’i bënte agjentë të saj. Të vrarët në Tropojë nga ky sherr janë me dhjetra. Pse nuk shkon Sali Berisha në vendlindjen e tij? Ndërsa grekët në jug filluan të shkatërrojnë ekonominë dhe të bëjnë gjithcka sipas synimeve të tyre aneksioniste.

  Plani i tyre për shkatërrimin e kombit shqiptar ishte konflikti veri – jug. Për këtë u ngritën firmat piramidale, u lejua fondamentalizmi islamik. Kunati i Sali Berishës Agim Rama, drejtor prej shumë vitesh në Bankën e Shtetit, është pronar pallatesh ku përfiton qera të majme, pronar i teleferikut në malin e Dajtit, pronar i telesportit (i fshehur pas Met Malajt) Po kush është ai person që e bëri kaq të fuqishme këtë familje? Mbështetja e tyre ka qenë UDB-ja.

  Sali Berisha, Azemi, Pjetri dhe Ali Spahia kanë shkuar në Francë në vitin 1994 dhe ilegalisht janë futur në ambasadën jugosllave dhe janë takuar me oficerë të UDB-së. Në aeroport ata janë përcjellë vetëm nga shoferi i ambasadës, por që nuk ishte serb por shqiptar. Ky person kur i ka parë në televizion këta persona ka thënë se i njoh dhe këta kanë marrë në ambasadën jugosllave 17 milion dollarë dhe janë tradhëtarë të kombit shqiptar. Këtë e vërteton edhe diskutimi që është bërë në parlamentin jugosllav ku Shesheli i këkoi Milloshevicit se ku kanë shkuar 17 milion dollarët dhe ky i fundit iu përgjigj: “Shikoje Shqipërinë si është djegur dhe se vriten me njeri tjetrin dhe ne mund t’i pushtojme vetëm me shoqatën e gjuetarëve të Serbisë”. Po të jepnin dorëheqjen Sali Berisha dhe Meksi në 97-tën dhe të dorëzohej pushteti në mënyrë institucionale nuk do të kishin ndodhur ngjarjet që shkatërruan Shqipërinë. Kjo kërkon analizë më të hollësishme në të ardhmen.
  Sali Berisha për të marrë pushtetin ka bashkëpunuar me përfaqësues të zbulimit grek, serb dhe vendeve arabe dhe ka bërë për këtë cdo lëshim. Ai i ka paguar shoqërie amerikane për t’i bërë fushatën 28 milion dollarë, ku ndërmjetës ka qenë Mero Baze. Sipas një burimi shumë të besuar shumë shpejtë lobi shqiptar në Amerikë do ta hedhë në gjyq këtë firmë.
  Sali Berisha është një agjent i vërtetuar i UDB-së që ka hartuar strategjinë e shkatërrimit të kombit shqiptar dhe po e bën atë realitet. Ai ka kohë që është bërë emisar i Serbisë së bashku me disa bashkëpunëtor të tij. Ai po e mban situatën destruktive dhe gjerndjen e tensionuar në Shqipëri, për të sabotuar pavarësinë e Kosovës dhe zgjidhjen e cështjes came dhe pronave të shqiptarëve në tërësi.

  Reply to this comment
  • Marko October 30, 21:49

   Ka shume mundesi qe ti si komentues dhe ai kosovari ne amerike te jeni spiune te Serbise perderisa i dikeni kaq mire keto te dhena, Keto te dhena me shume mundesi jane fantazi ose te jane ofruar nga UDB per te perqendruar vemendjen e njerezve dhe per ti manipuluar ata duke i bere te mendojne se Berisha eshte tradhetar por ne te veretete me keto shpifje ju po po mbuloni spiunet e vertete serb ku njeri prej tyre flitet qe eshte Mero Baze.

   Reply to this comment
   • ivani i madh October 31, 09:48

    po ti Marko pse shqetesohesh kaq shume per te kur ai vete nuk del hapur te kundershtoje Babai jot [berisha ]hyn ne cdo krevat e hale te shqipetareve dhe sle njeri pa e pergojuar e sqenka i zoti te mbroje veten kur ai ka dosiet e te tjereve dhe se ka te tijen. Ai qesh e ben gallate me nje pjese nga ju qe ju ka hedhur trute e gomarit .Me qe keta te dy me lart shpifin ti si ekspert dhe ke deshmi na trego te verteten mbi kete palaco, tradhetar dhe kriminel te popullit shqipetar Po te duash kemi dhe fakte te gjalla te tij se ne kete kohe jetojme NUK MBULOHET AI MUT AS ME GJITHE SHUREN E BOTES E JO TE SHQUPIT E TE DISA KRIMBAVE QE E RETHOJNE SI PUNA JOTE.

    Reply to this comment
   • shpatar October 31, 18:26

    Zgjohu Marko .Keto jane thene qe ne kohen e Ramizit.Kam degjuar dhe cudira qe nuk i besoja por ja qe mbas cjerrjes se maskes u binda .Edhe ti nuk do ta besosh kete qe kam degjuar .Bisede e bere ne grupin studentor qe moren pjese ne takimin shokun ??? Ramiz. Studenti .Cdo Saliu ne kete mbledhje !!!.E ka thirrur vete Ramizi.Nuk po te kuptoje .Lere mos me pyet me .Pse .Ramizi dhj… para Saliut . E po me qe qenka keshtu kote kembngulim te vazhdojme me biseda. Te ngrihemi qe ti rrezojme te dy .
    Jane te thella gjerat i nderuari Marko . Ato zene fill kur Dulla u budalleps e eliminoje gjithe grupin solid te luftes dhe te ndertimit te Shqiperise se Re .Agjenturat kane qene prezente dhe ne kohen e Dulles .Kur moren sinjalin se kishte shkuar per lesh UDB jugosllave u hodh ne veprime konkrete per te realizuar objektivat qe kishte Titua. Mbajtjen e Shqiperise nen tutelen e saje .Nga 1972 e deri sa i rane ko.. Ramizit shume agjente u zvendesuan nga brezi i dyte qe kishte te bente me planin B.Te vdesi Hoxha e te pastrojme rrugen per tanet.
    Edhe sot e kesaj dite ne cdo minute rekurtohen agjente te rinje me prespektiva per kohet qe do te vijne me pas .Shqiperia edhe pse e pa deklaruar ka shume kombesi te huaja brenda qe sot jane ne krye te shtetit ,ekonomise e pikave strategjike qe kurre skane per ta lene qe te behet Shqiperia shtet per shqiptaret .

