Tahiri dorëzon mandatin e deputetit

May 3, 2018 10:51

Tahiri dorëzon mandatin e deputetit

Saimir Tahiri ka dorëzuar sot mandatin e deputetit, teksa ka mbajtur konferencën për shtyp tek selia e Kuvendit.

Ai u shpreh se do të luftojë për të vërtetën e tij deri në fund, edhe pse jo më në postin e deputetit, por si një qytetar i thjeshtë.

Ky vendim sipas tij, vjen si një dëshmi ndaj shqiptarëve, për t’i treguar se nuk është si “raca” e atyre që gjenden në parlament.

“Kam marrë një vendim për të treguar se nuk jam raca e atyre që rrinë në parlament, nga sot unë dorëzoj mandatin e deputetit. Unë sot do të përballem me të gjithë, si njeri i thjeshtë, fuqia ime është e vërteta ime dhe unë nuk do të rresht që t’i shkoj deri në fund”, tha ish-ministri i Brendshëm, i cili deri më sot ishte deputet i pavarur.

Nga sot Tahiri është pa imunitet përpara drejtësisë, çka do të thotë se arrestimi i tij nëse do e kërkojë Prokuroria mund të bëhet fare thjesht.

s.a/dita

May 3, 2018 10:51
Komento

9 Komente

 1. intelektuali May 3, 11:17

  Ne fillim po te kete mbetur dicka minimale nga morali qytetar kerkoji falje Dritan Zaganit, se ishte Komisari i Policise se Shtetit qe zbuloi i pari Habilajt, kushot e tu dhe tregoi me gisht Saimir Tahirin me dy fytyra – njera si Minister Rendi dhe tjetra si Kapobande Droge dhe ti o Saje Qorri bere zgjedhjen tende per Komisarin tend te Policise se shtetit dhe zgjodhe fytyren e kapobandes se Droges bashke me Edvin Karagjozin dhe e shpalle kete Komisar si ARMIK te Kllases, njesoj si enveri do kohe me pare,

  prandaj:

  UL KOKEN DHE MOS BEJ GARIBIN!

  sepse:

  Te ka kapur denimi i Zotit.

  Reply to this comment
 2. Xha Spiroja May 3, 11:18

  Na tregove se ishe një i ri me shumë energji dhe na le përshtypje se kemi të rinj të devotshëm. Akuzat që të janë ngritur nuk e di nëse qendrojnë ose jo. Nëse qendrojnë më vjen keq që të rinjtë paskan mësuar dhe ndikuar nga antidemokratët Nano-Berisha. Në se je i pastër do të tregosh dy gjëra: a) që të rinjtë e majtë janë për shoqërinë shqiptare dhe b) do të tregosh se sa maskarenj janë ata që dinë vetëm të shpifin, të mashtrojnë dhe akuzojnë pa baza por vetëm për të bërë keq jo vetëm një individi por gjithë shoqërisë dhe vendit.
  Uroj të jesh i papërlyer. Gabime ma do mendja ke bërë nga që ke menduar se ndonjë veprim nuk do kishte rendësi. Por kur je në vende të rëndësishme publike kërkohet që çdo person të jetë tepër korrekt dhe i vëmëndshëm.
  Nuk do dëshiroja që të jesh joshur, nëse po , po e përsëris se jemi të zhgënjyer jo vetëm nga ti por nga gjithë elita politike nga e djathta dhe emajta kemi 27 vjet të zhgënjyer, por na lindën shpresa me të majtën e vitit ,’13.
  Së fundi po ke ndonjë “shkarje” tregohu i sinqertë sepse do të ruajmë edhe ne disi respekt. Kjo për hir të asaj detyre tepër të lartë për të tilla mosha.
  Që hoqe dorë nga deputeti është vërtet për tu përshëndetur i dhe drejtësisë mundësinë për të vepruar brenda ligjeve si gjithë njerëzit e tjerë. Bravo dhe provo të kundërtën e akuzave.
  Xha Spiroja

  Reply to this comment
 3. Arbeni May 3, 12:11

  Ja pra se Rames atje ne Gjermani i kane kerkuar koken e spurdhjakut Tahiri. Pasi e hengri turpin me buke duke e mbrojtur me vota ne parlament (kurre me pare nuk ka mbrojtur parlamenti deputet nga hetimi), Rama e kuptoi se Tahirin duhet ta leshoje se nuk fshihet ne thesin e grisur mediatik te Rames ai Tahiri 4 vjet minister i brendeshem i suksesshem ne eksportin e droges. Me makine ne bashkpronesi me Habilajt edhe pasi ja shiti atyre, ky Tahiri eshte rasti tipik i nje anetari qeverie qe diten ulej ne tavolinen e qeverise dhe naten shtrihej me Habilajt.

  Reply to this comment
 4. Arben May 3, 12:42

  Litari litari

  Reply to this comment
 5. Rosvelt May 3, 13:29

  Popull i MARRE, popull IDIOT, i versulet ketij, qe eshte i vetmit politikan ne keto 28 vjet qe heq dore nga imuniteti parlamentar, qe i thote prokurorise, “bujrum, se ke bythe, pra prova te verteta hajt e me arresto”.
  Ti gezoni e mbani me shendet kriminelat qe kane shpetuar (per momentin) fale imunitetit parlamentar;
  Sali Berisha, Lulezim Bzasha, Ilir Meta, Fatmir Mediu, Shkelzen Berisha, Genc Ruli etj.
  Doni me?
  Ju e meritoni qe te qeveriseni nga kriminelet e mesiperm, deri diten qe do mbyllni syte, biles e meriton edhe ndonjeri qe jeton jashte por ne vend te truve ka ndonje bole.

  Reply to this comment
  • i juaji Edi Rama. May 3, 14:04

   Idiot komplet eshte ai qe nuk e di se Tahir qorri eshte rasti i vetem kur parlamenti me shumice votash nuk ja hoqi imunitetin se kujtoi se do ta shpetonte. Tani qe te huajt po e kerkojne Tahirin para drejtesise, del qorri vogel dhe ben ate qe duhet te bente qe kur erdhi kerkesa e prokurorise per heqje imuniteti, te dorezonte imunitetin e mos rrinte 6 muaj si miu lagur akoma deputet.

   Reply to this comment
 6. XXXL May 3, 15:50

  Prap ti “inter-kar”, shko shpejt bej gojore, se te kaloj ora, kokrra e bythe-qirit, familje kurvash.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*