Tabaku: Qeveria e kriminalizuar po na shkatërron ëndrrën europiane

May 14, 2018 18:36

Tabaku: Qeveria e kriminalizuar po na shkatërron ëndrrën europiane

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, thotë se audio-regjistrimi i publikuar nga opozita këtë të hënë demonstron se qeveria “Rama” nuk përfaqëson popullin shqiptar, por krimin.

“Kjo audio është ajo çfarë qeveria Rama ka përfaqësuar që në shtatorin 2013. Një grup të organizuar me pushtet që kanë menduar vetëm për të mbrojtur grupet kriminale, të cilët më pas ndihmonin mazhorancën të fitonte pushtet dhe zgjedhje”, deklaron ajo.

Deputetja e PD-së e cilëson audio-regjistrimin si provë faktuese e financimit të qeverisë nga grupet kriminale dhe droga.

“Asnjë vend i BE-së nuk mund të ketë besim tek një qeveri e inkriminuar deri në këtë pikë, asnjë polic nuk mund të kryejë detyrën e tij kur ministri mbron vëllain e tij nga ligji. Mes ëndrrës së shqiptarëve për integrimin në BE dhe mundësive ndodhet muri i drogës së ngritur nga një kryeministër, që jo rastësisht të dy ministrat e rendit i dalin të përfshirë kokë e këmbë në rrjete kriminale mafioze”, shton deputetja demokrate.

Në përfundim të fjalës së saj, Tabaku bën thirrje që shqiptarët të çlirohen nga kjo qeveri.

s.a/dita

May 14, 2018 18:36
Komento

11 Komente

 1. Bajga taerroriste shef endra Europiane loooool !!!! May 14, 18:43

  do me hudh ne er euroen kjo talibane .

  endra e terroristeve islamisteve eshe Isis

  endra me ju bashku arabise por kurr Europes .

  Islamutet si lidh asgje me europen .

  Europa te dallon 100 km large gjakun Islam te ksaj

  qelbse dhe sdo ti shohi surratin e qelbur terroristesh

  Reply to this comment
 2. Aliu nga Selenic May 14, 18:53

  A ka deputete me budallace se kjo.? Si qenka ta shkatrruar endrren Evropiane Edi Rama ne nje kohe qe Edi Rama eshte nje nder protogonistet kryesore qe beri reforma ne mbeshtetje te kerkese per t`ju bashkuar Evropes.!
  Kjo flet kuturru., Po kush e futi shqiperin ne organizaten Islamike. Rama apo Berisha dhe Partia jote Demo fashiste.?
  Ju deputet e Partise Demokratike do te mbani pergjegjesi per te gjith te keqijat qe ja bet shqiperise ne keto 27-vjet.
  Berisha do te jet Kapoja i karpo bades se Krimit pore edhe ju deputet e Partise fashioset demokratike do te pergjigjeni pas asnjeri deri me sote nuk jan distancuar nga veprat kriminale te Berishes.!
  Prandej shifni surratin tuaj e pastaj fol e shkruaj per Edi Ramen dhe qeverin e tije.!
  Kjo qeveri beri te pa munduren per ta nxjerre shqiperin nga ferri ku e futet juve.!

  Reply to this comment
 3. Amerikani May 14, 19:18

  Per cilem enderr flisni ju? Po ku keni te drejte ju te flisni per endrra? Ju e vrate endrren qe ne vitet 90. Ju e qeveriset per 12 vjet kete vend. Ju jo vetem hashashin e kishit politike shterore te deklaruar nga vete prijesi i fisit tuaj por ju keni qene dhe kriminale. Keni vrare njerez. Ju jeni qe te gjithe te implikuar ne afera korruptive nga te dy krahet. Edhe te rinjte ne politike jane per tu misheruar. Pa personalitet. Ne kete vend duhet nje parti e re me njerez te rinj me personalitet dhe demokraci te brendeshme. Fytyrat tuaja te bukura dhe pa permbajtje nuk mund ta ringjallin endrren e vrare. Dikush tjeter duhet ta beje.

