Tafaj merr hakun e gruas, pezullon nga puna një mësuese

Redaksia Online June 20, 2013 09:18

Tafaj merr hakun e gruas, pezullon nga puna një mësuese

Denoncoi dhunën që edukatorja ushtroi ndaj fëmijës së saj, e heqin edhe nga puna. Mësuesja e një gjimnazi në kryeqytet është pezulluar nga puna me urdhër të ministrit të Arsimit, Myqerem Tafaj. Vendimi ka ardhur pas denoncimit që mësuesja V.L. bëri në adresë të edukatores së fëmijës së saj për dhunë. Kopshti ku ndodhi incidenti drejtohet nga bashkëshortja e ministrit Tafaj.

“Vetë ministri është kujdesur për këtë hakmarrje dhe ka firmosur urdhrin e pezullimit. Shtetasja V.L. (për arsye etike që lidhen me të miturin, japim vetëm inicialet) mban në duar një shkresë pezullimi nga puna, lëshuar nga Myqerem Tafaj. Ajo shprehet për “Shekullin” se ministri i Arsimit, Tafaj, nuk kishte asnjë shkak për ta lëshuar urdhrin, por vepron thjesht si bashkëshort i drejtoreshës së kopshtit, ku punon e pandehura Alma Toska”, shkruan sot “Shekulli”.

 

Redaksia Online June 20, 2013 09:18
Komento

18 Komente

 1. Arbeni June 20, 09:33

  Ka mundesi qe ti them vetem legen ketij legeni??? Se k… kanari ka qene ne qeveri dhe do jete po prap k… kanari pas 23 qeshorit.

  Reply to this comment
  • Sneki June 20, 09:47

   Nje ka qene tere kohen zari i Saliut dhe ai nuk ka pasur kurre nje qendrim te tijin dhe shikojeni tani sa poshte qe ka rene. Ne stadin qe i ploteson deshirat gruas disa deshtime te sajat. Qeveria eshte e deshtuar sepse ka njerez te deshtuar qe e drejtojne. Duhet Rilindje per keta njerez te shqiperise.

   Reply to this comment
   • Irdi June 20, 09:53

    o tafaj je nje turp per arsimin e vendit

    largimi jot nga ministria e arsimit duhet te jete EMERGJENT

    duhet sjelle nje njeri i zot ne krye te ministrise

    me largimin tend pas 3 ditesh dhe RILINDJEN e vendit, arsimi do beje hapa para e jo pas si ne kohen tende!

    Reply to this comment
    • Laura June 20, 10:11

     Kjo eshte qeveria e skandalit, qeveria e inatit. Eshte shume i turpshim ky veprim, aq me teper kur behet ne menyra te tilla dhe kur eshte ne drejtim te nje arsimtareje. Qe te dhunohet nje femij ne kopsht eshte e papranueshme dhe kjo duhet cuar edhe ne shkallat me te larta te drejtesis.

     Reply to this comment
     • Isla June 20, 10:22

      Shikoni se ku ka arritur kjo qeveri dhe shikoni se me cfare merren. nje deshtim shume i madh sepse ajo grua kerkoi te drejten e saj sepse femija e sai ishte i dhuanuar nga ata njerez qe jane futur ne pune si pasoje e kesij sistemi qe nuk zbaton asnje kriter. u ka vendosur atyre femijeve ndonje shtrige qe nuk ka nerva per tu marre me femijet. Turp shume i madh.

  • arjola June 20, 09:50

   Sot kur kerkon te drejtat e tua, ose dhunohet, ose perfundon prapa kangjellave, ose te heqin nga puna.
   Kjo eshte qeveria qe ligjin e ben sipas qejfit, dhe jo vetem qe nuk mbron te drejtat, por madje edhe te denon kur ti kerkon te drejtat e tyre.
   Te gjithe ne qeverine e saliut jane bere diktatore me vete, dhe ne duhet tu japim fund ketyre plehrave qe po na lene ne mes te kater rrugeve.