    Reply to this comment
  • TOMORRI October 31, 00:08

   Kush eshte spiun nuk i bie radha te dale ne gazete.
   Je lodhur me kete koment.
   Me e bukura eshte ajo historia me shoferin ne France qe i pa qe moren17 mio dollare.
   Me keto perralla idiote na nxorret gjumin.

   Reply to this comment
  • tomorr October 31, 00:51

   Kush i ka thene ketij palles qe Berisha ka qene kirurg? Po ky hajvan nuk di cka qene Berisha dhe na paska zberthyer arkiven e UDB. Shko or palle, Berisha ka qene vetem kardiolog e jo kirurg.

   Reply to this comment
  • Bedriu October 31, 01:25

   @imas

   A mund te postoni ketu edhe ate qe keni postuar tek tema ju lutem.

   Reply to this comment
   • Endrina Fuga October 31, 17:44

    SHENIM:

    TEMA dhe PANORAMA online nuk lejojne kopjimin e artikujve te tyre – i duan ti ruajne per ti patur ne varret qe heret a vone kane per te shkuar si tokesore qe jane.
    Per te mundesuar kopjimin e tyre, per kuriozitet, per ti studiuar etj. mjafton te shtypet tasti i djathe i mouse-s dhe ne skermaten te klikohet mbi “HTML”.
    Aty eshte e mundur duke zbritur ne skermaten e klikuar edhe artikullin qe te intereson.

    Buon lavoro e goog luck.

    Reply to this comment
  • xxx October 31, 08:36

   Shume interesant ky shkrim,

   Reply to this comment
 14. Hasan October 30, 15:38

  Super drania e Berishes qe s di nga lidhet gomari, po ecen ne rrugen qe po i nderton gjyshi i saj horr i horrave. Duhet te dini qe me pasurine perrallore qe ka vene Berisha ne kurrizin ton prej vitesh, duhet te pregatise edhe brezat e mepasem per t’a ruajtur ate pasuri.
  Super drania e Berishes eshte ushtari me i vogel dhe me i shkathet i familjes qe duhet patjeter te mesoje marifetet e zanatit, ne menyre qe te dije te mbroje kontot e saj bankare per te blera makinat lluksoze, gjerdanet dhe piercinget prj ari.

  Po behet nje fushate publicitare dhe po ndertohet imazhi i mini-dranes sipas te gjitha rregullave te nje skenari te menduar hollesishem nga kerma Berisha.

  Ajo ç’i i ntereson Berishes me shume se pushteti tani eshte thesari qe ka vene per famijen e tij. Me ato para ai blen te gjithe demokratet e gjore dhe iu jep ndonje kocke per te lepire here pas here. Ata demokrate qe lepijne kockat e dhena nga berisha, tundin bishtin te kenaqur dhe ju perkushtohen zotit te tyre ashtu si qente besnike njeriut.

  Dranet nga do qe t’a çosh neper bote, sado libra t’i botosh dhe t’i shkruash deklaratat e saj, drane mbetet.

