Tahiri futet mes brohoritjesh në Kuvend: Prisni edhe pesë minuta

October 20, 2017 11:05

Tahiri futet mes brohoritjesh në Kuvend: Prisni edhe pesë minuta

 

Saimir Tahiri ka mberritur para pak castesh ne seline e kryesise se Kuvendit.

“Nuk prisni dot edhe pese minuta”, iu drejtua Tahiri gazetareve te interesuar per nje deklarate te tijen.

Nderkohe, dhjetra qytetare jane mbledhur para kryesise ku e kane pritur ate me brohoritje.

Këshilli i Rregullores, Mandateve dhe Imunitetit do të vendosë sot se çfarë qëndrimi do të mbajë Kuvendi për një kërkesë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për arrestimin e ish ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri.

Siç ka ndodhur edhe në raste të ngjashme, në këtë mbledhje do të dëgjohet kërkesa e Prokurorisë, mbrojtja e Tahirit dhe më pas dhjetë anëtarët e Këshillit, pesë nga maxhoranca dhe pesë nga opozita, do të hartojnë raportin për t’ia paraqitur seancës parlamentare.

October 20, 2017 11:05
Komento

2 Komente

 1. L.H October 20, 11:27

  SIKUR EDHE NJE I ASHTUQUAJTUR ‘OPOZITAR’ PO TE JETE I MORALSHEM E SHQIPETAR TE KUNDESHTOJE KETE IDJOTESI DO NGELET NE HISTORI PER DREJTESI!
  Ne kete mes nuk eshte pune te mengjer te Bythes apo te djathit te Berish bashes

  Reply to this comment
 2. Alban Dega October 20, 22:13

  Elegji me curle e cifteli

  O SALI MURTAJA…
  E KAMIKAZET E TIJ !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  O mori Tropoje
  O mori Hyjni !
  Kush te ka qite
  me krye ne hi
  Sali Karaxhici…
  Me kamikazet e tij
  Rrenoi e percelloi
  mbare kete Malesi
  Flake e zjarr i vuri
  Nenemadhes Shqiperi
  O mori Serbi
  Une gardhin ta prisha
  Se mue me thone
  O Sali Berisha !
  Prisha gardhin
  Kufijte e Shqiperise
  Dyer dritare u hapa
  hordhive te Serbise
  Arme e nafte plot
  Per njerken Serbi
  Zhbeme se bashku
  shtetin Shqiperi !
  Otranto i dhash
  Une vet Kalit te Trojes
  Se kam qene dhe mbetem
  Toptani I Tropojes
  Vrases I Shqiperise
  Dhe moter Kosoves !
  Se per karrike
  Para e pushtet
  E shkerdhen e vret
  Dhe nenen e vet !
  Se mua me thone
  o Sali Berisha
  Jam jo vetem ujku…
  por edhe et Bisha!
  Sa te jem une gjalle
  Nuk ua ndali flaken
  Me tub ne sume
  Kam vetgatue nafaken
  Se nuk mban me uje pilafi
  Nuk me thone mua kot
  o Sali Kadafi !
  Nuk kam linde rastesisht
  Une tek Doli Vici !
  Nga kemba tek koka
  pjelle Miloshevici
  Ndaj s’me therrasin kot
  Sali Karaxhici !
  Kujtdo punon per Shqiperi
  Une flaken atij
  Nuk le pa ia shti !
  o me plumba
  me balte o sajime
  Se Serbi eshte
  Babe nena ime!
  Serbi nena…
  Serbi edhe gruaja
  Jemi vetem nje
  si mishi e thuja !
  Sa te jem gjalle
  E sa te marr fryme
  tym edhe flake
  do ta bej Shqiperine!
  O moj Serbi
  une gardhin ta prisha
  Kot nuk me thone
  O Sali Berisha!
  Here si ujk
  E gjithnje si Bisha!
  Sa te frymoj
  Dhe ne tjetren jete
  Vec tym e flake
  Shqiperia do kete !
  Sherr Berishe jam
  edhe kam me vdeke
  Edhe ne lum kur mbytemi
  Ne shkojme perpjete !
  Mbrapshtana se gjalli
  Ters dhe per se vdekuri
  Vec sherre e potera
  Prej nesh ndryshket
  edhe hekuri !
  Thike mbas shpine Kosoves
  Babe e Nane-
  Kam Pashic Vojvoden !
  Napalm i hedh Vlores
  2 Prill e bej Shkodren!
  Edhe ne vdekje
  une shkoj buzagaz
  Se le mbrapa
  mijera Kamikaze !
  Ne buze Shqiperise
  une i ngri gaz !!!
  O Tropoje ime
  o mori Hyjni
  Kush te qiti
  me krye ne hi!
  Te rreni me ceka te bardhe
  E me luge prej Ari
  Ishe Shojzovalle
  Te beri Kandahari !
  Ishe Zane Mali
  Te coi ne buze varri !
  Vet Sali Berisha
  eshte emri i tij
  Fatkeqesi mallkim
  Ish e mbet per Ty
  Katrahure rrenim
  per Nenen Shqiperi !
  Per 700 breza
  u shofte farà e tij !
  Si nip Berishe
  Per mua je ti Daja
  Ne jete te jeteve
  Per cdo shqiptar
  Ti me kamikazet
  Ishe e do mbetesh
  Vec Sali Murtaja !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*