   Reply to this comment
  • Ina June 20, 12:16

   ja pra sistemi sali ja pra ca behet mos fol dhe mos thuj gje per tmerret qe keta bejn me femi e me cdo njeri se te zhdukin nga puna!! ky esht sistemi i ketyre!! diktatur anarshike!! ku cdo njeri ben ligjin e te fortit !! ku po fole te zhduken!! dhe minister arsimi pale pale..

   Reply to this comment
  • haidi June 20, 12:20

   ministriiii i arsimit se ca ben imagjino ooo perendi e madheee!! mos rritsh femi ne ket vend se i vejn thonjt ne thyt e akzon personin dhe fillojn kercenimet NGA SHTETIIII!! esht tmerrshme ku kemi perfunduar!! nje regjim qe as komunizem sthuhet por kafshllek!! ku ligjin e bejn kafshet dhe ne jemi sklleverit

   Reply to this comment
 2. Besnik June 20, 09:36

  Ceshte kjo qeveri keshtu qe vendos njerez te tille qe rrine dhe plotesojne tekat e grave te tyre. Nje turp shume i madh per kete qeveri me keta njerez pa piken e dinjitetit drejtojne arsimin ne vend.

  Reply to this comment
 3. Baro Liçaj June 20, 09:37

  Ketij i themi Minister ( me gjithese e quaj me plot gojen , NJE NGA MINISTRAT ME TE PAAFTE TE ARSIMIT ) Jep urdher pezullimi ministri,kur mesuesja ne fjale eshte ne nomeklature te Drejtorise arsimore, e cila pa asnje motiv nuk do ta miratonte kete urdher pezullimi, qe ka leshur Ministri Myqerem Tuafi !!!

  Reply to this comment
 4. HalimiF June 20, 09:38

  po ik o tafaj se je nje turp per arsimin e vendit
  ardhja jote ne ministri eshte shoqeruar me nje renie pikiate te sistemit arsimor
  eshte turp!
  ti duhesh larguar!

  Reply to this comment
 5. korina June 20, 09:42

  Si i thone nje fjale kjo mesuesja paska luajatur me zarrin, se i paska qelluar te denoncoi nje kopesht te cilin e drejton gruaja e keti ministrit sharlatan qe e shkaterroi arsimin…

  Reply to this comment
 6. AMBRA June 20, 09:45

  A e shukoni se sa e ndryre eshte politika e ketyre maskarenjeve? Ne mendja e ne televizione thone denonconi cdo rast te shkeljes se ligjit, e kete e bejne sa per sy e faqe ne publik, se kur vjen puna te masat pastaj ne vend qe ta pesoi fajtori e peson denoncuesi…kjo eshte politike e shpifur e ketyre idioteve qe jane veshur me pushtet.

  Reply to this comment
 7. pegi June 20, 09:47

  Vete ministri ky gomari me kollare dora vete eshte kujdesur per psuhimin e asaj mesues nga puna…Po si nuk kane piken e tutrpit keta more…..e te presesh nje arsim cilesore prej ketij hajvanit qe nuk er ere fare nga arsimit.idioti

  Reply to this comment
 8. UZRI June 20, 10:11

  Ne vitet e diktatures, ky fare burri ka qene veteriner ne Kalane e Dodes dhe na siguronte ndonje kile mish… Sot drejton Arsimin Shqiptar..Ç’fare paradoksi! E si mund te ece perpara arsimi me militante te paarsimuar ?

  Reply to this comment
 9. Selim Rroshi June 20, 12:09

  Ama ca prisni nga ky surrat fyra.
  Thjesht pamja e ketij njeriu te ngjall neveri.
  Imagjinoni bemat e e tij gollobordse.

  Reply to this comment
 10. osmans June 20, 12:50

  mos u nxitoni t komentoni një veprim që nuk e dimë mirë ka ndodhur vërtet,sepse ministri nuk mund të pushojë një mesues atë e pushon drejtori i arsimit të qarkut.

  Reply to this comment
 11. rovena June 21, 08:02

  Mos u cuditni se kjo qeveri kete lloj produkti ka, peshku qelbet nga koka i thone nje fjale. Por veternieri myqerem di te beje mire servilin madje ti dergoje edhe gran saliut, ky eshte niveli i ketij ministri sharlatan pjelle e qeverise sharlatane.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*