  Reply to this comment
 15. imas October 30, 15:41

  Kallzim penal dhe civil kundër qytetarit Sali Ram Berisha
  Drejtësia shqiptare t’i kërkojë llogari Sali Ram Berishës për:
  1. Sali Berisha lejon dhe bekon zyrtarisht dhe publikisht krijimin e të parës firmë piramidale shqiptare, të drejtuar nga Maksude Kadëna.
  2. Sali Berisha është krijuesi i firmës piramidale Gjallica me Shemsie Kadrinë, e cila ka qenë shoqe e ngushtë e motrës së Liri Berishës.
  3. Sali Berisha nxori dekretin nr. 37, për bllokimin e prodhimit dhe shkatërrimin e 235 ndërmarrjeve të mëdha ekonomike të vendit.
  4. Sali Berisha takohet me Millosheviçin dhe krye-terroristin serb Arkan, shefin e genocidit të përgjakshëm serb mbi kosovarët, ideon kontrabandën e armëve e karburanteve më ta, duke shkelur embargon e NATO-s.
  5. Sali Berisha krijoi firmën, “SHQIPONJA PD”, me aktivitet trafikun e karburanteve drejt Serbisë, në ndihmë të pushtetit gjakësor të Miliosheviçit, i futur në embargo prej SHBA e NATO.
  6. Sali Berisha inskenon dhe realizon planin për shkatërrimin e sindikatave, duke përdorur deputetin Azem Hajdari për uzurpimin e kreut të tyre.
  7. Me urdhër të Sali Berishës digjet gazeta “Koha Jonë” dhe merret peng e masakrohet nga SHIK deri në paralizë të përjetshme, gazetari kësaj gazete, Zamir Dule.
  8. Sali Berisha dekretoi e bëri ligj në parlament shkrirjen e policisë dhe ushtrisë shqiptare, duke e vënë komandën e vendit në drejtimin e kreut të SHIK, Bashkim Gazidede, duke e vërsulur makinën ushtarake shtetërore, për gjakderdhje mbi popullin.
  9. Me vetë-zgjedhjen e tij si President Republike, Sali Berisha nxiti djegien e institucioneve të rretheve Vlorë, Tepelenë, Sarandë, Gjirokastër dhe vrasjen e 57 qytetarëve në zonën jugore të vendit.
  10. Sali Berisha bëri pazarin me mafien italiane , “NDRAGHETA-CAMORRA” dhe hartoi projekt ligjin për ta kthyer Shqipërinë në kosh plehrash të Botës.
  11. Sali Berisha, dekretoi vënien e Anastas Janulltasit në krye te kishës autoqefale Shqiptare.
  12. Sali Berisha inskenoi, parapërgatiti dhe realizoi në mënyrë perfekte revoltën e Shkodrës në 2 prill 1991, duke nxitur vrasjen e Arben Brocit.
  13. Sali Berisha inskenoi, parapërgatiti dhe realizoi vrasjen e 160 tropojanëve, duke e future vendlindjen e tij në luftë civile e hasmëri fisesh.
  14. Sali Berisha, akuzohet si skenaristi i rrëmbimit, masakrimit dhe zhdukjes fizike të biznesmenit shqiptaro-maqedonas Remzi Hoxha prej SHIK-ut, pas hetimeve doli në skenë emri i Sali Berishës dhe Liri Berishës, si organizator i këtij krimi.
  15. Sali Berisha dhe familja e tij, janë personazhet e skandalit të falsifikimit të letrave false dhe pushtimit me policinë e shtetit, të tokave në bregdetin e Vlorës, me autorë emrat e Argitës, Shkëlzenit dhe dhëndrit të Saliut.
  16. Sali Berisha është “menaxhuesi” i biznesit të pisët të gruas së tij Liri Berisha, si pronare e fondacionit fantazmë “Fëmijët shqiptarë” nën logon e të cilit i zhvat miliona euro e dollarë bizneseve.
  17. Sali Berisha është ideatori dhe firmosësi i ligjit për importin e plehrave, që e ktheu Shqipërinë në kosh plehrash të Europës, doli në skenë emri i Argita Berishës, Shkëlzen Berishës dhe Majlinda Bregut, të lidhur me këtë biznes plehrash me mafien “NDRAGHETA-CAMORRA”.
  18. Sali Berisha është ideatori, skenaristi dhe realizuesi i Paktit me grekët, për copëtimin dhe shitjen e territorit detar shqiptar tek grekët, doli në skenë emri i Lulzim Bashës, ish ministrit të qeverisë së Saliut dhe shokut të ngushtë të Argitës e Shkëlzenit.
  19. Sali Berisha është ideatori dhe mbrojtësi i tenderit mafioz të rrugës Rrëshen-Kalimash, ku u vodhën 220 milionë euro, doli në skenë emri i Argitës, Shkëlzenit e Lulzim Bashës, si organizatorë e përfitues të kësaj mega-vjedhjeje.
  20. Sali Berisha është firmosësi i krimit të koncesionit të 300 licencave për hidrocentrale, doli në skenë emri i Argitës e Shkëlzenit, si shitës të 30 prej tyre tek blerës të huaj dhe si përfitues të 46 prej këtyre hidrocentraleve.
  21. Sali Berisha është autori kryesor i skandalit të trafikut kriminal qeveritar, të armëve e fishekëve me Afganistanin, doli në skenë emri i Shkëlzen Berishës dhe Lulzim Bashës, si menaxhues e përfitues prej këtij trafiku.
  22. Sali Berisha është ideatori dhe firmosësi i skandalit të trafikut të armëve me Gedafin e Libisë, me Ben Ali të Tunizisë dhe me Mubarak të Egjiptit, doli në skenë emri i Shkëlzen Berishës e Lulzim Bashës, si menaxher trafiku.
  23. Sali Berisha, nëpërmjet mafies ekonomike ndërtoi në Farkë të Tiranës, një rezidencë super-luksoze që ruhej me polici shteti e gardistë, brenda të cilës rezultoi se jetonte Shkëlzen Berisha, i cili fshihej pas një “cope letre” me kontratë qeraja prej një bosi të huaj çimentoje, me aktivitet në Shqipëri.
  24. Sali Berisha urdhëroi, që në Gjirin e Lalzit të asfaltohej urgjent një rrugë prej 420 mijë eurosh të qeverisë “Berisha” nën tabelën investuese “Për turizmin shqiptar”, por rezultoi se ky investim kishte lidhje me fshatin turistik që po ndërtohej prej Argitës e Shkëlzenit.
  25. Sali Berisha rezultoi personazh në kabllogramet e SHBA, doli në skenë emri i Shkëlzenit si person që kishin kërcënuar Shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Luan Hoxha, për të firmosur lejen për ndërtimin e fabrikës së Gërdecit, atje ku e donte Shkëlzeni.
  26. Sali Berisha, rezultoi se ishte personazhi që “çoi për gjueti” dhe ekzekutoi Kosta Trebickën, menjëherë pasi ai denoncoi aferën korruptive e kriminale të Gërdecit, duke përmendur emrin e Shkëlzen Berishës, si “kapo” dhe ndërmjetës kryesor të këtij biznesi që vrau 26 njerëz dhe shkatërroi 3 mijë banesa e biznese.
  27. Sali Berisha, rezultoi se kishte lejuar e firmosur urdhra, që dërgonte Ministria e Drejtësisë për aktivitetin në Gërdec, ku rezultoi se ministri Aldo Bumçi e çonte dokumentacionin ligjor e zyrtar tek Shkëlzen Berisha, në vend që ta çonte tek babai i tij kryeministër.
  28. Sali Berisha rezulton se ka lidhje me skandalin e TEC-eve që do të ndërtoheshin në Porto-Romano, ku dolën në skenë emrat e Argita Berisha dhe Shkëlzen Berisha, të cilët kishin paraqitur si investior të huaj, serbin Damir Fazlliç.
  29. Sali Berisha, rezulton se është firmosësi i skandal-krimit të shkatërrimit të shtratit të lumit Erzen, për ndërtimin e unazës së madhe të Tiranës, ku dolën në skenë emrat e Argitës dhe Shkëlzenit, si kontrollues të këtij investimi.
  30. Sali Berisha rezulton si ligjërues i skandalit të spostimit të projekit të ndërtimit të Unazës së Madhe të Tiranës, ku dolën në skenë emrat e Argita Berishës e Shkëlzen Berishës, si bashkëpronarë në një qendre tregtare me emrin “TEG”.
  31. Sali Berisha është autor i skandalit të bllokimit të linjës së inter-konjeksionit të transmetimit të energjisë Shqipëri-Kosovë, që iu dha serbit Damir Fazlliç, duke shpërfillur kushtet e tenderit të Bankës Gjermane, dolën në skenë si palë urdhëruese e përfituese emrat Argita Berisha dhe Shkëlzen Berisha.
  32. Sali Berisha rezulton se është babai i Argita Berishës dhe vjehrri i Jamarbër Malltezit, dy mësuesve që paguhen në universitetet shqiptare 2 herë më shumë në muaj, se sa paguhet shefi i CIA.
  33. Sali Berisha është urdhëruesi i përdorjes së diplomacisë shqiptare, për biznese e investime private, ku dolën në skenë emri i Argitës, si përdoruese e ambasadorëve në rolin e sekserëve
  34. Sali Berisha është urdhëruesi i pajisjes me pasaporta diplomatike për 476 persona në vetëm dy javë në korrik 1996.
  35. Sali Berisha është urdhëruesi dhe ideatori e ekzekutori i vrasjeve të 4 demonstruesve të pafajshëm të 21 janarit.
  36. Sali Berisha të merret në pyetje për zbardhjen e vrasjes së Azem Hajdarit.
  37. Sali Berisha të japë shpjegime për 17 milion dollare të marrë në ambasadën jugosllave në Paris në vitin 1994 së bashku me zotërinjtë Pjetër Arbnori, Ali Spahia dhe Azem Hajdari, të cilët siç dihet jo pa qëllim ai i eleminoi fizikisht.

