Tabelat/ Sa rriten pagat! Shtesat për secilën kategori

April 15, 2019 19:33

Tabelat/ Sa rriten pagat! Shtesat për secilën kategori

Vendimi i Këshillit të Ministrave për pagat dhe shtesat mbi pagë për diplomatët dhe punonjësit e shërbimit diplomatik është publikuar në Fletoren Zyrtare së bashku me tabelat përkatëse për secilën kategori. Referuar vendimit, shtesa mbi pagë varion nga 40% deri në 75 %.

Gjithashtu është publikuar vendimi që përcakton se sa do të jetë niveli i rritjes së pagave për drejtorët e shkollave dhe mësuesit. Referuar tabelave të detajuara, rritja për secilën kategori varion nga 5-20%.

Në Fletoren Zyrtare është i publikuar vendimi për rritjen e pagave të ushtarakëve. Së bashku me vendimin janë publikuar edhe tabelat me shtesat përkatëse.

Sakaq në Fletoren Zyrtare është i publikuar edhe vendimi i qeverisë për rritjen e pagave për punonjësit e Policisë së Burgjeve. Vendimi detajon rritjen për secilën kategori

b.b/dita

April 15, 2019 19:33
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin