Tabaku: Rama plan për të grabitur pasuritë e vendit

August 27, 2013 13:16

Tabaku: Rama plan për të grabitur pasuritë e vendit

Jorida Tabaku nëpërmjet një deklarate për shtyp nga selia e PD-së, komentoi sërish konferencën e PS ‘Shqipëria e gjeneratës tjetër’, dita e dytë e së cilës po mbahet sot.

Duke u ndalur tek territori dhe projektet e reja të qeverisë së re, Tabaku u shpreh se shembullin më të mirë për territorin Rama e shpalosi në Tiranë.

“Vizionin e vërtetë për territorin Rama e shpalosi në Tiranë, të cilën e la 11 vjet pa plan dhe e betonizoi atë”, u shpreh Tabaku.

Sipas saj, Rama po synon të vendosë pronat e vendit në kontrollin e miqve të tij.

“Deputetja e PD-së, u shpreh se, “Për të mbrojtur standardet PD do qëndrojë në krah të gjithsecilit, përballë arbitraritetit që grabit pasuritë e vendit”.

Ajo i kujtoi më tej kryesocialistit të mbajë premtimet elektorale. “Qytetarët presin shëndetësi falas, ulej taksash 95%, heqjen e taskës së sheshtë etj”, tha Tabaku.

August 27, 2013 13:16
Komento

11 Komente

 1. kokpalari i 21 janarit August 27, 13:30

  Nje mantenute politike dhe nje pikopat. Kaq pak mund te marrim nga ky vend i mrekullushem?

  Reply to this comment
 2. altin August 27, 14:04

  jori ,besoj se je me origjine nga tabakhanja?

  Reply to this comment
 3. Emigrant SHBA August 27, 16:30

  He moj tabak pse nuk thua qe te shikojme se cfar do te beje qeveria pastaj te flasim Te jesh shume e bindur se nuk do beje gabimet tuaja Ai beri Tiranen e kthyer ne nje vend kioskash dhe halesh te bere nga Sala Berisha ,Kelmendi dhe Brojka Shpresoj qe cdo gje do te jete me e mire se sa ka qene Edhe ju qe fituat ne ate bashki me gjyqet e Sashenkave nuk mund ta kuptoni sepse nuk dini se ka mundesi per gjera shume me te mira se te besh ndertime pa leje dhe te besh kioska E kthyet vendin ne kohen e 92 ku ndeton ai qe eshte me afer pushtetit. Duhet te mare fund kjo gje Nuk mund te beje strategjine dikush qe eshte dhender i Berishes apo ai qe drejton nje bashki se eshte emruar nga ai Ka njererez me te ditur ne ate vend .

  Reply to this comment
 4. Emigranti August 27, 17:12

  Tabaku shpresoj mos jesh tabak letre

  Reply to this comment
 5. Naftetari August 27, 18:44

  Ua jori ca goce e mencur me gojen e doktorit brava ahtu qendro stoike pas doktorrit hahahahahahh

  Reply to this comment
 6. shqipfolësi August 27, 19:54

  …më thuaj me kë rri, të them se cila je..

  Reply to this comment
 7. rb August 27, 21:03

  Ti je per gjynah. Gjynah qe per moshen qe ke te flasesh me gjuhen e nje tribuje. shkaterruat çdo gje. Po nje vleresim pse ndodhi ai plebishit me 23 qershor, nuk e ke? Te te rrojne floket se sa per mend, ke ato te sales.

  Reply to this comment
 8. tori August 27, 22:04

  Nuk iu del Vorpsi e Bogdani, e .. ketyre, te gjithe moot do hane?

  Reply to this comment
 9. Gramoz August 27, 23:38

  u shofshi fare e keqe ju i moret dhe lekuren shqiptareve ,e tani flisni per ta qe skane filluar ende ju duheni ndershkuar rende hajdute kusare tradhetare anti shqiptare mos u degjofte emri juaj drejtesija do vije

  Reply to this comment
 10. Gramoz August 27, 23:38

  u shofshi fare e keqe ju i moret dhe lekuren shqiptareve ,e tani flisni per ta qe skane filluar ende ju duheni ndershkuar rende hajdute kusare tradhetare anti shqiptare

  Reply to this comment
 11. mere, lere. August 28, 08:20

  -Pse la gje pa prekur ai shefi juaj?-Edhe 10-dite ngelen o burra mos lini gje,se do pendoheni me vone,kur s’do kete Maliq por vetem ligj..o “fiq-e”.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*