  38. Ndaj Sali Berisha ka vepruar dhe vepron me intensitet UDB-ja. Zbulimi serb dhe ai grek në bashkëpunim me njeri tjetrin dhe ndihmën e Sali Berishës kanë shkatërruar dhe po shkatërrojnë Shqipërinë. UDB-ja përgatiti 2 prillin 1991 dhe vranë në bashkëpunim me politikanë të PD Pjetër Arbënori, Ali Spahia dhe Azem Hajdari Perjakun në Shkodër, Arben Brocin. Azemi këmënguli dhe detyroi Brozin të vinte në protestë. Përpara se të niste protesta kur sheshi para komitetit të partisë ishte bosh ishin vënë aparatet e filmimit dhe të televizionit në gatishmëri cka tregonte se dicka do të ndodhte. Gjatë protestës kur Brozi është qëlluar me një pistoletë një person i quajtur Islam që ishte afër me Arben Brocin dëgjoi këto fjalë: Zef pse ma bërë këtë? Kur ky person pa që ra në tokë Broci i mbuluar me gjak, e mori në krah dhe e coi në spital, ku mjek roje ishte bashkëpunëtori i sigurimit Ali Spahia. Sipas Islamit…deri në spital Broci nuk kishte vdekur, por ishte gjallë. Ai dyshoi se Spahia realizoi vdekjen e Brocit, për arsye se Spahia tha vdiq, prandaj cojeni trupin në shesh. Pra të gjitha këto fakte tregojnë për një plan të parapërgatitur në mënyrë të hollësishme. Jo më kot pas disa ditësh në të gjitha muret e Shkodrës u shkruajtën parrulla se Arben Brocin e vranë Pjetër Arbënori dhe Azem Hajdari si përfaqësues të Sali Berishës.

  39. Sali Berisha futi gjakmarrjen midis fiseve të cilët për dhjetra vjet UDB-ja nuk kishte mundur t’i bënte agjentë të saj. Të vrarët në Tropojë nga ky sherr janë me dhjetra. Pse nuk shkon Sali Berisha në vendlindjen e tij? Ndërsa grekët në jug filluan të shkatërrojnë ekonominë dhe të bëjnë gjithcka sipas synimeve të tyre aneksioniste.

  40. Plani i tyre për shkatërrimin e kombit shqiptar ishte konflikti veri – jug. Për këtë u ngritën firmat piramidale, u lejua fondamentalizmi islamik. Kunati i Sali Berishës Agim Rama, drejtor prej shumë vitesh në Bankën e Shtetit, është pronar pallatesh ku përfiton qera të majme, pronar i teleferikut në malin e Dajtit, pronar i telesportit (i fshehur pas Met Malajt) Po kush është ai person që e bëri kaq të fuqishme këtë familje? Mbështetja e tyre ka qenë UDB-ja.

  41. Sali Berisha, Azemi, Pjetri dhe Ali Spahia kanë shkuar në Francë në vitin 1994 dhe ilegalisht janë futur në ambasadën jugosllave dhe janë takuar me oficerë të UDB-së. Në aeroport ata janë përcjellë vetëm nga shoferi i ambasadës, por që nuk ishte serb por shqiptar. Ky person kur i ka parë në televizion këta persona ka thënë se i njoh dhe këta kanë marrë në ambasadën jugosllave 17 milion dollarë dhe janë tradhëtarë të kombit shqiptar. Këtë e vërteton edhe diskutimi që është bërë në parlamentin jugosllav ku Shesheli i këkoi Milloshevicit se ku kanë shkuar 17 milion dollarët dhe ky i fundit iu përgjigj: “Shikoje Shqipërinë si është djegur dhe se vriten me njeri tjetrin dhe ne mund t’i pushtojme vetëm me shoqatën e gjuetarëve të Serbisë”. Po të jepnin dorëheqjen Sali Berisha dhe Meksi në 97-tën dhe të dorëzohej pushteti në mënyrë institucionale nuk do të kishin ndodhur ngjarjet që shkatërruan Shqipërinë. Kjo kërkon analizë më të hollësishme në të ardhmen.

  42. Sali Berisha për të marrë pushtetin ka bashkëpunuar me përfaqësues të zbulimit grek, serb dhe vendeve arabe dhe ka bërë për këtë cdo lëshim. Ai i ka paguar shoqërie amerikane për t’i bërë fushatën 28 milion dollarë, ku ndërmjetës ka qenë Mero Baze. Sipas një burimi shumë të besuar shumë shpejtë lobi shqiptar në Amerikë do ta hedhë në gjyq këtë firmë.

