Back to homepage

Tag "qyteti"

Qyteti i një mbi një dritareve

Qyteti i një mbi një dritareve 2

🕔14:25, 14.Sep 2018

Njihet si “qyteti i një mbi një dritareve” dhe është shpallur një qytet muze. Ndodhet në shpatin e malit të Tomorrit ku ngrihet kalaja. Brenda mureve të kalasë ndodhen shtëpitë e banimit dhe “Muzeu i Onufrit”. Pikturat dhe ikonat e

Lexo më shumë
Të njohim më mirë Parisin e vogël (Korçën)

Të njohim më mirë Parisin e vogël (Korçën) 3

🕔16:16, 12.Sep 2018

E kanë quajtur Qyteti i serenatave, Qyteti i dashurisë, Qyteti i Artit, Qyteti i birrës, Qyteti i birrës, Parisi i Vogël, e po të kërkosh, gjen plot epitete të tjera që cilësojnë vlerat e saj por edhe karakteristikat se përse

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?