Gjendet përgjues në zyrën e Tahirit, Prokuroria nis hetimet

June 2, 2016 15:19

Gjendet përgjues në zyrën e Tahirit, Prokuroria nis hetimet

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri zbulon në zyrë pajisje përgjimi dhe e dorëzon në prokurori bashkë me kallëzimin penal. Burimet zyrtare pranë Prokurorisë së përgjithshme, i thanë ABC News se pak ditë më parë, Ministria e Brendshme ka dorëzuar një kallëzim penal pranë Prokurorisë së kryeqytetit, ku kërkohet të gjenden personat që i kanë vendosur në zyrë ministrit Tahiri aparat përgjimi.

Këto burime nuk japin detaje për llojin dhe përmasat e aparaturës së përgjimit, por shtojnë se ajo është dërguar në laboratorin e policisë shkencore për ekzaminim. Sipas prokurorisë, referuar kallëzimit është bërë edhe regjistrimi i procedimit penal, për momentin për veprën penale të “shpërdorimit të detyrës”.

Pasi nga të dhënat paraprake, dyshohet se personi që i ka vendosur pajisjen e përgjimit në zyrë ministrit Tahiri është punonjës IiMinistrisë së Brendshme. Por kjo mbetet në fazën e dyshimeve paraprake, pasi prokurori i çështjes sapo ka nis verifikimin e të dhënave të renditura në kallëzimin penal.

Për këtë fakt, ABC NEWS kërkoi një koment nga zyra e shtypit pranë ministrit Tahiri, të cilët ende nuk kanë dhënë ndonjë version për çështjen. Burimet thonë se ende nuk dihet se për sa kohë ministri Tahiri e kishte këtë pajije përgjimi në zyrë, pasi pas konstatimit ajo është dorëzuar në prokurori.

Gjithashtu nuk dihet se çfarë biseda ka regjistruar dhe kush i disponon ato.

Për gjetjen e kësaj pajisje përgjimi, pak ditë më parë paralajmëroi edhe ish-kryeministri Sali Berisha duke paralajmëruar se ministri Tahiri është regjistruar me zë ku implikon atë në afera të ndryshme.

Ministria e Brendshme prej disa muajsh ndodhet në ambientet e Gardës së Republikës, pasi ndërtesa ekzistuese po rikonstruktohet.

June 2, 2016 15:19
Komento

15 Komente

 1. alban June 2, 15:37

  Komplet idiot.Turp i madh.Pergjohet ministri i brendeshem e ky sdi gje.

  Reply to this comment
 2. Mark uk June 2, 15:39

  Kur nje ministri te mbrendeshem i vihen aparate pergjuese,dihet se sa i afet eshte.Ket paisje duhet ta kishin cmontuar specialistet e jo Sajmiri qe fatkeqsisht eshte minister.Gjasat jan se vete e ka vendosur ashtu sic e ka hequr.Edhe nje femi po te pyetet ket gje do ta thot.

  Reply to this comment
  • Genti June 2, 16:41

   oooo mark uk po pse qeknka fatkeqesi qe Tahiri qenka min i brendshem o kacahu,fatkeqesi eshte kur emerohe min i brendshem i nje shteti spiune+agjente te UDB serbe si GOMARI i HASIT flamur noka,pergjimet i ben gazidede junior visho lika ajazi se ja kerkon mendja diabolike+e semure e sali berishes nje eksponent akoma edhe me i madh per UDB serbe ,Tung.

   Reply to this comment
 3. biometri June 2, 15:42

  zv.ministri i LSI-se ia ka vene

  Reply to this comment
 4. TJ June 2, 15:58

  Edi Rama mundi Berishen dhe PD, por nuk ka mundur ata qe mbajne Berishen gjalle! Lufta midis te mires dhe te keqes, berishizem, do te vazhdoje edhe per ca kohe! Mjaft te shikoni edhe nivelin e mbeshtetesve te Berishes! Analfabete?!

  Reply to this comment
 5. Likja June 2, 16:01

  Genjen palacoja. Do me bo emer dhe ky rilindasi i vogel.

  Reply to this comment
 6. gjermani i fundit June 2, 16:14

  Kane ardhur kohe mu..ti. Ne keto poste eshte mire te komunikosh me shenja, po Sala edhe shenjat i degjon. Biles ato qe s’degjon i kupton me mire.

  Reply to this comment
 7. LORA June 2, 16:16

  Eshte bere aksiomatike,,,kur nahija kusaro-bandite
  shqup-se bertet e uleret per pergjime te pushtetit ndaj saj,,,fakti eshte qe cimkat e tyre gjallojne pa teklif ne zyrat e shtetit.
  Gjynah qe nje mesim kaq te thjeshte socialistet nuk duan t’a mesojne.