  43. Sali Berisha është një agjent i vërtetuar i UDB-së që ka hartuar strategjinë e shkatërrimit të kombit shqiptar dhe po e bën atë realitet. Ai ka kohë që është bërë emisar i Serbisë së bashku me disa bashkëpunëtor të tij. Ai po e mban situatën destruktive dhe gjerndjen e tensionuar në Shqipëri, për të sabotuar pavarësinë e Kosovës dhe zgjidhjen e cështjes came dhe pronave të shqiptarëve në tërësi.

  Reply to this comment
 16. nasruddini October 30, 15:52

  “VRISNI VETEN!” I THONTE VETEM ENEVR HOXHA KUNDERSHTAREVE TE TIJ. NGA E KA MESUAR DASARA E SALIUT KETE LOJE KOMUNISTESH?

  Kur nastradini ishte ne burg erdhen Fecor Shehu me disa sigurimsa dhe me thane: “Te kemi gjetur nje pune me te mire se te germosh dheun me lopate ne galerite e minieres. Do te perkthesh dhe redaktosh veprat e shokut Enver dhe do te punosh ne biblioteke. Ushqimin do ta kesh tre here ne dite me cilesor dhe nje here ne muaj do te gatuajne gjelle me mish. Gardianet do t’i plotesojne kerkesat e tua per lapsa, leter dhe makine shkrimi. Ke gje per te thene?” Ju pergjegja: “Po sikur te refuzoj qe te perkthej veprat e atij qe me masakroi familjen dhe grabiti pasurine dhe pronat qe na la babai?” Fecor Shehu pasi u mendua per pak kohe m’u pergjegj: “Atehere duhet te vrasesh veten me mire se te vdesesh me tortura sic perfundoi yt ate. Per kete q

  Reply to this comment
 17. M A R K O October 30, 16:00

  Supermbesa nje spermatozoid Serbie…

  Reply to this comment
 18. nasruddini October 30, 16:01

  “VRISNI VETEN!” I THONTE VETEM ENEVR HOXHA KUNDERSHTAREVE TE TIJ. NGA E KA MESUAR DASARA E SALIUT KETE LOJE KOMUNISTESH?

  Kur nastradini ishte ne burg erdhen Fecor Shehu me disa sigurimsa dhe me thane: “Te kemi gjetur nje pune me te mire se te germosh dheun me lopate ne galerite e minieres. Do te perkthesh dhe redaktosh veprat e shokut Enver dhe do te punosh ne biblioteke. Ushqimin do ta kesh tre here ne dite me cilesor dhe nje here ne muaj do te gatuajne gjelle me mish. Gardianet do t’i plotesojne kerkesat e tua per lapsa, leter dhe makine shkrimi. Ke gje per te thene?” Ju pergjegja: “Po sikur te refuzoj qe te perkthej veprat e atij qe me masakroi familjen dhe grabiti pasurine dhe pronat qe na la babai?” Fecor Shehu pasi u mendua per pak kohe m’u pergjegj: “Atehere duhet te vrasesh veten me mire se te vdesesh me tortura sic perfundoi yt ate. Per kete qellim pas refuzimit do te leme ne tavoline nje revole te karkuar me nje plumb qe te mos spekullohet me pas me hetime te kota.” Nga ajo dite deri me sot e kujtoj kete fraze makaber te Fecorit dhe hetuesit Barjaktari:

  “ATEHERE ME MIRE TE VRASESH VETEN!”

  qe perdor sot pa teklif per shqyptaret edhe mbesa e perkedhelur e Sali Berishes, e cila nuk e di mesiguri qe keto fraza i kane perdorur me pare xhelatet gjakatare te Enver Hoxhes per kundershtaret e tyre sa here qe Partia e Punes leshonte kushtrimin per te likuiduar ARMIKUN e Kllases. Prandaj edhe pyetja aktuale per kete mbese te perkedhelur te familjes Berisha eshte:

  “VRISNI VETEN!” I THONTE VETEM ENEVR HOXHA KUNDERSHTAREVE TE TIJ. NGA E KA MESUAR DASARA E SALIUT KETE LOJE KOMUNISTESH?

  sepse liria e fjales dhe diversiteti i mendimeve ne Demokracine Perendimore nuk ka asgje te perbashket me CINIZMIN enverist qe ka trasheguar familja vrastare dhe kusare Berisha nga familja sadiste Hoxha ne Kohen e Qepes te Shtetit Monist.

  Reply to this comment
 19. D O K L E A T I October 30, 16:38

  ENDE NUK KAM LEXUA QE IJE AQ E NJOHUR. E TA JAP BESEN E ZOTIT EDHE ME ME PYT SI E KE EMRIN NUK TA DIJE.

  HARXHOJI VETEM 10 MINUTA APO 10 DITE NU KE KURRFARE NEDESIJE

  Reply to this comment
 20. Sokol October 30, 16:51

  Moj dasara, po pse prap nga familja do udhehiqemi ne?? Mero nuk i ka kushtuar shqiperise, kurse berishajt po!
  Rri aty e meshoi vendit, si nuk te vjen turp e pergojon shqiptaret. Po nuk ke faj ti, faj kan ai qe ta ka zgjatur gjuhen! Te vij turp njeri qe nuk njihke respekt! Shko e behu mik me serbet dhe mohoje gjyshin tend super shqiptar! Mohoje berishen se ti nuk e meriton qe je mbesa e tij!