  Reply to this comment
  • YES May 14, 20:14

   Bravo amerikono! Endrra e vrare ne ’90 duhet patjeter te ringjallet. Te pakenaqurit me menyren e qeverisjes se ketyre 27 viteve dhjerokraci, (llogarit 56% bojkotuesit e zgjedhjeve te fundit plus qindra-mijera shqiptare me banim jashte vendit) duhet t’i bashkohen masivisht nje partie te moderuar, ku qe ne fillim te sanksionohet ne status, perjashtimi kategorik i qelbesirave te kombit nga e drejta e anetaresimit.

   Reply to this comment
 4. K. Oteci May 14, 19:40

  Filluan prap pedeistet te kakarisin? Vrap ne kotec qe ta shijoni si duhet endrren sllavopjane!

  Reply to this comment
 5. PO KUR I DUKET VETJA "E BUKUR" KSAJ SURRAT BYTHES ! May 14, 19:47

  HIK MEJ SHARABAJGE E FUTU NE NOJ XHAMI ARABI
  E NGRIE SUMEN PERPJET ME QIT NOJ TERRORIST ARAB PER BANDAN E PEDRAVE

  NE EUROPE S’KA VEND PER RROSPIT E KRYETERRORISTIT SALIH RRAHMAN MAHMUT BRRISHA

  Reply to this comment
 6. MH May 14, 20:20

  Kuir ishit ne pushtet ishit zgjander dhe nuk bate asgja per Shqiperine.Tashti ne opozite vashdoni te jeni me anderrime drejte Europes.

  Reply to this comment
 7. Alban Dega May 14, 21:26

  From: Alban Dega
  Date: May 11, 2018 at 12:36:48 PM EDT

  PERENDI E SHTETIT …
  SHEN DREJTESIA !