  Reply to this comment
 8. demo June 2, 16:36

  Ca po ju ben Berisha ju!Nje 72 vjecar po i qorrolleps kaqolat buzequmesh te Rames.Ujku plak i vucidolit ju viziton 24 ore ne zyre dhe ju s`keni cfare i beni.

  Reply to this comment
 9. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... June 2, 17:26

  E majta i fitoi zgjedhjet por ka 3 vjet qe ne dore ka vetem celesat e kashtes.
  Shqiperia drejtohet nga SHQUP-i ku ne krye eshte dhendri i serbise Sali Bisha.
  Saleh ka ne dore Presidencen, KLD, KLSH, SHISH, Prokurorine, Gjykatat e te gjitha niveleve etj.
  Saliu kontrollon non stop cdo gje, rilindasve u kontrollon edhe krevatin martesor edhe kur dhjesin etj etj, po ja hani m***
  Ketij krimineli i keni dhene amnisti duke poshteruar 1 milion votat prej Edi Corapekuqi dhe hajduti me ze e me figure Like Floriri.

  Reply to this comment
 10. eri June 2, 17:55

  muli kush tjetër ,do ti jap nje goditje tahirit

  Reply to this comment
 11. vasili June 2, 21:05

  Or Tahir dhe ate respekt,qe kam pasur per ty si trim dhe i perkushtuar dfhe i ndershem ne punen qe ben,ka filluar te me shperbehet nga revolta dhe neveria qe kam filluar prej kohesh te ndjej kundrejt jush dhe babait Rama,qe ka pushuar se qeni kryeminister dhe eshte shndrruar ne nje piktor ne godinen e kryeministrise.
  Mos pyet me me pas per kolopucet e Edit,apo koleget tuaj.
  Por si nuk kini turp,dhe tju hapet dheu dhe tju perpije,qe nje malok i lajthitur haxhiqamilas nga kulla e erret,ku vota e shqiptarit te drobitur, brinje dhe shpirt gjakosur,e shpartalloi keq kete bande kriminale gjakatare mesjetare aziatike,ju ta ringjallni perseri kete kuceder me friken dhe apatine tuaj.
  Mire Rama eshte babai i frikes dhe e vetposhterimit,por ty cfare te ka penguar ne ate ministri qe drejton te hetoje tere ato tritole te te gjitha llojeve qe ka vazhduar te vendose kjo bande Shqiperi-ngrenese dhe ti jepje ate qe meritonin dhe sikur frika e rames te pengonte.
  Dhe ja turpi ne vazhdim,qe e ben tymin dhe flaken te dale mbi catine e ministrise tende,te gjeje saliu celsin e zyres dhe kasafortes tende.
  Nqse do tregosh respektin minimal ndaj ne qytetareve qe te kemi respektuar dhe admiruar dikur,per personalitetin tend,mbas kesaj ndodhie duhet te japesh doreheqjen.
  Dhe te me besosh,qe kete e themi,jo me pak dhimbje.
  Por shume me teper se kaq eshte zemerimi dhe neveria e thelle qe ndjejme per poshterimin historik,qe po i shkaktoni ketij populli dhe ketij vendi.

  Reply to this comment
 12. rilindja jote June 2, 21:50

  po te mbash bjerezit e Berishes ne pune ,te tilla gjera do presesh,nuk ta bejne soc kete gje ,prandaj vazhdoni i mbani ne pune PD-istet derisa tju cojne te gjitheve ne burg se deri me sot socialistet jane penalizuar Turp te keni o Sajmo

  Reply to this comment
 13. besi June 2, 22:13

  Shikoni kur te deklaroje Prekuroria e radhes qe :Per mungese te logjistikes se nevojeshme per te gjetur e kerkuar se kush e ka vendosur do ti kerkojme ndime miqeve e pikerisht FBI si organ i specializuar e kompetent ne kete fushe.rezultati:Si thenia e Saliuttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt qe truri i ketij pergjuesi eshte i prishur e per pasoje “burrit te shtetit”edhe nje here do ti dale llafi qe Sajmo e ka fshire e pastaj e ka dorezuar!

  Reply to this comment
 14. Arben June 2, 22:28

  SA MUND TE BEHET STANI ME LEPUJ, AQ MUND TE BEHET SHTET ME LSI.

  O MILET, ZGJEDHJET E ARDHSHME DUHET TE VOTOJME CILINDO QE MERR KURAJON TE RRESHTOHET JASHTE KAMPEVE TE MEDHA POLITIKE QE KEMI NE PARLAMENT.

  PERSHKRIMI I IDIOTLLEKUT NE FJALOR ESHTE

  “TE BESH NE MENYRE TE PERSERITUR TE NJEJTAT VEPRIME, POR TE PRESESH PERFUNDIME TE NDRYSHME”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*