  Reply to this comment
 21. I.Troplini October 30, 17:16

  Ata qe thone se Tirana nuk paska “force magjike”, ne transformimin e njerezve, nuk kane njohur familjen e atij, qe zbriti nga Vucidoli me nje “valixhe” druri dhe qe kur ecte rrugeve te kryeqytetit, i dukej sikur ishte ne nje bote tjeter. Eshte historia e atij qe kaloi nga prapanica e Enverit, per tu bere “i pabesi dhe bukeshkali i tij”.
  Nga pjatalares ne milioner. Kete e patem degjuar nga ata qe tregonin per Ameriken e larget. Cuditeshim me te tilla histori pjatalaresish.
  Tirana, ka historite e veta “qe mrekullojne”. Nga shpellar, ne Kryeminister dhe President.Ne thelb,,,gjithcka mbeti tek origjina,,,,nje DESHTAK. Jane “mrekullira” te tilla, qe edhe hasmit nuk don t,ia urosh sepse te duket se po e denon se tepermi.
  Sot, na duhet te “mrekullohemi”, me “arritjet dhe ecjen perpara te kesaj familjeje”. Nje truthare e tyre, kerkon te tregoje historira me pinokun dhe babin e pinokut.
  Kesaj i thone “zhvillim”. Kesaj i thone “ecje perpara”.
  Shihni ketu o shqiptare. Ne nuk jemi me maloke,,,,jemi “pararoja” e ketij qyteti magjik,,,,qe per pak ia dolem, ta benim si vendlindja jone.
  Kjo familje, eshte nje “monument kulture” e falsitetit dhe shejtan budallallekut qe shkon deri ne krim. “Monumente” te tila, duhen ruajtur dhe konservuar.
  Tirana, ka pervoje te vyer ne kete drejtim. Shaban Qosja, eshte emri i atij qe u konservua, ne kujtesen e banoreve te ketij qyteti. Gjyshi i kesaj tarallakes me kapele republike, i ngjan shume atij te ndjerit. I vetmi ndryshim thelbesor, eshte tek fakti se Shabani nuk dinte te fliste pas kraheve dhe as te te vriste pas kraheve. Gjyshi i tarallakes,,,,ka vjedhur, vrare dhe shkaterruar kete vend.!!

  Reply to this comment
 22. Dhis iz e mirakell of fridoms October 30, 17:20

  Faleminderit, ky eshte superlajm…

  Reply to this comment
 23. tomsojeri October 30, 17:24

  44.Sali Berisha do roj e mbreteroj e do vazhdoj me klyshet e tij te familjes tju tall e tju perqesh sa koh qe shqiptaret e tredhur te nxjerin ndonje burr me koqe te pa tredhura e te lidh kte perbindesh qe te jap llogari per te 43 pikat qe thua ti or “imas” ! Del nje superpick e po meret me te gjith Shqiperia me letra e me shkrime e ajo ne gjurmet e gjyshit po provokon e po sfidon pa ju dridhur dora, pa ju skuqur faqja e duke injoruar ter shqiptaret qe e ben te ndjehet aq e “madhe ” ! Bravo super……… mir ju a ben se te gjith ata qe kan ne dor te tregojn brimen nga ke dal jan te dhier si gjyshi yt ! Ne kot ham mut e bejm gam gam ! Ne kot vrapojm e shpresojm tju hedhim ne plehra se te gjith ata qe vrapojm te zgjedhim plerhra jan e ti ke te drejt ! Vazhdo pra vazhdo qe te jesh ne qender te mediave se mbase mir do te dal me delet qe ke perpara ! Je “gatesa”e ktij kombi !!!!

  Reply to this comment
 24. studenti October 30, 17:27

  E ke shkruar mire moj Desara, ashtu sic te ka mesuar gjysh shpellari qe vjen nga pyjet me lajthi e me arra.Por do t’ishin krejt te verteta, jo perralla, pohimet e munguara ne cdo fjali,qe u duhen shtuar cdo pjese perpara.Do te shohesh sa e bukur dhe bindese do te dilte fraza
  “Komandohesh nga xhepoto kryeminister”sic komandoheshe nga gjysh-presidenti im i ndritur.”Beson genjeshtrat qe shet”me te cilat gjyshi im sundoi si kryeminister e president.”Ti nuk di se c’eshte familja,yt bir,placke kumari”,m’i thote gjyshi qe merret me gjithecfare thuhet nga pazari.Djali yt “nga felliqesia drogohet” me thote gjyshi qe vetefantazohet sepse per shpifje,fyrje e genjeshtra pergjerohet.,”Je limon i shtrydhur ne oborrin kryeministror” ashtu sic shtrydheshe nga gjyshi im kur mbreteronte ne kupole..Njerezit si ti nuk me bejne per shtypje”sepse jam rritur me peshperitje dhe bertitje e derdellitje te gjyshit tim sa here qe fliste.”Na ishte njehere nje Mero supermeni”qe merrte krahe e fluturonte kur perkedhelej nga gjyshi im presidenti.Perfundimi.Keshtu me kane mesuar mua te flas qe gjyshit tim t’i vete pas,sepse ai eshte duke u tretur pasi ia moren pushtetin dhe qane sa here duket buzegas, Sundimi e pasuria jane lavdia jone e kotesise qe na mbushin me maraz.

  Reply to this comment
 25. treporti October 30, 17:37

  Kjo me te shkruarin e saj sakat,e kishte botuar nje pergjigje per Canen tek Tema,.Kete duket sikur e ka hartuar zyra e shtypit e PD.

  Reply to this comment
 26. lili October 30, 18:38

  Cdo here nje shkalle ma shume ne poshtersite,supermbesa!
  Nuk te Kane mesuar as librat as austriaket qe nuk permenet jeta e te tjereve,kur ato nuk pretendojne nje jeté publique si ti,
  Turpi i kombit jeni ju si familje ,me nje néné qe shkerdh.. .et neper kosove-e jo me baben tend moj bije-me nje daje qe la gruan-kusherinen e tij,me d’y femije rrugeve,e ti na flet per femijet e métros!
  Mendohu d’y minuta,para se te shruajsh gje edhe Sillé 7 here gjuhen’kete sigurisht e ke mesuar n’evrope se cdo femije jo i lasdruar e méson kete,

  Reply to this comment
 27. Gjergj October 30, 18:43

  Kjo kurvicka as per ne hale nuk bon me ik.

  Reply to this comment
 28. doni October 30, 18:49

  si gatafi do pervundoni duroni dhe pak

  Reply to this comment
 29. bato October 30, 19:08

  Aq e zgjuar eshte kjo cupeline, sa nuk arrin te dalloje nje fejton nga Tema me nje te vertete. Pika supermbeses dhe gjyshit te saj maskara.