  -Nga Alban Dega, Nju Jork

  BANDA E GANGOVE
  KA SHKALLUAR
  SE I PLASI KOKA(INA)
  NE DUAR !
  JO ATIJ POR
  DOLIVICIT
  TE DY JANE
  VEC ZOGJ KERRIQIT !
  E HENGRI
  DHE HOR BESIMI
  LAKU SHKON
  TEK SALADINI !
  FLAKA DEL
  FILL PAS TYMI
  TYM I ZI
  MAFIAS NE
  SHQIPERI
  NE KRYE TE SAJ
  SHOKU SALI
  KRYEPESHKU
  NE TEPSI
  PESHQ TE MEDHENJ
  NE RADHE PAS TIJ
  NE DAC NE PARTI
  E NE DAC NE SHPI!
  RROFSH E QOFSH
  O ZOT DREJTESI!
  EDHE VONON
  POR KURRE
  S’ VDES TI !
  PO I VJEN FUNDI
  SALIQIT
  ZEMRA E SHTETIT
  ESHTE VECSE
  PREJ LIGJIT!
  NE GRAHMA
  TE FUNDIT
  SALIKRACIA
  SHPIRTI I SHTETIT
  ESHTE DREJTESIA
  DRIDHET MULI
  E LUL HAJNIA
  KAPLON SALEN
  DREQ… CMENDURIA
  MONA CIZMEN TRONDIT HISTERIA! YLL MAVRINE. KAP LEMERIA !
  ALIBE GEBELSIN
  TRONDIT CMENDURIA
  CMENDURIA E TERBIMI NGA DREJTESIA E ZOTERI VETINGI
  NE DOSJE TE TYRE
  KEMBEKRYQ ULUR
  KUSARIA- KRIMI.
  NE KLD TEK MINISTRIA
  KAMIKAZE I PAT SALÍA
  NUK I SHPETON
  AS GJURULLDIA
  NE HORIZONT
  U FEKET QELIA !
  NE GRAHMA TE FUNDIT. SOT ESHTE MAFIA !
  VRANE ME PLUMBA
  VRASIN ME FJALE
  SHPATE INTRIGAT
  JATAGAN SINGINE
  VICIDOL SHTRIGAT
  NASTRADIN SALINE
  UA LEVIZE FIJET
  SIC DO NEN SURDINE
  VEC KAMIKAZIN
  TA BEJNE ATA DINE
  GJITHNJE ZGJEDHIN
  ME TE MIRIN
  KRYQEZUAN ARTEN
  TANI FATMIRIN !
  ME TYMUESE
  E MIELL TE BARDHE
  SHOHIN FUNDIN
  CUNAM DUKE ARDHE
  SE KRIMI PAANE
  PO U DEL DARDHE
  PANIKU TMERRI
  TERBIM LEMERIA
  BUZEQESHKRYEPESHKU
  VETE MARESHALL SALIA KEMBET NE TURANE
  KOKEN TEK SERBIS. KERCEN LUKUNIA
  SE KANE PREJ QEFIT
  SE KANE PREJ GEZIMIT
  E KANE PREJ HALLIT
  E KANE PREJ TERBIMIT !
  HIDHET KRYEPESHKU
  E KA PREJ ZAVALIT
  BANDA E GANGSTERVE
  ESHTE NE PIKE TE HALLIT
  I PARI NE VALLE
  GJITHNJE BUZAGAZ
  PARA E MBRAPA
  NJEMIJE KAMIKAZ!
  TRONDIT PANIKU
  TE PARIN E TE FUNDIT
  TOKA NEN KEMBE
  I RRESHQET MAFI
  KATUNDIT
  SE BUZEQESH MIRE
  KUSH QESH I FUNDIT TERBIM LEMERIA
  NE AGONI MAFIA
  PO RILIND SHQIPERIA
  OKSIGJEN LIGJI
  SHPETIM DREJTESIA!
  FESTE E MADHE
  PO VJEN TEK
  SHQIPERIA
  NE FRON PO VIHET
  VETE PERENDIA
  EMRI I SAJ ESHTE
  SHEN DREJTESIA!

  Reply to this comment
 8. FORSTER May 14, 22:23

  Sa mire eshte tani qe PD eshte ne opozite ,kritikon ,shan,blokon foltoren ne parlament ,akuzon ministrat e brendshem ,per trafik droge ,u ngrit kunder kendit te lojrave per femijet tek liqeni artificial ku e shkaterroi disa here ,po ben ceshte e mundur qe te mos behet reforma ne drejtesi,shkaterroi ndertesen te rruga e kombit ne Kukes,vetem e vetem ,per tu dukur si “uligane”paguajne deputeta te Europes,GJermane dhe hollandeze qe SHqiperia te mos pranohet ne Europe ,por nuk flasin per shkelzenat apo kulicat te cilet po kapen me tonelata “heroine ne Gjermani dhe ne Spanje,ne menjgjes gedhihen te “VIRGJER”eh sa mire me qene PD ne opzite.

  Reply to this comment
 9. Eno May 15, 07:53

  Mund te keni te drejte znj. Tabaku, por nuk na thate nje here te vetme se si ishte qeveria juaj, sepse shtepine e vet çdo njeri e njeh me mire!! Mos keni urdher ti shmangeni kategorikisht te kaluares, sikur ska ekzistuar!!??

  Reply to this comment
 10. klemi May 15, 09:11

  Jane hedhur ne sulm qelbesirat kunder vendit te tyre. Keto politikane te kriminalizuar ne cdo qelize vetem shqiperine se duan, keto duan nje shqiperi qe te punoje per to, ta vjedhin, ta rjepin e ta vrasin sa here duan, sic kane bere deri tani. Mendoj se kjo kohe tashme ka kaluar dhe e dine se cfare e pret tabakun e udheheqesit e saj, prandaj hidhen si zorra ne prush.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim