“Survejimi” i Bashës, ironizon Rama: Le të qeshim me babalekryetarin

June 1, 2018 15:10

“Survejimi” i Bashës, ironizon Rama: Le të qeshim me babalekryetarin

 

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas pretendimit të Partisë Demokratike se Lulzim Basha mbahet në survejim nga policia.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama thotë se e vërteta e këtij pretendimi do të dalë së shpejti.

Babalepartitë e babaleopozitës kanë shpikur sot një përgjim të Policisë së Shtetit për babalekryetarin e Partisë Babalokratike. Shpejt do të dalë e vërteta e babalepërgjimit të shpikur dje për ministrin e ndërkohë le të qeshim me babalepërgjimin e shpikur sot për Lulëzimin”, thotë Rama.

l.h/ dita

June 1, 2018 15:10
Komento

13 Komente

 1. XXXL June 1, 15:31

  Z. Kryeminister Babalja ka shkuar tek Bujar Bukoshi qe dergoj falangat e krimit ne ndihme te Sali Serbit ne 1998 per te marre shtetsi koqevare, ndersa ky i Shqypit quhet Ba-bolja Lulushi i Ba-boles Sali Kar-axhic, nsersa Shqu-pisat kane nderruar idenditet dhe quhen te gjithe Ba-bole.
  Z. Edi mos e caj trapin edhe per Ba-bolet e Parlamentit do te plasin te gjithe nje e nga nje si shashka, bejne zhurme dhe ndosin ambjentin, kaq dine te bejne.

  Reply to this comment
 2. Fat man June 1, 15:35

  Oh sa kom qesh, nuk te lene nje dite “rehat” SHQUP-i me lajmet “Fake news”.
  Pas Babales do te shkoj Luli ne Kosove per te kerkuar strehim politik, por ne pjesen serbe te Mitrovices.

  Reply to this comment
 3. Gardisti i 1998 June 1, 15:38

  Eshte e vertete qe “Shtabi Babale” i Babalepartise eshte ne kerkim te ndonje sebepi per te dale nga kriza ku kane rene, por ti Zoti Kryeminister, mos e merr me sportivitet kete ceshtje. Kuptohet qe nuk i perket rraces se babalokrateve, pra nuk te shkon mendja se cfar mund te prodhojne “babalet” e PD-se, jane vec ata qe nuk e kan problem t ja heqin koken ndokujt per t ia lene dopio-gjashten ne dore Qeverise.
  Ne jemi te bindur se ti nuk merresh me keto lloj pergjimesh.
  Por Zoti Kryeminister, eshte detyre e Juaja te vleresoni te gjitha situatat. Merreni ne mbrojtje Babale Bashen sipas te gjitha rregullave qe percaktohen per sigurimin e personaliteteve. Caktoni njerez serioz dhe te ndershem per sigurimin fizik te tij apo edhe te familjes dhe te mos lihet asnje shteg “dikujt” qe do te tentonte qe ti cenonte nje fije floku, per ti hequr “kujtdo” mundesine qe duke hequr qafe Bashen te mund te krijonin rremuja ne Shqiperi.
  Nje prove eshte bere me vrasjen e Hajdarit.
  Jane grahmat e fundit te organizatave kriminale e sidomos te jakave te bardha prandaj kujdes maksimal dhe asnje shkujdesje.
  Ruset dhe UDBasheti ke rrotull.

  Reply to this comment
 4. skrapari June 1, 15:39

  Une nuk e kuptoj se ç’pergjim do ti behet Lulzim Bashes ? C’fare do ti pergjosh atij,pervecse gerrhimave te gjumit ,apo te perseritjes permendesh ato porosi qe i jep Berisha. Te thuhej se policia po pergjon Babale Saliun,edhe ka te ngjare,por te thuash per Babole Lulin ,sikur nuk shkon e eshte tallje me te.

  Reply to this comment
 5. intelektuali June 1, 16:00

  Shko dhe pergjo o karagjozi Edi Rama vella “MAMALEN” e kokaines se Xibrakes qe ta nxorri bojen si kapobande droge ne Bote, megjithe Hetuesin e Enverit, Fatmir Xhafajn

  sepse:

  nga Parashytisti i Saliut ne PD, Lul Bashe Debili nuk te gjen gje.

  Reply to this comment
 6. Arben June 1, 17:06

  Uaaaaa ironizoi eeeee??!!

  Vertete stature prej lidri botror.

  Lum si ky vend qe te ka.

  Reply to this comment
 7. viktima June 1, 20:52

  Nuk kuptoj nje gje , per c’fare mund te pergjohet Luli , c’bejne nen udhe dhe mbi udhe e nxjerin vete .Mesazhet erotike , sali hajni gd s’e nxori policia ,babale 1 , vete babalja e nxori si te sajuar bashke me gazetar Olldashin .Dhe Babale 2, pergjimi i Lulit, ja sikur i ka dale TYMI , po qe se vertet eshte pergjuar, pergjusi eshte atje ne SH Q U P .Ju babalekopetente shikoni atje rreth e rotull nje here , pastaj akuzoni policine .
  Vrisni mendjen per Babale 3, se dhe kjo fiasko do dale!
  Mos viktimizoni vehten , se po kaloni kufijte e te berit qesharake !

  Reply to this comment
 8. Jimi June 1, 20:56

  Po cfare ke per te pergjuar ti more ditezi!? Hpe syte nga qoftlargu, se ata qe ty te duken si te policise jane jeniceret e qoftlargut ! Ai e ka ilet dhe nuk rri dote pa vene syrin tek vrima e celsit. Kur te tjeret i kane dyert pa celes, atehere veshtron nga vrima e celsit tek shtepia e vete, veshtron robte e vete!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*