  Reply to this comment
 30. Mark uk October 30, 20:26

  sali trapi: E meritoni plotsisht me cfar jeni

  prezantuar flas per mbiemriin.Une e kam then per cfar ka shkruar se per ato qe thuani nuk kam te drejt te themi te tilla gjera.Nese ju ka ndodhur ju ne shtepin tende nuk mund te thuash per te tjert.Ju vetem tregoni nivelin zero te edukates qe keni.

  Reply to this comment
 31. e verteta October 30, 20:40

  Injoranca s’ka brire ..

  Injoranti me i rrezikshem eshte ai qe shkruan libra.

  Injorace ne literature .

  Injorance e nivelit te larte..

  Reply to this comment
 32. enea October 30, 21:04

  Shqypi shqiptar fatkeqesisht eshte pjese e injorances se tejskashme qe ka kapur shoqerine shqiptare ne keto vitet e fundit.
  Shqypi ka arritur ne nivele te tilla te ulta sa merret me nje adoleshente dhe komentet ne distance. Jeni bere si kalamajte e lagjes qe zihen me njeri-tjetrin.

  Keshtu ju nuk i sherbeni shoqerise, keshtu ju thelloni me shume injorancen.

  Reply to this comment
 33. aa October 30, 21:45

  Lum si gjyshi per (me nder jush) super-buçen serbe!

  Reply to this comment
 34. . October 31, 00:04

  Qenka bo gati per Halloween e shkreta, merre ne gjyshin se ai ska nevoje per kostum, i tremb njerezit ashtu sic eshte.

  Reply to this comment
 35. orienti October 31, 09:20

  ….megjithate do te thoja se Rexhep Rama per mua do te ngelet nje emer i perveçem,qe nuk mund ta zbehe askush ne imazhin tim .Per ate qe e kam njohur si edukues i brezit te ri ,Ai ka marre piket maksimale nga une si njeri iperkushtuar dhe i sakrifices.Nuk mund ta perpunoj mendimin tim mbi kete njeri te madh as per hir te bindjeve te mia te majta.Me ç’po degjojme, te gjith shqiptaret me emer ,kane dale agjente te dikujt..

  Reply to this comment
 36. rame ne hall October 31, 11:02

  o orient me thuaj njerin qe po punon per popullin per shtetin per interesat e atdheut !vetem njerin me thuaj dhe une jap jeten ne tv. per ate person dhe kauzen e tij kombetare !!!!!!!!!!!!!vetem nje hiq menjane edhe me thuaj ,per ato ckane bere sali pashe kryelopa dhe soji e sorollopi i tij ne kurrizin e popullit dhe te Shqiperise dhe ne kurriz te interesave mbare shqiptare ,ka prova te gjalla ,nese i ke syte pa syzet e pseudotromokratise se palles athere i sheh me lehtesi gjithe veprat e kesaj klike kriminele.vetem hidh nje sy edhe shiko !dhe pastaj dil edhe na fol .nuk jam ne krah te Rames kurrsesi ,atij do ti heq kapelen vetem kur te filloje te vendose drejtesine ne vend ,dhe kjo fillon nga izolimi i palles me gjithe sorollopin e tij ,dhe do shohesh pastaj krimbat e vegjel si kjo mbesa e tij nuk do munden te dalin nga vrima se do i djege drita e diellit !

  Reply to this comment
 37. u/ soldier October 31, 16:35

  Kaluam 40 vjet me diktatorin e dashur dhe ta paharruar dhe personalisht nuk njoh asnje nga djemte e udheheqjes se atehereshme as dje dhe as sot.Kam pare nga larg deri dhe femijet e Enverit ne zbore apo aksione te asaj kohe.

  Kemi pare dhe nipat e mbretereshes anglise qe shkojne dhe luftoje deri ne afganistan dhe hane me ushatret e thjeshte

  kemi pare dhe vazhdimin e dinastise se Kim-eve ne korene e Veriut,Edhe ketu na mbyten shkelzenet,argitat,dasarat e deri te disidenti djathit jamgjarper malltezi

  puna e mbeses ka histori tjeter:

  eshte ajo qe po e krruan me ne popullin..mos harroje se gjyshi i saj ka lene qindra jetime dhe nuk duhet ta nxjerre kete shurre te poshtroje viktimat e tij.

  nuk duhet harruar qe qeni dasares reksi kushton dhe shpenzon sa dhjete jetime te Haklajve ne dite.

  por berisha vjen nga nje zone qe cikat dhe motrat e tyre kur i vine miq te shtepia ja fusin ne krevat (kam qene vete ushtar ne tropoje ne 1973-74..prandaj e ka nxjerre ne pazar mbesen ne ujqerit e mediave qe shijojne virgjerine e saj..pra eshte gjyshi qe ka shitur ciken.

  me fenomenin ‘DASARA” dhe me idete e saj serbofile dinastia e berishajve e ka mbushur kupen.

  Nqs do ti thoja Enverit dhe Saliut kriminele,do te vecoja ate te parin..sepse Enveri ishte kriminel qe ndertoi ishte serioz dhe i qiu nonen grekut dhe serbit..

  kurse berisha eshte kriminel qe shkaterroi,qe hapi bythen para grekut dhe serbit,dhe tani perdor ne vend te shurresh dasaren per te pshurruar ate popull pasi e vrau dhe e tradhetoi.

  por dhe ju te mediave po beni biznes me Dasaren dhe kjo eshte nje teme tjeter.

  pak kush e di qe dasara ne 1997 kur gjyshi i saj dogji shqiperine i paisi me pashaporta diplloamtike gjithe fisin per te shpetuar koken.

  Pra dasara eshte specia njezore qe ka marre pashaporte diplloamtike qe kur ishte disa muajshe..pra ka te drejte kjo qe u be dipplomate sa njemace te hedhi shurren perpjete ne emer te gjyshit gjakatar….Ne fix diten qe “dipllomatja disa muajshe” kalonte adriatikun me avjon bashmoshataret e saj i hengren peshkaqenet ne adriatik..

  Në 28 mars të vitit 1997, kKUR DASARA ME SHTRIGAT E SALEMIT kalonte adriatikun me avjon …anija “Kateri i Radës”me 115 persona në bord, në përpjekje për të udhëtuar drejt brigjeve të Italisë, u përplas me anijen ushtarake italiane “Sibilla”. Për pasojë humbën jetën 81 persona mes të cilëve mjaft gra dhe fëmijë, ndërkohë që mbijetuan 34 të tjerë. Prej tyre, 57 trupa u gjetën, ndërkohë që 24 të tjerë rezultojnë të zhdukur.

  Në tragjedinë e Otrantos, humbën jetën,
  Zeqine Fejzaj, 61 vjeçe,
  Blerina Fejzaj, 8 vjeçe,
  Zonja Fjezaj, 36 vjeçe,
  Mihal Fejzaj, 60 vjeç,
  Fatos Fejzaj, 39 vjeç,
  Roland Fezaj, 14 vjeç,
  Oltion Fejzaj 13 vjeç,
  Mimoza Xhavara, 32 vjeçe,
  Kamela Xhavara, 9 vjeçe,
  Majlinda Xhavara, 4 vjeçe,
  Desantila Xhavara, 24 vjeçe,
  Firdesa Xhavara 1 vjeçe,
  Gerard Xhavara, 4 vjeç,
  Majlinda Roshi, 38 vjeçe,
  Qemal Roshi, 38 vjeç,
  Roland Roshi, 2 vjeç,
  Pushime Meminaj, 60 vjeçe,
  Donika Idrizi, 40 vjeçe,
  Elona Idrizi, 14 vjeçe,
  Semiranda Idrizi, 11 vjeçe,
  Romeo Andrea, 28 vjeç,
  Silvana Andrea, 18 vjeçe,
  Kristina Andrea, 2 vjeçe,
  Bardhyl Lame, 37 vjeç,
  Tushe Lame 38 vjeçe,
  Artuela Lame, 35 vjeçe,
  Kasiani Bestrova, 6 vjeçe,
  Viktore Bestrova, 9 vjeçe,
  Konstandin Bestrova, 2 vjeç,
  Anife Begotare, 41 vjeçe,
  Rezart Begotare, 12 vjeç,
  Erald Begotare, 13 vjeç,
  Zeman Avdia, 37 vjeç,
  Nertila Avdia, 11 vjeçe,
  Olsi Avdia, 6 vjeç,
  Irma Greko, 21 vjeçe,
  Kristi Greko, 3 muajsh,
  Bardhosh Deliaj, 46 vjeç,
  Burbuqe Deliaj, 45 vjeçe,
  Melpo Sejdiaj, 46 vjeçe,
  Hanëme Birçe, 41 vjeçe,
  Besmir Birçe, 9 vjeç,
  Lavdosh Kaja, 22 vjeç,
  Robert Bajrami, 19 vjeç,
  Miklovan Troqe, 17 vjeç,
  Anastas Mërkuri, 30 vjeç,
  Lindita Demiri, 12 vjeçe,
  Lindita Demiri 12 vjece,
  Bektash Tahiri, 47 vjec,
  Andi Aliaj 17 vjec,
  Teferi Saliu 48 vjec,
  Lirim Bulla 17 vjec,
  Zini Muça 27 vjec,
  Ermal Xxhaka18 vjec,
  Fatmir Geraj 28 vjec,
  Kastriot Sharraj, 36 vjec,
  përparim Mamanaj, 13 vjec,
  Zylyma Sulejmani 22 vjece,
  Krenar Sulejmani 27 vjec,
  Alban Sulejmani 4 vjec,
  Mirand Kaçuku, 28 vjec,
  Kizeta Sulo 21 vjece,
  Klodian Sulo 2 vjec,
  Fiqiei Sulaj 30 vjec,
  Ervin Sula 15 vjec,
  Latif Berberi 53 vjec,
  Maze Seferaj 31 vjec,
  Brunilda Seferaj 25 vjece,
  David Seferaj një muajsh,
  Vjollca Kaçupi 22 vjece,
  Albana Botrova 22 vjeçe,
  Merita Ferko 32 vjece,
  Bledar Ferko 10 vjec,
  Fredi Ferko 8 vjec,
  Viktori Kaçupaj 25 vjece,
  Robert Llanaj 30 vjeç,
  Kastriot Hasanbashaj 27 vjec
  , Klorida Hasanbashaj 24 vjeçe,
  Xhuljana Hasanbashaj 3 vjeçe,
  Ilir Kicja 34 vjec,
  Maringlen Bardha 16 vjec,
  Fatbardha Sejdia 21 vjeçe.
  Kristi Greko, 3 muajsh,
  David Seferaj një muajsh, (Moshatearet e dasares vromes..)

  Ishte koha qe gjushi dakares ,perbindeshi Berishe urdheronte avjonet te bombardonin Jugun,te sulmonin Jugun me mercenaret e Veriut.dhe te hidhej lende kimike kunder popullates civile.

  pershendetje pellumb zaimi per vemendjen tuaj dikur..kalofsh nje fundjave te kendeshme

  ny 11;15 am

  Reply to this comment
 38. arditi October 31, 18:32

  hahhahahhahahaah buca
  kerjt saliht i ka ngja

  Reply to this comment
 39. M A R K O October 31, 23:18

  Kjo superkurve ka nxjerre llapen dhe i ben ftese Ver Llapes se 21 Dhjetorit.

  Reply to this comment
 40. DRENICA E KUQE November 1, 00:39

  DITA, mos eshte me mire te themi “siklet shkinash” qe flasin shqip!

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 41. don mitchel November 8, 19:11

  A e dini cfare ka thene Saliu te gjithe atyre qe kane shkruar per mbesen e tij?
  Pastrojeni gojen njehere dhe flisni per te, ja rrufshi e lepifshi … e dine vete cfere permbajne “pikat”.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim